Kupno panelu LCD 3-4 tys.

velho

New member
Odległość około 2,5 czy 37'' będzie za duży? Co powiecie o tych modelach

Toshiba Regza 37C3500PG
Panasonic TH-37PV7 (plazma)
Samsung LE40S62B

Głównie TV, PC, DVD?
 

NATE

New member
przy TV będzie brzydki obraz z SD z tej odległości. Też będę miała taką od TV (~3metry). Ja też się głowiłam nad odległością, teraz wiem że najlepiej 42" jak dla mnie - 40" jeszcze też ale niżej nigdy w życiu :D a to dlatego ze lubię dobry film i ciekawą grę w rozmiarach robiących wrażenie :)

idź do media lub sklepu rtv, przybliżaj się - oddalaj ;) oglądaj różne przekątne i sam stwierdź :)
 
Ostatnia edycja:

velho

New member
Większy niż 37'' niestety nie wejdzie więc to jest maks i pytam czy nie za duży. Co do sklepu to ok fajnie ale to nie to samo, raczej szukam wypowiedzi osoby, która ma posobną sytuację? A co do modeli czy do TV te lcd-ki wyciągną w rozsądnej jakości? Bo plazma to raczej tak, ale lcd bedzie mi lepiej grał z pc. pozdrawiam
 

NATE

New member
rozmiar to kwestia indywidualna - mi odpowiada większy, niż by się zalecało, inny powie Ci że 37 to max....
najlepiej samemu zdecydować... ja nawet mierzyłam TV w sklepach by potem jakoś sobie bardziej go wyobrazić dzięki centymetrowi w domu :cool:
 

pdzran

New member
Dokladnie , ja takze zmierzylem odleglosc od stolika rtv do kanapy czy fotela z ktorego bede ogladal, pozniej poszedlem do sklepu, odmierzylem te odleglosc od tv i akurat mialem farta, ze staly 32 i 37" obok siebie, zdecydowalem, ze 37" bedzie ok.

Pawel
 

czachaaa

New member
@nate
Nie obawiasz sie, ze wieczorem przy przygaszonym swiatle w pokoju ten jasno i wyraziscie swiecacy Samsung zacznie wrecz razic po oczach? Zwroc uwage na roznice w naswietleniu sklepu, a pokoju.

Zdaje sobie sprawe ze jest to tylko i wylacznie kwestia gustu - "wybielone biele" kontra "szare biele". Wydaje mi sie, ze te smoliste czernie w nocy beda swiecily.. moze i na czarno, ale jednak beda. W przypadku Toshiby czern jest matowa.. tak mi sie przynajmniej wydawalo.
 

NATE

New member
Bawiłam się ustawieniami SAMSUNG'a i są rózne tryby - można go "przygasić", bardziej stonować. Akurat to, że będzie świecił zbyt mocno nie będzie chyba problemem. Zresztą można zapytać się użytkowników tego modelu. Ten samsung jest poprostu taki - bardzo soczysty we wszystkim co wyświetla ;) ale dzięki temu że ma taką charakterystykę, masz na nim bardzo głęboką czerń (aż niewiarygodną jak na LCD), białą biel a kolory to wylewają się na podłogę. Ja jestem pod wrażeniem i to dużym...
 

czachaaa

New member
Po pracy smignalem jeszcze raz do ulubionego sklepu - znajomy juz pan sprzedawca powiedzial, ze ma 4 sztuki 42PV700 ktore jutro od 20.00... i tylko jutro, beda kosztowaly 4600. No to zaczelismy testowac. Jako ze PV70 mieli ostatni z wystawy i nie zapowiada sie aby mialy sie pojawic, wiec jego sobie po prostu odpuscilem. Podlaczylismy PV7 oraz PV700 ... i po 2godzinach kucania, mruzenia oczu i innych ceregieli "niestety" wplacilem zaliczke na ten drozszy :) Roznica w jakosci odbioru, w kolorach (ustawienia fabryczne), w likwidowaniu odblaskow i w 3 zlaczach HDMI jest warta roznicy w cenie.

