kupno - miniwieża ?

aeaa

New member
Panowie już raz mi pomogliście a było to dobre 5 lat temu, plazma panasonica, więc po latach wracam na forum bo wiem że wasze propozycje to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto. Tym razem potrzebuję urządzenia które prócz radia ma także odtwarzacz płyt CD oraz port usb dzięki którego bezpośrednio z nośnika (w moim przypadku to pen drive) będę mógł słuchać muzyki mp3. Żadnych dodatkowych bajerów. Budżet dość marny bo 300 zł no max 400, sprzęt ma trafić do pokoju 8 letniej córki ale czasem z niego chętnie skorzystam więc dobrze by było gdyby dźwięk był jednak w miarę przyzwoity. Myślałem o czymś takim: PHILIPS MCM2250. Jeśli nic przyzwoitego nie ma w tej cenie to piszcie szczerze zastanowię się nad używką (także tu proszę o propozycje).
 

mors111

Active member
Bez reklam
Panowie już raz mi pomogliście a było to dobre 5 lat temu, plazma panasonica, więc po latach wracam na forum bo wiem że wasze propozycje to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto. Tym razem potrzebuję urządzenia które prócz radia ma także odtwarzacz płyt CD oraz port usb dzięki którego bezpośrednio z nośnika (w moim przypadku to pen drive) będę mógł słuchać muzyki mp3. Żadnych dodatkowych bajerów. Budżet dość marny bo 300 zł no max 400, sprzęt ma trafić do pokoju 8 letniej córki ale czasem z niego chętnie skorzystam więc dobrze by było gdyby dźwięk był jednak w miarę przyzwoity. Myślałem o czymś takim: PHILIPS MCM2250. Jeśli nic przyzwoitego nie ma w tej cenie to piszcie szczerze zastanowię się nad używką (także tu proszę o propozycje).

stylowy sprzęcik , ale za te pieniążki brałbym coś z kolumnami osobnymi :

Mikro i mini wieże Yamaha, Philips, Sony, Pioneer, Denon, Panasonic, Samsung, Onkyo, LG - cena od: 300 zł - cena do: 450 zł - Ceny, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

u syna w pokoju mam już 10 letnią wieżę Panasonica SC-PM 21 , i na prawdę świetnie gra w 13m2
https://www.google.pl/search?q=pana...AIVBvRyCh1O3gdN#tbm=isch&q=panasonic+sc+pm+21

w drugim pokoju SC-PM 21 :

https://www.google.pl/search?q=pana...ed=0CAYQ_AUoAWoVChMIkdv_s4nZyAIVBvRyCh1O3gdN#

ale te starsze grały lepiej bo i kosztowały kiedyś 600-700zł

nie maj,ą USB niestety ,ale dźwiękowo bardzo mi pasują

szukaj z "normalnymi" kolumnami drewnianymi , ale posłucha przed zakupem
 

aeaa

New member
czyli w tym przedziale cenowym wszystko gra tak samo ? wezmę pod uwagę kolegi radę dotycząca 2 osobnych kolumn :) Usb niestety jest konieczne, jak już miałbym z czegoś zrezygnować to z odtwarzacza cd.
 

mors111

Active member
Bez reklam
czasami lubię sobie posłuchać na tak małym sprzęcie muzyki , bo mi sie podoba nawet

ostatnio SC-PM19 grał w sali 40m2 , tylko podłączony był subwoofer dodatkowo , goście nie spodziewali się takiego efektu in plus oczywiście , bo suba nie było widać tylko malutkie głośniczki
 

aeaa

New member
Byłem w 2 sklepach oglądać te wynalazki z linku i szczerze to straszna tandeta. Plastiki jak w najtańszych zabawkach. Po tym widoku nawet nie chciało mi się poprosić sprzedawcy o włączenie sprzętu i porównaniu. Doszedłem do wniosku że podniosę trochę budżet i zastanawiam sie nad: onkyo cs-245 i yamaha mcr-042. sprzęt będzie przenoszony z jednego pokoju dziecka do drugiego więc im mniejszy tym lepiej. Który z tych 2 jest lepszy ? a może coś innego w cenie do 700 zł ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
to racja , że obecne sprzęty za 300-400zł są bardzo "plastikowe" choć mają drewniane głośniki

ja szedł bym w Onkyo z tych co podałeś , bo mnie bardziej przekonują kolumny 2-drożne , zamiast szerokopasmowego w Yamaha i Onkyo ma jak dla mnie ładniejszy wygląd , gdzie Yamaha wygląda jak stary jamnik

pewnie znajdziesz też taniej :
Philips DCD3020 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

mój faworyt :
Panasonic SC-PMX5EG-S + słuchawki RP-HXD7E-W - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

jakoś mam sentyment do tej marki głośniki 3-drożne i basik ma 14cm , a nie jak w większości 10-11cm
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mogę tylko potwierdzić że ten model Panasonica wart jest szczególnego zainteresowania. Ten zestaw daje dobrze radę w szczegółowości , a przy tym dość fajny basik z niego słychać, posiada ;troche; ustawień pomagających w dobraniu najlepszych dla siebie efektów, no i raczej nie można się go wstydzić.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Panasonic robił dobre sprzęty , nawet 10 lat temu , ale nie był doceniany ,
szkoda że w moich 2 sztukach nie ma USB , bo sprzęt byłby bardziej uniwersalny , MP3 z płyty idzie odtwarzać co też nie jest złe
 

aeaa

New member
Dzięki Panowie za podpowiedzi i dyskusje. Sprzęty z linków całkiem całkiem. Zamówiłem jednak używany sprzęt z alledrogo i się niedługo pochwalę co wybrałem. Dodam że z racji tego że sprzęt będzie przenoszony dość często to tu to tam głośniki są wbudowane w bryłę... niestety.
 
Do góry