Ktoś doradzi jakiś sensowny projektor?

D

Deleted member 121090

Guest
Z półki cenowej co szukam to chyba większość już tą funkcję ma.
Ale wezmę to pod uwagę. Dzięki.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Może sprecyzuję. Każdy z projektorów "Wielkiej Trójki" ma bardzo dobrą ostrość, ale Sony ciut, ciut gorszą od Epsona.
Myślę jednak, że to nie powinno decydować o wyborze, bo różnice są naprawdę minimalne.
Oba mają natywny kontrast on/off na poziomie >8000:1.
Jeżeli kupujesz ekran powyżej 100 cali to Sony HW55. Jeżeli poniżej to EpsonTW9200, choć ten chyba jest głośniejszy od Sony w trybie normalnej pracy lampy. Więc jak ma Ci projektor wisieć nad głową, to chyba znowu HW55.
Z ekranów to tylko Projecta, Adeo lub... Stewart. Osobiście kupowałbym Matt White z gain=1,0 (nie preferuję szarych ekranów).

Panasonic zasadniczo nigdzie nie jest chwalony tak, jak Epsony. Wyjątkiem jest brytyjski What Hi-Fi Cinema, które modelowi AE6000 swego czasu przyznał nagrodę roku. Nie sugeruj się tą decyzją, bo to jest przekupna ściema.
Nowy AE8000 ustępuje pola TW9200, jak AE7000 ustępował TW9100, a AE6000 modelowi TW9000.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Też na niego patrzyłem. Ale on też pod 10tzł kosztuje. To już bym wolał ten HW55 używany kupić. 90h to nie tragedia a pewnie za 9tzł by poszedł.
A projektory w granicach 6-7tzł są sporo gorsze? W tych granicach nic sensownego nie będzie?
 

Marek36

New member
Ja bym nie wchodzil w projektor za 6 tyś i 3LCD.

Wolałbym rewelacyjny projektor niż dobry ekran z tylko dobrym projektorem.
Ekran można zawsze zmienić na lepszy w przyszłości.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak widzę każdy chwali swoje, nie ukrywajmy ale projektory z przedziału cenowego pow.10tyś to już bardzo porządne maszyny i nie ważne czy to sony czy epson, ale dla osoby zaczynającej przygodę z projektorem są to niuanse moim zdaniem nie do wychwycenia.
HQ150 moim zdaniem powinieneś poświęcić 1 dzień na wybranie się do salonu posiadającego na swoim staniem kilka projektorów zarówno z niższej jak i z wyższej półki cenowej. Zabrać ze sobą kilka filmów na Blu ray, które wcześniej jeszcze raz sobie zobacz na swojej plaźmie, aby w trakcie seansu mieś miejwięcej wzorzec do którego chcesz dążyć. Najlepiej zabrać ze sobą film i bajkę, ponieważ będziesz miał jak na tacy jakie kolory i czernie będą Ci odpowiadać. Ja na takie seanse w salonach zabieram 3 płytki: Avatar (dla kolorów), Batman mroczny rycesz (czernie), Transforems (dla ostrości w trakcie dynamicznych scen-czy obraz się rozmazuję). Na początek zobacz sobie:
1) projektor z niższej półki cenowej np: optomę hd33 (włącz na 10min. bajkę potem film)
2) jeśli zobaczysz obraz a na nim efekt tęczy to już projektory DLP odpadają) jeśli nie a obraz CI się spodoba włącz następnie projektor np. sony HW30 lub epson 7200 moim zdaniem będziesz pod takim wrażeniem dużego obrazu (np 120'') że nie będziesz wychwytywał znaczących różnic z obrazów z poszczególnych projektorów. Może tak się następnie zdarzyć, że kupisz tańszy projektor np optomę za 5tyś do tego w miarę dobry ekran, nawet rozwijany elektrycznie i zmieścisz się do 10tyś łącznie z kablem i uchwytem.
Ekran np:
EKRAN KAUBER 260x146 MW GRATIS INSTALACJA FV WAWA (4081756181) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Projektor:
Optoma HD33 od ręki + 2 x okulary 3D Promocja !!! (4089277267) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Chyba że zobaczysz tak kolosalną różnicę pomiędzy projektorami za 10tyś a za 5tyś. to w tedy kupujesz projektor np sony hw 30 lub 55 i do tego ekran a budżet wzrasta automatycznie w okolice 15 tyś. Z tym że tak jak mówię najlepiej zobacz projektory w akcji z poszczególnych półek cenowych.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bipo, dzięki.
Pomysł masz oczywiście dobry,tylko nie wiem, czy u siebie znajdę salon w którym będę mógł potestować projektory. I do tego jeszcze taki, w którym są ceny na tyle dobre, że będę chciał u nich kupić.
A bardzo nie lubię zawracać komuś głowy o potem podziękować i kupić gdzieś indziej. Dlatego szukam rad bardziej doświadczonych kolegów którzy mieli już do czynienia z różnymi projektorami i są w stanie mi podpowiedzieć, czy zakup projektora za 6-7tzł da satysfakcję posiadaczowi plazmy.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Kolega Bipo ma i nie ma racji. ;-)
Rzeczywiście - rozmiar ekranu pochłonie Cię za pierwszym razem. Będziesz pod wrażeniem obrazu praktycznie z każdego projektora. Ale jak już emocje miną, ochłoniesz i przyzwyczaisz się do takiej projekcji, to zaczniesz obiektywniej analizować obraz (ale to już niestety w domku, po zakupie).
Jeżeli rzeczywiście zwracasz uwagę na jakość obrazu i budżet masz dość przyzwoity to wybierałbym tylko pomiędzy HW55, TW9200 czy X35. Tu według mnie nie ma dyskusji. Aby wskoczyć na kolejną półkę trzeba wydać już nie 10k, ale co najmniej 30k.
Chodzi o to, żeby po miesiącu, dwóch obraz z projektora się "nie znudził"...
Wielka Trójka w mojej ocenie jednak wyraźnie lepiej świeci od projektorów poniżej 7k. Podobnie do nich świeci HW30, ale jednak jest troszkę gorszy.
Myślę, że jeżeli to nie jest ściema, to ten używany HW55 byłby świetnym wyborem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
HQ150 powiem Ci tak jeśli masz możliwość kupienia projektora z tzw. wyższej klasy to zakup będzie na pewno udany ponieważ oczekujesz obrazu zbliżonego do swojej plazmy, a takiego obrazu raczej nie uzyskasz z projektorów poniżej pewnego pułapu cenowego. Odrazy też nie nastawiaj się, że na projektorach sony55, epson9200 czy jvc35 uzyskasz obraz taki jak na swojej plaźmię bo ten obraz będzie inny, będzie zbliżony ale inny bardziej kinowy. Tak jak kolega Meloman sugeruję zakupisz porządny projektor to na długie lata będziesz zadowolony i nie będziesz myślał o zmianie na lepszy. Dokupisz z czasem dobry ekran i banan nie będzie Ci schodził z buzi przy każdym seansie....;-)
Jeśli dzisiaj miałbym możliwość kupić projektor z ww. to nawet bym się nie zastanawiał a obraz przez chwilę bym wyświetlał na ścianie....;-) Potem dokupił bym ekran.

Odnośnie ekranów BlackDiamond nie widziałem na żywo, ostatnio widziałem w akcji sony hw30 na ekranie Kaubera matt gray
 
Ostatnia edycja:
Do góry