Ktoś doradzi jakiś sensowny projektor?

D

Deleted member 121090

Guest
Powoli przymierzam się do zakupu projektora. Pokój kinowy mam, nagłośnienie też. Na razie w pokoju kinowym mam plazmę Panasa 55VT30 ale chciałoby się więcej.
Pokój ma wymiary 4,5 na 6,7 chyba. Jest tylko do kina domowego, więc z przyciemnieniem na czas projekcji bólu nie ma. Tylko kompletnie nie mam pojęcia na co zwracać uwagę, przy wyborze. To dla mnie czarna magia. Budżet razem z ekranem to powiedzmy 10tzł. TV w tym pokoju też zostanie, więc projektor będzie rozwijany przed nim. Może być ręczny.
I jeszcze jedno pytanie. Patrząc na proporcje ekranów to po rozwinięciu ekran zasłonił by mi kolumnę centralną. Tak może być? To będzie duża ujma dla jakości tej kolumny jak będzie za ekranem?
Doradzicie jakiś zestaw projektor plus ekran?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No tak właśnie myślałem, ze to będzie następna zasadzka.
Masz jakieś propozycje?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
POszukaj na stronach znanych producentów, Kauber, Kraftmann, Suprema, Avers, Avtek, Adeo, Projecta. Jak kiedyś szukałem ekranu, to były takie opcje.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale mi bardziej chodzi o komplet projektor i dobrany do niego ekran.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podaj więcej informacji:
- odległość od soczewki projektora do ekranu,
- max.-min. wielkość ekranu jaką możesz zainstalować
- gdzie ma być umiejscowiony projektor względem ekranu (jeśli zależy ci na lens shift koszt projektora wzrasta) jeśli na wprost to możesz zaoszczędzić na projektorze a dołożyć do ekranu. Projektory z lens shiftem są niestety droższe ale łatwiejsze w instalacji.
Jeśli możesz wstaw fotkę pokoju to ułatwi kwestię doradzania.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Podaj więcej informacji:
- odległość od soczewki projektora do ekranu,
- max.-min. wielkość ekranu jaką możesz zainstalować
- gdzie ma być umiejscowiony projektor względem ekranu (jeśli zależy ci na lens shift koszt projektora wzrasta) jeśli na wprost to możesz zaoszczędzić na projektorze a dołożyć do ekranu. Projektory z lens shiftem są niestety droższe ale łatwiejsze w instalacji.
Jeśli możesz wstaw fotkę pokoju to ułatwi kwestię doradzania.
Odległość od projektora do ekranu w przedziale od zera do 6m. Ale najlepiej do czterech metrów.
Jak się chwycę przeróbki pokoju, to i tak będę musiał sufit z białego na ciemniejszy pomalować, po potrzeby projektora, więc pociągnę kable tam gdzie trzeba.
Pomiędzy pakami frontowymi mam obecnie 2,60 luzu, ale do sufitu od góry kolumny centralnej jest tylko 1,50. Projektor mogę umieścić centralnie. Zlikwiduję jedną lampę sufitową.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bipo

Active member
Bez reklam
Z tego co widzę możesz tam zainstalować ekran 16/9 117'' przy powierzchni projekcyjnej 260cm szer.,159cm wys. Do tego dochodzą Ci 4cm paska czarnego wokół ekranu. Teraz musisz sam zdecydować ile przeznaczyć na ekran a ile na projektor. Proporcję sam musisz podzielić bo projektorów w przedziale od 4-8tyś jest mnóstwo. Pisałeś że masz 10tyś na wszystko, w tej cenie aktualnie możesz mieć projektory od 4 do 8tyś resztę bym przeznaczył na ekran elektryczny. Jeśli już przeglądałeś allegro możesz mieć większy mętlik w głowie niż byś nie przeglądał. Z tego co czytałem na forum dużo osób posiada projektory w cenach od 4-8tyś. i są zadowoleni (apetyt rośnie w miarę jedzenia) na allegro ww przedziale dostaniesz:
-BenQ1070,1080, 1300, 1400,1500, 7500
-Optoma hd25,hd30,hd33 hd131
- epson 3200,5200, 6100, 7200
- Mitsubishi hc4000, 7000
- sony hw30
. Teraz sam widzisz że projektorów na rynku tylko do 8 tyś jest b.dużo. Dużo łatwiej jest w przedziale pow.10tyś bo są chwalone głównie 3 projektory sony55, epson 9200 i JVC 35 ale różnice są minimalne.
Sam jestem na etapie szukania i przeglądania ofert i na dzień dzisiejszy moim faworytem jest epson 7200 (ponieważ ma lens shift). Wcześniej brałem pod uwagę sony 30 ale z tego co się dowiedziałem może mi nie wyrobić przy ekranie 130" i jasnych ścianach w pomieszczeniu ze względu na moc lampy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za typy.
Ten ekran 117'' to chyba za dużo. Bo ja mam 150cm do górnej części centralnego głośnika.
A i pewnie jak piszesz dochodzi ramka od dołu i jakaś kaseta od góry.
Nie musi być koniecznie elektryczny. Mogę go rozwijać ręcznie.
Popatrzę na tego Epsona.
Budżet to niekoniecznie 10tzł. Takie jest założenie ale przeznaczę na to tyle ile trzeba.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Widziałem go w akcji kilka razy, odnośnie obrazu nic nie mam tylko w porównaniu do sony 30 osobiście przeszkadzał by mi szum wentylatora od projektora umiejscowionego nad głową. Sony jak i optoma hd33 pracowały ciszej w stosunku do tego panasa. Jeśli chcesz przeznaczyć na sam projektor 10tyś to już dołóż 1200zł i masz JVC35 a to już klasa sama w sobie. Ale pamiętaj że dużo w obrazie daję dobrej jakości ekran, który też swoje kosztuję.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No jak szumi mocno to odpada. Myślę, ze 12tzł za sam projektor i pewnie też parę ładnych tyś zł na ekran, to trochę za dużo.
To czekam na jakieś propozycje sprzętu jak w tytule za około 10tzł. Tym bardziej że w dziale nasze zestawy widzę bardzo ładne pokoje kinowe z niezłym obrazem na projektorach za 3tzł.
To może taki za 6-8tzł też będzie O.K. w porównaniu z obrazem na moim Panasie VT30?
Myślę sobie, że ta komoda co ją mam nie jest niezbędna w tym miejscu. Stoi na niej tylko N-recorder, odtwarzacz BD i kondycjoner. Spokojnie mogę to dać gdzie indziej a komodę dać w innym miejscu.
Więc ekran 120'' mógłby być i z borderami. Central bym trochę obniżył na jakimś stojaku.
 

