Kupno Philipsa 32PFL9604

szczekas

New member
Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie!
Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna telewizora LCD 32" (ograniczenie miejsca, nic większego mi się nie zmieści). Jak pewnie większość przeglądałem opinie i dane techniczne różnych różnistych modeli i marek, także na tym forum. Problemem oczywiście jest zdecydowanie się na konkretny model. Wreszcie znalazłem chyba wymarzony model - 32PFL9604 od Philipsa właśnie. Nie chce nawet słyszeć o innych TV, bo nie chce wracać do ponownego przeglądania wszystkich stron :)
I tu pojawia się problem. Jak zapewne wiecie nie jest to tani TV, ale wart jest swojej ceny. A ja niestety nie mam góry pieniędzy i chciałbym go kupić w maksymalnie niskiej cenie. Wiem, że na ceneo jest za ok. 3300 zł, ale widziałem go w sklepie nie dla idiotów za 3500, ale z możliwością wykupienia 5 lat gwarancji za nieco ponad 300 zł, a na dodatek był pewnie w promocji bez VAT, ale niestety się spóźniłem :( Teraz jak pojechałem tam to zaśpiewali za niego 4,2k, a to dla mnie o wiele za dużo. I tu mam do Was prośbę dobrzy ludzie: czy moglibyście zobaczyć czy w sklepach typu MM, Saturn w Waszym mieście także jest w tak wysokiej cenie ( o ile w ogóle jest dostępny :/)? Chyba, że znacie jakieś inne źródło gdzie można go dostać. Za wszelkie rady/wiadomości z góry dziękuję i liczę na pomoc dla HDmaniaka-nowicjusza :)
Pozdrawiam, Tomek
 

annddy

New member
Wybór tv znakomity!!
Tez na niego polowałem ,obmyślałem jak wsadzić go w segment i musiałem obejść się ze smakiem z powodu wymiarów (2 cm ).Kupiłem 8 generację.
Zakładam ,że znasz i będziesz umiał wykorzystać zalety tego tv(ambiligh,net,kapitalny obraz,znakomite skalowanie,fantastyczny dżwięk - jak na lcd).
Tv najpewniej kupisz w czerwcu przy promocjach związanych z MŚ w piłce nożnej.Cena spoko 3200 - 3300.Spokojnie wchodza nowe modele Philipsa ,najpewniej będą obniżki.

Generalnie w 32 calach król jest jeden.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ten model jest na ledach jak 32PFL5605 LED ? Jeśli nie to czy ta seria 5 nie była by lepsza ? Może jest szansa na wyjście 32PFL960"5" z ledem ;), jakoś wątpię w to by bez ledów philips wyświetlił dobrze czernie a to jest dla mnie priorytet w obrazie. Wymagam by przy zapalonej jednej 60 W żarówce czarny był dokładnie czarny, nie ciemno granatowy lub szary.

EDIT- Chyba jednak trafiłem z tą nazwą, będzie faktycznie ten 32PFL9605, znalazłem go w spisie oferowanych tv na najbliższy czas, powinien mieć te led już.


 
Ostatnia edycja:

szczekas

New member
Fakt, będzie LED... ale za jaką cenę?! 5000 zł za 32 cale? Sorry, to nie dla mnie. A LEDy krawedziowe wcale nie dadzą lepszej czerni, więc nadal się trzymam 9604. Dlatego mam nadzieję na jakąś promocje.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Przejrzyj dokładnie ofertę i specyfikacje

32 PFL 5605 jest na LED-ach i to DIRECT nie krawędzieowych - 2300-2400 PLN
32 PFL 7605 - na LED-ach krawędziowych lecz ma mnóstwo bajerów - od 2800 PLN.

Sądzę, że żaden nie jest znacząco gorszy od 32PFL9604

Pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
szczekas - Wiesz, widziałem monitory komputerowe wielkości 20 w cenie koło 20 tyś zł heh. Kasa kasą, są pewne reguły i niestety jeśli zależy ci na jakości to jesteś zmuszony płacić. Nie wymagam aż tak dużo względem kolorów ale braku czerni obrazu, świecenia tv na szaro, znieść nie mogę. Mam 21 crt philipsa od 10 lat i za każdym razem widząc lcd które kupiłem 4 lata temu mam ochotę wyrzucić je przez okno. Za pełną satysfakcje (wreszcie komfortowe oglądanie tv w nocy) odnośnie jakości obrazu jestem skłonny zapłacić (nie chce już czekać na oled, znudziło mi się) a tv większy niż 32 jest mi po prostu niepotrzebny, nawet gdybym miał możliwość nabycia 32 i 42 w tej samej cenie to wybrał bym 32. Mam obecnie 26 LCD i bardzo często wykorzystuje go z powodzeniem jako ekran komputerowy, siedzieć przed 42 i powiedzmy metrem odległości od ekranu nie wyobrażam sobie. Cieszy mnie że philips dba jako jedyny o segment tv 32 calowych w zapowiedzi jest nawet seria 9705, maksymalnie wypasiony model, żadne ledy krawędziowe ale directowe z udoskonalonym (względem 9704) local dimmingiem.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Napisałeś, ze masz LCD z przed 4 lat i tu masz rację. Tak było 4 lata temu. W dodatku martyce 26 cali były z reguły gorsze niż 32 czy 40 cali.

