Który wybrać

digitalus

Banned
dla mnie sprawa jest oczywista i jasna jak slonce, jesli DisplayMate potwierdza lepsza jakosc obrazu w plazmie to na pewno tak jest.
elektronicy i programisci z forum elektroda maja podobne zdanie .nie ma juz w sprzedazy telewizorow crt(kinskopowych) jesli chcemy uzyskac optymalna jakosc obrazu sd ( kanaly hd tez beda dobrze sie prezentowac) to najlepiej w takim przypadku kupic plazme hdready, 1024 x 768 .
potwierdzenie informacji mozna uzyskac w miesieczniku plaskie ekrany. tania plazma jest lepsza od drozszego lcd
mozemy zastawnawiac sie tylko czy wybrac plazme, panasonic, samsung, lg.
na otarcie lez :)jesli ktos oglada tylko kanaly hd to wtedy moze pomyslec przez chwile o lcd ale kupic jednak plazme.
wystarczy wpisac w google DisplayMate
 
Ostatnia edycja:

gothblack

New member
Witam! Proszę o radę!!! właśnie jestem na etapie zmiany mojej plasmy LG 42 cale na większy.....i po przestudiowaniu wielu wątków wybrałem dwa modele
mianowice Panasonic P50X10Y lub Samsung 50B650....wiem mniej więcej jakie różnice w nich są...,ale Panas to Panas tak mi się wydaje...chociaż już dochodza wieści o słabej serii 2009 i problemach z czernią....Samsung to full HD ,ale znowu to tylko,albo aż Samsung no sam nie wiem...tam znowuż narzekają na biel......czekam na wasze opinie i jakies rady.....plis!!
 

salvo

New member
I nie widziałeś go na żywo PRZED zakupem?!? Jak kupowałem TV, to testy też wskazywały jako zwycięzcę Panasonika, ale mi bardziej odpowiadał obraz Samsunga, więc kupiłem tego drugiego PO naocznym przetestowaniu...
Niestety nigdzie nie było tych telewizorów razem.
mil998 napisał:
Ciekawe jak go zobaczyć we wszystkich sklepach plazmy są podłączone do jakieś lipnej kablówki , a LCD oczywiście do DVD bądź do czegoś jeszcze lepszego .
Właśnie, jescze kwestia ustawień, rodzaj oświetlenia w sklepie - trzeba się trochę znać, a na koniec nasz subiektywizm.
digitalus napisał:
jesli chcemy uzyskac optymalna jakosc obrazu sd ( kanaly hd tez beda dobrze sie prezentowac) to najlepiej w takim przypadku kupic plazme hdready, 1024 x 768 .
potwierdzenie informacji mozna uzyskac w miesieczniku plaskie ekrany. tania plazma jest lepsza od drozszego lcd
mozemy zastawnawiac sie tylko czy wybrac plazme, panasonic, samsung, lg.
Dlatego zrezygnowałem z 42G10E.
 

salvo

New member
...i po przestudiowaniu wielu wątków wybrałem dwa modele
mianowice Panasonic P50X10Y lub Samsung 50B650....wiem mniej więcej jakie różnice w nich są...,ale Panas to Panas tak mi się wydaje...chociaż już dochodza wieści o słabej serii 2009 i problemach z czernią....Samsung to full HD ,ale znowu to tylko,albo aż Samsung no sam nie wiem...tam znowuż narzekają na biel......czekam na wasze opinie i jakies rady.....plis!!

Samsug 650 jest lepiej oceniany. Tu wybrałbym jego.
 

gothblack

New member
Tak to prawda...gapiłem sie na nie,ale wiesz jak to jest...jeden stoi w jednym miejscu drugi 30 metrów obok albo nie ma dwóch naraz... i kazdy moze być inaczej ustawiony...łatwo sie mówi...tu faktycznie najpsza by była prezentacja z fachowcem ,ale nie takim od wciskania...szkoda,że Kiki ma tak daleko sklep...ech..juz prawie skłaniałem się na Panasa ,a tu znowu inna rada...może za bardzo sie tym przejmuje...pewnie za 3 lata i tak trafi do sypialni albo do rodziny...
 
Do góry