Marek36

New member
Ja zaczynałem szukać projektor od 3 tyś zł.
Skończyłem na SONY hw55 z ekranem 265 cm szerokości na 150

Świeci bardzo dobrze nawet bez specjalnej kalibracji .
Jest niesłyszalny w trybie LOW i lekko słyszalny na HIGH ( podczas ciszy w pokoju )

Znajomu szczęki szukają po podłodze, ja mam zaplanowany zabieg chirurgiczny zdejmowania uśmiechu i powstrzymania ślinotoku :)

Bierz pod uwagę to ,że firmy oferujące ten sprzęd są w stanie zrobić upust nawet do 2 tysięcy zł !!
Trzeba się targować !!!
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Wybór AE6000 będzie najgorszym z możliwym.
Jeżeli już zbliżasz się do tego pułapu cenowego, to HW55 (bardzo dobra jasność, gorsza ostrość) lub TW9200 (mniejsza jasność, lepsza ostrość).
Myślę, że w Twoim przypadku Sony będzie lepszym wyborem.
Niezależnie - nie oczekuj, że obraz z projektora będzie miał tą samą "jakość" co z telewizora. To są zupełne dwa różne światy w zakresie projekcji obrazu.
Co nie oznacza, że obraz z projektora nie ma dynamiki, czerni, krystaliczności. Śmiem twierdzić, że wbrew pozorom na rynku nie jest specjalnie dużo telewizorów, które "dają" lepszy obraz niż mój TW9200.
Ja nigdy nie byłem zwolennikiem płaszczaków, nawet plazm - bo do dzisiaj oferują zbyt małe przekątne (nawet 80 cali uważam do KD za wciąż za mało).
Dlatego mam tam jakiegoś Samsunga UE32D5500 i Epson wygrywa z nim na każdym polu (i to wyraźnie).
Zresztą - jak dla mnie, stara technologia CRT do tej pory nie znalazła godnego naśladownictwa. Topowe plazmy ocierają się możliwościami, ale to jeszcze nie to. Może OLED?
 

Marek36

New member
SONY HW55 gorsza ostrość ?
Bez włączonej funkcji reality creation to może i tak.
Jeśli dochodzimi do odległości 3,7-5 metrów od ekranu, to jest to szczególik.

U mnie TV ES558000 ( po kalibracji ) poszedł w odstawkę jeśli chodzi o filmy i konsolę PS4
TV LED nie ma najmniejszych szans w odwzorowaniu kolorystyki z projektorem tej klasy.
Projektor ma bardzo przyjemne światło dla oka i tak nie męczy jak TV LED.
Po przeskoczeniu z projektora na TV ma się wrażenie dziwnego prześwietlenia i kolorystyki.
Wszystko pastelowe i dziwnie świecące.
Trudno to opisać.

idz w HW55 lub TW9200. Obydwa projektory można wyrwać nowe za 10-11 tyś.
Lepiej dobrze wydać 11 tyś niż źle 7 tyś.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No czyli jak widzę przy sprzyjających wiatrach 11tzł za sam projektor. A jaki ekran?
Do tego dwa kable HDMI i wyjdzie jak widzę 15tzł a nie 10 jak planowałem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No jak szumi mocno to odpada.
Może był załączony jakiś mocniejszy tryb?
U mnie wisi najzwyklejszy Epson 3200 (Lens Shift, 4 tys.) niemal totalnie nad głową i kompletnie nic nie szumi, w ogóle go nie słyszę. Na początku jak miałem ustawioną dynamiczna przysłonę to mnie wkurzał ciągły odgłos pracującego jej silniczka. U mnie nic nie może szumieć, bo bym zwariował ;) nawet ampli wybierałem z pasywnym chłodzeniem, by czasem coś się nie włączyło, jak w PS3 ;)
Nie wyobrażam sobie dokładnej instalacji bez Lens Shift. Jeśli zamontujesz proj i ekran i okaże się, że 1 cm jest nie w tą stronę co trzeba? LS załatwia sprawę.
 
Do góry