Obecnie sytuacja zmieniła się diametralnie i jak czytam o wyższości CRT nad LCD to wiem, że ma starego LCD-ka. Ja mam CRT Loewe 32 cali. Telewizore ma 6 lat i wtdy był świetny. W styczniu kupiłem na działkę TOŚKĘ 32RV685, a więc bardzo przeciętny sprzęt ale z dobrym skalowaniem SD o co ?!! Gdy w domu ustawiłem TOŚKĘ obok Leowe i po krótkiej kalibracji okazało się, że w wiekszości przypadków obraz z TOŚCE jest lepszy. Mam tu na mysli ostrosć, kontrast, separację barw. Przy sygnale z naziemnej DVB róznica była miażdżąca na korzyść TOŚKI. Nawertt moja żona stwoerdziła, ze róznica jest bardzo duża i pewnie coś zorbiłem z CRT-kiem, ze obraz jest słabszy :) Oczywiście kąty nie są mocna stroną tego modelu Tośkiale to tak naprawde jedyna większa wada. Mozna kupić nowe LCD Panasa i problem kątów znika. Minimalne braki w czerni TOŚKI też można pominąć.

Piszę o niskim modelu telewizora a nie o nowych modelach. Dlatego sam mam zamiar zmienić TV , gdyż komfort oglądaniajest zupełnie inny.

Tyle na temat tych różnic.

Pozdrawiam
 

szczekas

New member
Równie dobrze mógłbym kupić Sharpa z LED direct, ale co z tego jeśli w tej cenie nie ma local dimming? Jak już mówiłem, jestem zdecydowany na 9604 i nawet nie chce myśleć o kolejnym myśleniu nad wszystkimi możliwościami już o zmianie marki TV nie wspominając :)
Tak więc ponawiam swoją prośbę o info na temat cen tego TV w MM z innych miast itd. Może też jakiś sklep którego nie ma na ceneo/skąpcu.

P.S. Może to zabrzmi dziecinnie, ale 9604 ma dla mnie oprócz jakości jeszcze jedną wielką zaletę - wygląd. Brak wszechobecnego błyszczącego "piano black" jest mi bardzo na rękę. Raz przez wzgląd na mniejsze osadzanie kurzu, a dwa na to, że ten jest po prostu ładny, wyjątkowy.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jak nie masz "góry kasy" a koniecznie chcesz kupić ten TV to kup w EURO na raty. Jest dostepny w sklepie interentowym z natychmiastową wysyłką.

Taniej i lepiej już nie będziesz mógł kupić tego modelu.

Zycze miłego ogladania:)

Pozdrawiam
 

szczekas

New member
W ostateczności będę musiał... Szkoda, że 5 lat gwary kosztuje ponad 600zł. Jakby ktoś coś jeszcze znalazł to proszę o info :)
 

annddy

New member
W Neo24 masz ten tv za 3280 zl+odbiór osobisty.
Sklep porzadny,korzystałem z niego.
Możliwość przedłużenia gwarancji jak w sklepie.
Możliwość oddania tv do 10 dni po zakupie bez podania przyczyn(tak zrobiłem i nie miałem problemów).
Czy będzie jeszcze taniej ?Trudno przewidzieć lecz myślę ,że tak ,lecz głowy nie dam - kiedy i o ile.
Ale dzisiejsze info o zwyżce dolara i euro do złotówki może dać do myślenia.
 

kaj78z

New member
Mam ten model od poniedziałku. Rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Mieszkam w Hiszpanii i obecna cena to 700 euro (przecena bo zbliża się następca). Musiałem się nieźle za nim nachodzić. Świetnie sobie radzi z sygnałem SD od Cyfrowego Polsatu, dźwięk po prostu bajka(nie trzeba kina domowego). Jeśli nie masz kasy aby zapłacić całość to bierz na raty. Na prawdę poleca. A i jeszcze jedno pilot można zaprogramować na kilka urządzeń niekoniecznie tej marki (bardzo praktyczne). No i wiele wiele więcej.
 

szczekas

New member
Nie musicie mnie namawiać :) Jestem na niego zdecydowany i czytałem o nim chyba wszystko. Po prostu miał być TV za 2,5k a zaraz dojdzie do 4k... Matka zawału dostanie :)
 

annddy

New member
Nie musicie mnie namawiać :) Jestem na niego zdecydowany i czytałem o nim chyba wszystko. Po prostu miał być TV za 2,5k a zaraz dojdzie do 4k... Matka zawału dostanie :)

pardon za 3280zł.
Jeżeli w Hiszpanii jest za 700 euro to znaczy ,że unas cena może spaść do ok.3000.
Pamiętam cenę z Saturna (promocja bez watu) -3240 zł,a było to w lutym .
Jeżeli Saturn lekko zejdzie z ceny nominalnej do powiedzmy 3599 - 3699 to zobaczymy ten tv w cenie ok.3000 przy promocji bez watu.Wtedy biegusiem do sklepu.
 

szczekas

New member
Byłem akurat dzisiaj w Saturnie, bo ma być bez Vatu tylko dzisiaj wieczorem, ale:
1. Tego Philipsa nie ma oczywiście:/
2. Zapytałem czy można zamówić taki model, którego nie ma wystawionego. Miły pan odpowiedział, że oczywiście można, ale akurat ten model nie, bo jest zeszłoroczny i już go nie sprzedają!

Tak więc muszę się raz sprężać, a dwa szukać gdzie jeszcze jest.
P.S. 3280zł owszem, ale doliczyłem 5-letnią gwarancję na której mi zależało, ale chyba będę musiał sobie ją darować.
 
Do góry