Który wybrać 55 czy 65 cali?

lycone

Banned
Zdecydowanie 65". Z 3.8m oglądałem 65" i na początku było WOW a po czasie się przyzwyczaiłem i czegoś brakowało. Teraz mam 100" i dopiero jest ok.
 

FotoVideo

Member
Mam podobny pokój 4 metry szeroki 5 metrów dlugi odleglosc oglądania od 3 do 5 metrów kupiłem 65'' i uważam ze nie jest to jakiś olbrzym oglądanie obrazow w smartfonie 5'' z odleglosci 30 cm daje większy obraz jak oglądanie 65'' z 4 metrow wiec zdecydowanie 65 '' minimum a jak cie stać i masz mozliwosc postawienia w pokoju 75'' cena Sony KDL-75W855C 12799 zl to taki rozmiar bylby jeszcze lepszy !
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Myślę, że przy takiej odległości do ekranu to i 65 będzie mało, no chyba, ze masz jakiś bardzo kiepski sygnał. Mam pokój podobnej wielkości i 55 cali oglądam z 2,7m i jest to chyba absolutne minimum przy tej odległości.
 

Czarny Orzeł

New member
Do takiej odległości 65 cali to minimum mam pokój 20m2 oglądam tv z odległości 2,6 m w wielkości 70 cali i spokojnie mógłby być większy.
 

danielkin86

New member
Byłem wczoraj w sklepie i jak patrzyłem na te 65 cali to wydawal się olbrzymi i nie kupiłem nic :-/ a nie chce też żeby ten tv wygladal przytlaczajaco w pokoju. Zona twierdzi ze 65 cali jest za duzy... Tylko nie chciałbym później zalowac po tygodniu ze jest za mały tak jak 3 lata temu kupiłem 42 cale. Poczekam jeszcze tydzień, dwa i coś kupie :) Dzieki za podpowiedzi
 

arss

New member
Też miałem takie wrażenie w sklepie że 55 jest za duże. Po montażu w domu wydawał się kolosem a po miesiącu już był na styk. Mam 3 m do TV i wiem że 65cali by się przydał.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Byłem wczoraj w sklepie i jak patrzyłem na te 65 cali to wydawal się olbrzymi i nie kupiłem nic :-/ a nie chce też żeby ten tv wygladal przytlaczajaco w pokoju. Zona twierdzi ze 65 cali jest za duzy... Tylko nie chciałbym później zalowac po tygodniu ze jest za mały tak jak 3 lata temu kupiłem 42 cale. Poczekam jeszcze tydzień, dwa i coś kupie :) Dzieki za podpowiedzi
Kup w necie. Oczywiście 65''.
Jakby jakimś cudem był za duży, to odeślesz. Ale raczej jest to niemożliwe.
 

pantomima

Banned
Byłem wczoraj w sklepie i jak patrzyłem na te 65 cali to wydawal się olbrzymi i nie kupiłem nic :-/ a nie chce też żeby ten tv wygladal przytlaczajaco w pokoju. Zona twierdzi ze 65 cali jest za duzy... Tylko nie chciałbym później zalowac po tygodniu ze jest za mały tak jak 3 lata temu kupiłem 42 cale. Poczekam jeszcze tydzień, dwa i coś kupie :) Dzieki za podpowiedzi

Zrob psikusa zonie i kup 75" :). Pokrzyczy /pokrzywi sie a po dwoch/trzech dniach slodko podziekuje za ten zakup ;)
Zaopatrz sie rownoczesnie w jakis dobry film na blu ray , koniecznie uderz w Jej gatunek ;)
 

danielkin86

New member
Po dłuższej konsultacji z żoną jest opcja przemeblowania w saloniku :) TV nie stałby w rogu tylko na wprost i wtedy wyglądałoby to zdecydowanie lepiej... Tylko, że wtedy odległość oczu od tv byłaby 3.6m i dodatkowy koszt nowej szafki pod tv... W czwartek zrobię próbne przemeblowanie i zobaczę jak to wszystko wygląda. A z tym filmem Pantomima to dobry pomysł pozdrawiam :)
 

FotoVideo

Member
Z zonami to bywa roznie ? Zonie kup nowa mebloscianke a sobie kup telewizor najważniejsze to żeby telewizor nie był większy od mebli bo wtedy może być zgrzyt ! Moja zona jak się dowiedziała ze za telewizor dalem 10.000 zl to była w szoku teraz TV szokuje :)
 
Do góry