Kupilem...Panasonic 58dxm710

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
4K to 4K każdy będzie robił wrażenie.
Jest duży wybór.

Tu jest 90 filmów w 4K i to z HDR.
https://www.nflix.pl/oferta-netflix-...chnologia-hdr/

Tu jest kilkaset programów w 4K.
https://www.youtube.com/results?search_query=4k.

Tu jest 238 filmów w 4K.
https://www.amazon.de/4k-filme-DVD-B...k:4k filme

Tu jest 57 filmów:
Filmy 4K Ultra HD Blu-ray

Tu jest 57 filmów:
Filmy Blu-Ray 4K UHD

TU jest 48 filmów
Blu-ray 4K UHD - Bluedvd.pl - Filmy Blu-ray 3D, UHD 4K i DVD. Sklep internetowy

Tu jest ponad 100 filmów
https://www.google.pl/search?q=filmy...w=1920&bih=951

Tu masz więcej więc możesz sobie policzyć.
Ale myślę że potrafisz liczyć do więcej niż do 100.

https://www.google.pl/search?q=4k+ul...w=1920&bih=951

Rocznie produkuje się wg deklaracji ponad 300 filmów w 4k.
Więc zabraknie Ci życia żebyś zdążył oglądać tylko w 4K. Już dziś !!!
 

strazakp

Banned
Dzięki Kiki.
Ja w Netdlixa nie wchodzę a na YT u mnie slabo wygląda to niby 4k (slabe łącze).
Do spróbowania -jak wspominalem- chyba kupie sobie film/bajke Lego Przygoda w 4k, choc troche szkoda mi ok 140zl (za tyle znalazłem na allegro) by tylko raz obejrzeć i w szafę, to może jednak kupie.
Może ktos ma uzywke tej bajki w 4k???
 

strazakp

Banned
Strazakp, mam nadzieję, że nie pracujesz kms w Gdańsku? I że ten nick to czysty przypadek.
Bo jeżeli rzeczywiście jesteś w straży pożarnej, to błagam Cię zmień ten nick albo już milcz, bo wstyd.
Ja również podlegam pod MSWiA i mimo tego, że nie obnoszę się z tym, mając to w nicku, to nie piszę takich kocopołów.
Także jak jesteś cywilem, pisz dalej, ale jak nie to już nie rób wstydu swojej formacji.

Ps: przepraszam, ale ja już mam dość.

Ja nikomu nie musze udowadniać co robię i gdzie pracuje a na pewno nie tutaj na forum.
Nie obnos sie z tym ze jesteś z ministerstwa pisiorow ;-) Jak nie masz nic mądrego do napisania to nic nie pisz bo to właśnie tacy jak ty zasługują na bana.
Ty tez zmień sobie nick...chociaz nie bo taki jaki masz nick to tak się zachowujesz :)))
 

strazakp

Banned
To tak jak wspomniałem, nie rób wstydu tej formacji.

Ps: nie pracuję w ministerstwie, tylko służbom im podległym. Może też w PSP? Więc nie nazywaj mnie Pisiorem, czy jakoś tak. :D

Straż pożarna w moim uznaniu zasługuje na wielkie społeczne poważanie i szacunek, tak samo jak niedoceniani w ostatnim czasie ratownicy medyczni.
Denerwuje mnie fakt, że taka osoba jak Ty posługuje się takim nickim, który może mylić inne osoby, użytkowników. Rozumiesz? Nie chciałbym aby ludzie myśleli, że strażakom brak piątek klepki.
Tyle.
Pozdrawiam Cie serdecznie
 

bono17

New member
Dzięki Kiki.
Ja w Netdlixa nie wchodzę a na YT u mnie slabo wygląda to niby 4k (slabe łącze).
Do spróbowania -jak wspominalem- chyba kupie sobie film/bajke Lego Przygoda w 4k, choc troche szkoda mi ok 140zl (za tyle znalazłem na allegro) by tylko raz obejrzeć i w szafę, to może jednak kupie.
Może ktos ma uzywke tej bajki w 4k???
Ten model nie ma wsparcia VP9 ( cała seria 7 nie ma , jest dopiero w serii 8 z 2016 r) więc YT w 4k raczej nie pooglądasz ( 58" Panasonic TX-58DXM710 - Specifications)
 

bono17

New member
No trudno. A czy to samo dotyczy Netflixa?
Mysle ze jak juz to kupie na cd cos w 4k a najpewniej właśnie Lego Przygoda. Może uda mi się trafić gdzies z drugiej ręki.
Każdy może wziąć miesiąc Netflxa za darmo i potestować , jest sporo materiałów 4k , Netflix używa kodeka HEVC h.265 i 4 k odtworzy każdy TV 4k , ja mam łącze , która wyciąga ok 13-14 Mega i Netflix 4k działa idealnie , niektóre treści przełączają się na rozdzielczość 4k już przy 7,5 Mega
 

strazakp

Banned
Każdy może wziąć miesiąc Netflxa za darmo i potestować , jest sporo materiałów 4k , Netflix używa kodeka HEVC h.265 i 4 k odtworzy każdy TV 4k , ja mam łącze , która wyciąga ok 13-14 Mega i Netflix 4k działa idealnie , niektóre treści przełączają się na rozdzielczość 4k już przy 7,5 Mega
Właśnie myślałem by spróbować i może to zrobię. W sumie po coś kupilem te 4k ;-) a kupilem TV na lata.
 

FoX88

New member
Na Netflixie w 4K wiele materiałów w scenach za dnia wygląda oszałamiająco, tj. z nosem w telewizorze nie widać pikseli, ale problemy są straszne w scenach nocnych, mrówki wychodzą i widać piksele, niestety jaka jest cena kompresji i streamingu, na płycie nawet sceny nocne nie odbiegają od tych za dnia.

Chociaż też trzeba wiedzieć, że nie wszystkie filmy na płycie są kręcone natywnie na 4K, wiele to tylko upscaling.

Np. The Accountant ostatnia głośna premiera:
The Accountant | Real or Fake 4K
 

strazakp

Banned
Jezeli zdecyduje sie by sprawdzić to WOW w 4K to najprawdopodobniej kupie jednak na płycie i będzie ti właśnie Lego. Lego, bo bajka i dzieciaki skorzystają a po drugie wydaje mi się ze to będzie cos fajnego bo dużo kolorów i efekt będzie wody lepszy. Chyba nawet Gmeru w jednym z prezentacji Panasonikow miał wlasnie wlaczone Lego z odtwarzacza Blue ray.
 

strazakp

Banned
Mam pytanie....Ciągle bawię się jeszcze ustawieniami w tym TV...Jest w gamma kolorów coś takiego jak m.in Rec.709 i Rec.2020 (o ile pamiętam bo nie siedzę teraz przed TV). Jak ustawie sobie Rec.2020 to kolory są chyba zbyt nasycone a głównie chodzi o skórę twarzy ludzi na ekranie, są zbyt czerowne. Jak zrobię Rec.709 to jest w miarę OK. Ustawiłem Rec.2020 bo wzorowalem się na ustawieniach z filmiku z yt.

Caparzo, na czym wzorowalem swoje ustawienia???

P.S. Widze ze Kiki juz ładnie opuszcza cenę tcl 65p6046 :) bo jeszcze 3dni temu byl kilkaset zl droższy. Na tak duży tv to juz jest fajna cena. Szkoda ze taka nie byla 2tyg temu :-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry