Który TV lepszy do SD?

Wołek 1967

New member
Witam! Chciałbym się dowiedzieć ,który z tych telewizorów najlepiej radzi sobie z sygnałem tv naziemnej, cyfrowej ?(z anteny dachowej). Proszę o podpowiedz. Philips 40PFL5507K , Sharp 40LE730 , Toshiba 40TL933.
 

radek04

New member
Tu raczej będzie podobnie. Chociaż może któryś lepiej skaluje SD do HD niż pozostałe. Ja mam Sharpa, ale 830 i nie jest najgorzej w tym względzie.
 

munk

New member
Witam! Chciałbym się dowiedzieć ,który z tych telewizorów najlepiej radzi sobie z sygnałem tv naziemnej, cyfrowej ?(z anteny dachowej). Proszę o podpowiedz. Philips 40PFL5507K , Sharp 40LE730 , Toshiba 40TL933.
Pytanie kompletnie bez sensu. Od kiedy to sygnał z naziemnej cyfrówki SD jest jakimś wzorcem jakości? Zwyczajnie gra nie warta świeczki. Zastanawiać się nad jakością telewizora można przy jakimś poważnym zastosowaniu, czytaj odtwarzanie płyt. 40PFL5507K to świetny telewizor, ale używanie go do naziemnej SD to marnowanie potencjału. Zupełnie jakby ktoś kupił auto mające 200 koni żeby jeździć po osiedlu.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Możesz zainteresować się jeszcze tv sony, nie wiem jak w niższych modelach ale nowy procek reality pro ma jedne z lepszych skalowań przy hx850 i 750. Na pewno sharpów do SD bym nie brał, te tv mają strasznie nienaturalną maske wyostrzającą, dosyć że totalnie degraduje jakość kolorów to w dodatku tak przeostrza obraz że lepiej wcale ostrości nie ustawiać. Ogólnie jednak LCD do SD nie są optymalnym wyborem, bez kalibracji będzie bardzo trudno uzyskać akceptowalny kolor ludzkiej skóry. Jak brał byś pod uwagę plazme to przy SD będziesz miał kolory i kontrast znacznie, znacznie lepszy. Szwagrowi niedawno sprzedali lcd w sklepie, znacznie nowszy, droższy i w dodatku mniejszy od mojej plazmy o 2 cale. Szwagier przyszedł raz do mnie to później nie wierzył że zachwyca się obrazem z DVD.
 
Ostatnia edycja:

xadamus

New member
Pytanie kompletnie bez sensu. Od kiedy to sygnał z naziemnej cyfrówki SD jest jakimś wzorcem jakości? Zwyczajnie gra nie warta świeczki. Zastanawiać się nad jakością telewizora można przy jakimś poważnym zastosowaniu, czytaj odtwarzanie płyt. 40PFL5507K to świetny telewizor, ale używanie go do naziemnej SD to marnowanie potencjału. Zupełnie jakby ktoś kupił auto mające 200 koni żeby jeździć po osiedlu.

Dlaczego pytanie bez sensu ? bez sensu jest twoja odpowiedz. Jesli ktos ma duzo filmow w SD (np. ja mam sporo bajek AVI z ktorych moje dzieci nie zrezygnuja tak latwo i tez chcialbym wiedziec ktore TV poradzi sobie z nimi najlepiej).
A co do Twojego przykladu - Jesli ktos mieszkana osiedlu to chce wiedziec czy autem 200 koni wyjedzie z osiedla i nie zawiesi sie na studzience lub garbie zanim dojedzie na autostrade
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jesli ktos ma duzo filmow w SD (np. ja mam sporo bajek AVI z ktorych moje dzieci nie zrezygnuja tak latwo i tez chcialbym wiedziec ktore TV poradzi sobie z nimi najlepiej).
AVI mają taką jakość że nie nazwał bym tego SD gdyż nawet najlepszemu DVDripowi będzie do DVD PAL 720x576 bardzo daleko. To już nie tyle kwestia śmiesznie niskiej przepływności bitów ale też nie anamorficznego obrazu, rezultatem czego w przypadku filmu w proporcach kinowych masz prawie połowę niższą rozdzielczością pionową obrazu, jest więc co najwyżej około 720x320 a nie 720x576 (i to tylko w najlepszych DVDripach, których nie jest dużo, bo niewielu ludziom uśmiecha się pobieranie avików które mają ponad 1GB).
 

