Kupno samsunga 55c6000

mobilek2000

New member
Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum i jeśli robię coś źle to proszę o pomoc i wyrozumiałość. Chcę kupić telewizor za ok. 6000zł. Widzialem Samsunga 55c6000 w tej cenie oraz Sony kdl-55ex710. Mam do Państwa pytanie. Który będzie lepszy? I czy za taką cenę kupię coś lepszego? Proszę o wypowiedzenie się ekspertów.Dziekuję i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

mobilek2000

New member
A więc tak:
odległość od ekranu 3metry lub 5-6 metrów
słońce w pokoju... nie wiem oco dokładnie chodzi ale świeci trochę z tyłu ale tylko przed południem
wielkość pokoju... ok 4x6m + wnęka (z której często się ogląda- 6-7metrow od tv)
obecny tv to jakis samsung hd redy 32"
programy : polsat tvn tvp
zdecydowanie więcej ogładamy wieczorem
preferowana wilekosc.. 50-55
na markach się nie znam... najlepsza :p
nie lubię... hmm złej jakości
urządzenia... kino domowe w przyszlosci jakis odtwarzacz blu-ray
90% telewizja 10% inne
tv usytuowany centralnie na srodku sciany - patrzymy na wprost (czasami ew. pod malym kątem)
wi-fi i usb... no moze nie konieczne ale chyba by sie przydaly
narazie mam tylko podstawowy pakiet kanałow bez HD jednak planuje zmienic to na pakiet z kilkoma kanalami HD
zlacza- nie mam pojecia (chodzi o HDMI) ?
tv ma wisieć

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to mamy problem dużych dysproporcji odległości.
I tu powinieneś skorzystać z prezentacji , bo różnice przy sygnale SD mogą być zastraszające.
Do prezentacji sprawdź :
Sony 55 ex 710
Toshiba 55 wl753
Sharp 52 le 820
 

mobilek2000

New member
a jeśli odległość bylaby tak 3-4m w 90% i jedynie 10% ogladania z tych 6m tocos zmienia? ta toshiba troche droga:/ jaki bylby dobry w moim przypadku ?
 

infi

New member
to mamy problem dużych dysproporcji odległości.
I tu powinieneś skorzystać z prezentacji , bo różnice przy sygnale SD mogą być zastraszające.
Do prezentacji sprawdź :
Sony 55 ex 710
Toshiba 55 wl753
Sharp 52 le 820


kiki, ale podal cene ok 6tys... a sam sharp i toshiba przebija ta granice i to grubo.

jedynie sony miesci sie w okolic 6tys.

PS czy ten sony ma matryce mat czy lustro?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,ten Sony 55 ex 710 ma matryce Samsunga HQ01 na 99% "Lustro",Ja bym bral tego Sonego,niz Samsunga C6000 a jeszcze lepiej Samsunga C7000
 

mobilek2000

New member
no i tak... byłem właśnie dzisiaj w sklepie (MediaMarkt) i był ten Sony. Spodobał mi się szczerze powiem. Tylko ja się zabardzo nie znam.Powiedzcie mi czym ja się mam kierować oglądając te tv w sklepie? Widziałem stał obok niego plazma LG 60" i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to ten sony byl mniejszsy heh no i mial wyrazniejsze kolory... obraz byl jasniejszy ogolnie. Jednak nie mam pojecia czym sie kierowac prosze o pomoc? Mysle ze ten Sony jest dla mnie odpowiedni ale jednak prosilbym o wypowiedzenie sie jeszcze kogos. Z gorki dzieki Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sklepie przy oświetleniu sklepowym LCD zawsze jest górą i nie jest to wyłącznie dobra ocena.
Najważniejsze że Ci się podoba ale sprawdź w swoim domu przed zakupem. Przy tej wielkości każdy element wyposażenia ma ogromne znacznie.
 

Aras-ARS

New member
Jako że interesują mnie również tv podane w temacie podczepię się. Byłem w media markt i widziałem stojące obok siebie włśnie samsung 55c6000 oraz sony 55ex710 i mocno się zdziwiłem.
Niby na obydwu le)ciał ten sam film pokazowy(niby bo na samsungu były wstawki firmowe typu loga itd.. a na sony nie) i co zaobserwowałem: mianowicie na sony mocno widoczne pixele - wręcz kwadraty, krawędzie pokazywanych elementów mocno poszarpane - na samsungu gładziutkie i zero pikseli. czy jest to możliwe przy tej klasie telewizorów czy celowo sprzedawca ustawił samsunga by własnie jego wybrać? prosze o podpowiedzi. Może inny tv polecacie w rozmiarze 52-55cali koszt do 7000 (max 7500)
 

infi

New member
jesli jest ci obojetne czy 52 czy 55 cali to bierz sharpa 52le820. cenowo do 7tys na pewno sie juz zmiescisz.

PS jesli ktos szuka samsunga 55c650 to w sieci neonet sa po 5439 (a u mnie w Neonecie kupujac dla sasiada po rozmowie z obsluga ustalilem cene za 4999.) wiec mysle ze cena 4999 za 55 cali jest bardzooo okazyjna, a wiadomo ze do marca stanieje pewnie jeszcze wiecej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Sharpem 52 LE 820 zmieścisz się i jeszcze Ci zostanie reszta na kanały HD.
I wówczas będzie rewelacja.
Tylko pamiętaj o kalibracji obrazu.
 

Aras-ARS

New member
a jak wypada Toshiba 55WL 753 w porównaniu do tego Sharpa??bo w innym temacie bardzo chwalili toshibe więc chciałbym mieć porównanie.
 
Do góry