Jutro po pracy jade dopelnic formalnosci zwiazanych z zakupem ratalnym i mam nadzieje ze o godzinie 20:00 stane sie szczesliwym posiadaczem Panasonica 42PV700 :)
 

ciaptak

New member
czachaaa
Moze za wczesnie, ale gratuluje. Wierze ze dokladnie wszystko obejrzales i na pewno bedziesz zadowolony. Ja niestety mam przed soba jeszcze kilka miesiecy zanim na stale wrocek do POLSKI (naszej kochanej matki, chocby nie wiem kto co mowil) wiec nie spiesze sie z ostatecznym wyborem. Jak na razie najblizej mi do PY70, ale kto wie jak to bedzie w maju albo czerwcu. Pozdrawiam i zycze milego ogladania.
 

czachaaa

New member
Plazma rozstawiona, podlaczona i gra tak pieknie ze nie mozna oderwac wzroku :D Zycie w domu sparalizowane - wszyscy siedzieli przed ekranem jak zaczarowani.. jakby pierwszy raz w zyciu zobaczyli kolorowa telewizje :D W sumie po czesci tez sie tak nieco czuje ;)

Przede wszystkim jestem mile zaskoczony jakoscia sygnalu kablowki (Vectra) - pomimo braku sygnalu cyfrowego programy graja ladniej niz te w sklepie z Cyfry lub z "n" :)

Kupilem rowniez jakis tam prosty odtwarzacz DVD aby zasmakowac pradziwej cyfrowej jakosci.. pomimo braku full HD ;) Tak se teraz mysle, ze troche szkoda ze nie wzialem odtwarzacza Panasonica tylko Samsunga.. mogl bym operowac jednym pilotem ;/ Ale, za ta stowke roznicy kupilem dobry kabel HDMI. Dlatego tez wybralem taki model aby mial zlacze HDMI oraz wyjscie optical i coaxial do podlaczenia amplitunera z DTS.. ale to dopiero jutro.

Dzwiek z PV700 rowniez mocno zaskakuje - nie spodziewalem sie ze tak plaskie glosniczki moga dac takie fajne brzmienie :) Dla kogos kto nie ma zamiaru podlaczac pod TV zestawu 5.1 polecam ten model :)

Co do samego sygnalu z DVD ... miazdzy :D Ogladanie i podlaczanie sprzetu w sklepie to jakas kpina - telewizor pokazuje co potrafi dopiero w zaciszu domowym gdy sie wygodnie rozsiadziemy na kanapie :)

Rozmiar 42'' jest ... wieeeeelki .. ale daje sobie tydzen-dwa i sie przyzwyczaje :) Gorzej bedzie miala rodzinka - za jakies 2 miesiace przeprowadzam sie "na swoje" razem z nowym nabytkiem, a oni beda zmuszeni wrocic do 21'' ktore wydaja sie byc tak male jak wyswietlacz w telefonie komorkowym ;)

Po paru godzinach testow, ustawien i ogladania tv/dvd/ps2 moge stwierdzic jedno - nie zaluje zadnej zlotowki wydanej na ten sprzet ... i wiem ze LCD by mnie tak nie usatysfakcjonowal.. po prostu plazma jest stworzona dla mojego wzroku :)

Gdy sie nim nieco pobawie to dam znac o pozostalych wrazeniach - np. ogladanie tv w dzien itp .. a teraz ide spac :) Musze odespac te nirzeprzespane noce na forach gdzie ciagle czytalem opinie, porownania i testy... w koncu ulga :D
 

ciaptak

New member
czulem, ze bedzie ci sie podobac:D ja widzialem jakas plazme kiedys u kolegi w domu... modelu nie pamietam, ale wrazenie robil podobne. Dlatego tez plazma mimo swoich wszytskich wad nadal jest moim faworytem. Najbardziej cieszy dobra jakosc SD... o to mi glownie chodzi jak na razie.
Milego i bezawaryjnego uzytkowania.
Pozdrawiam
 
Do góry