ipsz

New member
Dlaczego pytanie bez sensu ? bez sensu jest twoja odpowiedz. Jesli ktos ma duzo filmow w SD (np. ja mam sporo bajek AVI z ktorych moje dzieci nie zrezygnuja tak latwo i tez chcialbym wiedziec ktore TV poradzi sobie z nimi najlepiej).

Wszystkie współczesne TV bez problemu poradzą sobie ze słabszym materiałem w stopniu w pełni akceptowalnym dla najmłodszego pokolenia. Dzieci są odbiorcami zwracającymi uwagę na treść na nie jakość więc problem jest czysto teoretyczny i raczej nieistotny. Telewizor do pokoju dziecięcego powinien mieć przede wszystkim małe zużycie energii (bo bywa, że pracuje niekoniecznie potrzebnie 12/24) i małego laga (konsola do gier). Reszta jest pomijalna do czasu kiedy dzieci nie staną się młodzieżą i nie zaczną zwracać realnej uwagi na jakość.
 

xadamus

New member
Wszystkie współczesne TV bez problemu poradzą sobie ze słabszym materiałem w stopniu w pełni akceptowalnym dla najmłodszego pokolenia. Dzieci są odbiorcami zwracającymi uwagę na treść na nie jakość więc problem jest czysto teoretyczny i raczej nieistotny. Telewizor do pokoju dziecięcego powinien mieć przede wszystkim małe zużycie energii (bo bywa, że pracuje niekoniecznie potrzebnie 12/24) i małego laga (konsola do gier). Reszta jest pomijalna do czasu kiedy dzieci nie staną się młodzieżą i nie zaczną zwracać realnej uwagi na jakość.

Tu nie chodzi o to czy dziecko zwraca uwage i na co, tylko chodzi o to aby to co sie wyswietla bylo czytelne, ewentualne litery liczby jakies zagadki itp itd. W koncu niektore bajti sa dydaktyczne i maja jakies przeslanie wiec dobrze zeby byly czytelne. No i nie kupuje TV do pokoju dzieciecego tylko to bedzie TV wspolny.
 

Wołek 1967

New member
Witam! Pomnożę pytanie jaki z tych TV : Philips 40PFL5507K , Sharp 40LE730 , Toshiba 40TL933 a może Sony EX650, jest najlepszy i ma naturalniejsze kolory do cyfrowych programów ,SD?
 

krzychooo

New member
Witam! Pomnożę pytanie jaki z tych TV : Philips 40PFL5507K , Sharp 40LE730 , Toshiba 40TL933 a może Sony EX650, jest najlepszy i ma naturalniejsze kolory do cyfrowych programów ,SD?

Każdy z nich się nada. Kurcze, przecież Tv kupuje sie do tego aby oglądać na nim wszystko: i programy SD, i to niekoniecznie cyfrowe, ktorych jest zdecydowana większość, i HD, i filmy w lepszej i gorszej jakości, i w jakąś grę pograć. Więc nie wiem po co się upierać że tylko sygnał HD się liczy.
Wiadomo ze czym lepszy sygnał, tym lepszy odbiór, jeden program będzie lepszej jakości, drugi gorszej, trzeba się z tym pogodzić i tyle.
Powinieneś raczej swój wybór oprzeć na tym co który TV oferuje, jakie posiada dodatkowe funkcje, jak działa, czy ma jakieś wady - poczytaj tematy z czym się użytkownicy borykają (nie same suche testy z danymi technicznymi).
Ja wybrałem Sony, ale wyższy model - HX750. Działa świetnie, zarówno SD jak i HD. Zobacz ofertę w EuroRTV - 2999zł za model 40". Cena naprawdę dobra, warto te kilka groszy dołożyć. W dodatku dają na raty 40x0%.
 
Do góry