Kuchenny TV

G4ty

New member
Na początku witam wszystkich jako zielony groszek w temacie LCD i plazmy ;)

Potrzebuję telewizor do kuchni na ścianę, pomieszczenie 3x3m. Telewizor będzie wisiał na przeciwko okna. Sygnał z kablówki. Odległość od TV 2-2,5m. Najważniejsza dobra jakość obrazu z kablówki.

Po lekturze, niewielkiej bo niestety nie ma wielu tematów tego typu zakupiłem: JVC LT-19DA9BU

Po podłączeniu wielkie rozczarowanie, pixeloiza, brak ostrości, na krawędziach widoczna jasna poświata.

Pytanie czy to przez tą dziwną rozdzielczość matrycy, ja czegoś nie potrafię ustawić, coś jest uszkodzone, czy po prostu lepiej wybrać takiego Sharpa LC-20S5E-BK do takich prostych zadań ?

Sharp tak jak JVC polecane na forum, pytanie czy nie będzie takiego samego efektu, wypróbować jeszcze coś innego ?
 

G4ty

New member
Dzięki za zainteresowanie.

Sygnał analogowy z kablówki TVTOM, Dąbrowa Górnicza (około 20 kilometrów od Katowic)

Warto kalibrować taki TV, będzie znaczna poprawa, czy po prostu taki TV nie do takiego sygnału, kto jaka firma mogłaby to zrobić ?

...i ile trzeba stracić ;)
 

ippfam

New member
Jak w temacie, do kuchni wybrałem format 4:3 SHARP LC-20S5E-BK koszt ok. 1100 PLN spisuje się rewelacyjnie. Ważne dla warunków kuchennych jest jakość wyświetlanego obrazu pod różnymi kątami i ten telewizor LCD radzi sobie doskonale w porównaniu z innymi markami LCD. A wybór wyglądał następująco, stajemy wspólnie z żoną spoglądając z boku na szereg stojących telewizorów i już na pierwszy rzut oka wybieramy trzy modele, które wykazują najlepszą jakość wyświetlanego obrazu wynik był następujący 1 w szeregu to SHARP 6 i 8 też SHARP LC-20S5E tylko obudowy w innych kolorach. Szczegółowość obrazu dobra (nie ustawiać ostrości na max i pozostałe dodatki ustawień na of) I to tyle, wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.
 

druop22

New member
hehehehe jaki ten świat mały

moi rodzice mieszkają na tym samym osiedlu, analogowa kablowka u nich to była makabra... sygnał z anteny naziemnej był sporo lepszy !!! (tylko mało kanałów...)
chyba malo ktory tv poradzilby sobie z takim kiepskim sygnalem,
choć ostatnio słyszałem iż idą w kierunku sygn. cyfrowego a nawet hd :) ?
 

G4ty

New member
Witam,


Po pewnym czasie i walce z wątpliwościami czy aby nie zdecydować się na CRT, dokonałem zakupu Sharpa...

Bez porównania do JVC, obraz ostry, czerń czarna, biel biała, matryca równomiernie podświetlona (brak jasnej poświaty przy brzegach), kolory naturalne, kąty widzenia rewelacja.

Nie wiem czy z tym JVC było coś nie tak ale wypada bez porównania do Sharpa.

Jednym słowem do sygnału analogowego i z grupy małych przekątnych POLECAM! :eek:k:

Jeszcze raz dzięki za porady i odpowiedzi.
 
Do góry