Który wybrać: TX-P46S10E czy TX-P50X10E czy TX-P46U10E ?

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
a dla mnie seria U w tej cenie jest super i tyle :)

Też szukałem pomiędzy X,U,S a nawet G. Oglądając różne prezentacje w sklepach na moje oko nie widziałem wielkich różnic wartych dopłacania kilku stówek czy nawet tysiąca więc kupiłem U i jestem bardzo zadowolony. HDMI wystarcza, kompa nie podłączam, różnic w obrazie nie widziałem dlatego uważam, że jeżeli ktoś ma do wydania na tv nieco powyżej 2 tysia a chce się cieszyć 42" fullhd i mieć dobry obraz (szczególnie porównując z lcd w podobnej klasie cenowej) to jest on wart tych pieniędzy.
 

zbenek

New member
46S10 vs 50X10

W związku z tym, że to mój pierwszy post, choć obserwuję forum od dawna, witam wszystkich serdecznie...

Widzę, że jestem jednym z wielu, którzy się zastanawiają nad
wyborem między 46S10E a 50X10Y..

Opiszę moje warunki/oczekiwania:
Pokój: raczej słabo nasłoneczniony kształt litery L, część "główna" ma 3m x 5m, teraz sofa stoi w połowie tych 5 metrów.
Aktualnie mam Sharp-a LE32WD1E (LCD HD ready).
Telewizja to analog Vectra (i niestety nie zmienię) oglądana z ok. 2,7m.
DVD odtwarzane z PS3 ta sama odległość, gry na PS3 - siadam bliżej, nawet 1m do 1,5m metra..

Przeczytałem chyba wszystko na tym formu w kategorii seria X a S, 46 a 50 cali i
jestem za 50X10Y ponieważ:

- seria X jest lepsza do sygnału SD
- seria X (jak napisał kiki) z BR "poradzi sobie bardzo dobrze"
- cena (prz 50 calach seria S jest sporo droższa)
- jest większy od 46 ;-] a jeśli będzie trzeba to sofę mogę odsunąć
- filmów na BR raczej nie będę oglądał (no może jeden kupię, tylko żeby mieć)
- gry na PS3 to w zdecydowanej większości 720p
- telewizja SD - 60% PS3 - 30% DVD - 10%
- parcia na 1080p nie mam, bo nie bardzo widzę sens (brak źródeł
takiego sygnału)

Telewizor przewiduję używać dłużej niż 3 lata, ale nawet jeśli w tym czasie fullHD stanie się bardziej popularne to na serii X i tak będzie wyglądać światnie, prawda?


A.. Ogólnie to miał być LCD Sharp-a 46-52 cale, ale to forum mnie
wyleczyło....

Proszę o przytaknięcie (lub nie) tych co sie znają ;-)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
A najlepiej ocenić samemu. Porównać w sklepie bądź znaleźć taki sklep, który umożliwi prezentację w domu i wybrać co się podoba a nie co polecają inni. Każdy ma inne odczucia :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Niestety nie podzielam wyboru. Przy tej odległości od TV i korzystaniu z konsoli PS3 wybrałbym 46S10. Skalowanie SD na S10 jest znakomite, więc przy 50X10 postawiłeś w tym miejscu zbyt zdecydowanego plusa.

Poza tym jest tylko kwestią czasu kiedy gry na PS3 będą chodziły w 1080. Pozycja PS3 ostatnio bardzo się umacnia, bo konsola bije rekordy sprzedaży. Dlatego myślę, że rynek gier PS3 ruszy bardzo mocno. Zobaczymy co z filmami BlueRay, ale sprzedaż konsol (często główny odtwarzacz filmów BR) może rozruszać i ten rynek.

Ale najważniejsza jest chyba odległość od TV- 50 cali do 2,7 metra to naprawdę bardzo duży ekran i ja bym się chyba nie zdecydował. Dla mnie zdecydowanie za duży do tej odległości. Pozdr.
 

zbenek

New member
gorylla,

"Wybór" to jeszcze za dużo powiedziane, przedstawiłem tylko warunki domowe, oczekiwania i pogląd dot. jednego z tytułowych dla tego wątku telewizora.. Co do rozmiaru ekranu to zaznaczyłem, że odległość od niego mogę zwiększyć, a nie chcę kiedyś żałować, że zamiast większej matrycy wybrałem fullHD, z którego nie korzystam z braku odpowiednich źródeł sygnału.. O ile dobrze pamiętam, seria X jest określana jako lepsza do sygnału SD. Panel 50 cali jest większy od 46-tki o prawie jedną piątą czyli sporo. Jeśli sofę odsunę, to jedynym argumentem przemawiającym za 46S10 pozostaną gry 1080p na PS3.. Tylko czy one się pojawią i czy różnica między 720p a 1080p na odbiorniku 1080p jest bardzo duża? Pewnie rozwiązaniem byłby 50S10.. ;]
 

slimak

New member
Bez reklam
zbenek napisał:
- seria X jest lepsza do sygnału SD
- seria X (jak napisał kiki) z BR "poradzi sobie bardzo dobrze"
- cena (prz 50 calach seria S jest sporo droższa)
- jest większy od 46 ;-] a jeśli będzie trzeba to sofę mogę odsunąć
- filmów na BR raczej nie będę oglądał (no może jeden kupię, tylko żeby mieć)
- gry na PS3 to w zdecydowanej większości 720p
- telewizja SD - 60% PS3 - 30% DVD - 10%
- parcia na 1080p nie mam, bo nie bardzo widzę sens (brak źródeł
takiego sygnału)


To wszystko to są minimalne różnice. ;-)

Podstawowa różnica między S a X to wielkość pikseli i wynikająca z tego wielkość „użebrowania” pomiędzy pikselami. Przy oglądaniu z 2,5m piksele/użebrowanie na 42PV60 przeszkadzały mi i był to jeden z powodów wymiany TV.
 

Goralek

New member
Witam

Zalozylem ten temat kilka tyg. temu wkleje moja wypowiedz jak zakonczyla sie moja pierwsza batalia z wyborem TV:

Jako, że sam od kilku tyg. mocno wertowalem forum w celu zakupienia optymalnej plazmy napisze jak u mnie sie skonczylo. Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem plazmy 42 seria S. Zamowilem w sklepie torr es za 2550 zl, bardzo dobry sklep, w 2 dni mialem towar z zerowym licznikiem. Zamawialem juz u nich inne rzeczy i bylo podobnie. Kurier mi wniosl i poczekal na wstepne ogledziny.
Teraz troche o samym Tv, mam sygnal z cyfrowej vectry i ejstem bardzo milo zaskoczony, ogladalem ten Tv chyba w 5 roznych duzych salonach i byla lipa za kazdym razem. Mimo to go kupilem i nie zaluje, obraz poprostu super w SD, w HD bajka mam ok 8 kanalow. Dvd rowniez bardzo dobrze. Xbox 360 chula jak zly. Najlepsze jest to, ze w kazdym salonie ten TV nie rzucil mnie na kolana, zawsze bylo zauwazalne ziarno itp, w domu to juz co innego. Jestem bardzo bardzo zadowolonny. Finalnie ogladam TV z 3 m i 42 jest w sam raz, narazie bym powiedzial ze za duzy, ale pewnie za 2 tyg. mi minie. W Tv nie bawie sie w zadne docieranie narazie smigam na ustawieniach fabrycznych, staram sie tylko unikac czarnych pasow i statycznych obrazow jak plansze reklamowe itp. Tv ma funkcje auto, i jak wyczuje ze sa jakies czarne pasy to sam rozciaga delikatnie obraz, zeby to zniwelowac. Jeszce jedno caly sprzet mam podpiety na HDMI.

Pozdrawiam

PS. Dzisiaj z koniecznosci musialem podpiac TV pod gniazdo analagowe i ogladalem obraz 2,5 m obraz bez zastrzezen, bylem mocno zaszkowany wrecz jakoscia na analogu z vectry.

PS2. Dziekuje wszystkim, ktorzy doradzali i pomagali mi wybrac optymalny model!
 
Do góry