Który Samsung z matrycą VA/100hz z 4K?

collider

New member
Bez reklam
Przeciez 4k to jakas sciema. U nas transmisje w telewizji w jakosci hd pozostawiaja wiele do zyczenia. Nie ma szans aby znalazl sie nadawca w 4k skoro o full hd mozna pomarzyc. Byc moze w innych krajach ma to jakis sens bo nie wiem jak tam to wszystko wyglada ale u nas ?

Skoro o FHD mozna pomarzyc to czemu kupiles, uzywasz lub planujesz kupic telewizor FHD?
 

NovyKRK

New member
Przeciez 4k to jakas sciema. U nas transmisje w telewizji w jakosci hd pozostawiaja wiele do zyczenia. Nie ma szans aby znalazl sie nadawca w 4k skoro o full hd mozna pomarzyc. Byc moze w innych krajach ma to jakis sens bo nie wiem jak tam to wszystko wyglada ale u nas ?

Wiem i zdaje sobie sprawę że na transmisję w TV w rozdzielczości 4k przyjdzie jeszcze poczekać.
Są na szczęście inne źródła sygnału 4k a niedługo dojdzie Bluray w 4k.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie blu ray tylko Archive Disc jeśli dobrze pamiętam :) W kazdym razie nie tak szybko. Do tego dojdzie potrzeba zakupu odtwarzacza. Pytanie ile będą kosztować filmy?
 

collider

New member
Bez reklam
Nie blu ray tylko Archive Disc jeśli dobrze pamiętam :) W kazdym razie nie tak szybko. Do tego dojdzie potrzeba zakupu odtwarzacza. Pytanie ile będą kosztować filmy?

Z tego co słychać w wielkim świecie ma to być player.
Panasonic unveils 4K Blu-Ray player prototype

Natomiast już na dzień dzisiejszy mając telewizor UHD można dzięki blurayom wyposażonym w skaler zobaczyć film jeszcze w lepszej jakości niż dotychczas. Oczywiście skalowanie to nie to samo co prawdziwe 4K, ale jednak różnicę widać.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ok ok ja sam nie mogę się doczekać filmów w 4k ale nie zmienia to faktu że na razie sam sobie musisz kręcić takie filmy kamerką..... słabo. Co do filmów 4k z sieci to ogranicza nas liczba klatek i... znów wybór tychże filmów. Jakość też pozostawia trochę do życzenia. Na koniec dodam że Archive Disc i standard kodowania dla niego niestety mają nie uciagnac w 4k ani 3d ani 48fr.
 

collider

New member
Bez reklam
Widze u ciebie straszne czarnowidztwo. Ja jestem dobrej mysli i jestem wielkim fanem rozwoju tej technologii. Natomiast tez mam pewne obawy, zeby byc szczerym, to nawet slyszalem plotki, ze 4K moze stac sie martwym formatem lub stac sie czyms na miare 3D czyli zabawka dla amatorow. Zobaczymy, ale ja tworcom UHD mocno kibicuje.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja też kibicuję i nie mogę się już doczekać. Nie jestem czarnowidzem w kontekście tej technologii tylko w kontekście czasu jaki przyjdzie nam poczekać żeby się rozwinęła :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam tak nieśmiało przypomnę,że tak już było z FHD. Chciałbym z tymi panami co się zarzekali, po co FHD dzisiaj porozmawiać.Historia lubi się powtarzać-prawdopodobnie ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dla mnie 4k to must have. Tylko POWTARZAM: jestem sceptykiem jeśli idzie o spodziewany czas upowszechnienia. Uważam że treści 4k (filmy, tv - głównie) będą tak dostępne jak dziś fhd, za... hmmm.... filmy za rok, dwa, a tv za 3, 4 a nawet za 5 lat.
 

Konteczko

New member
Dajecie sie niepotrzebnie wciagnac w to 4k. Na co to komu do normalnego ogladania kablowki ? Zaraz sie okaze ze bedzie 8k a pozniej jednak z pokora wszyscy wroca do tematu full hd.
 

darus75

Member
Normalny Blu Ray jeszcze na dobre nie zagościł w naszych domach, a co dopiero 4K.... Na satelicie Astrze czy Hot Bird też nie zauważyłem kanałów o rozdzielczości 4K, więc jak one się już pojawią, to i telewizory będą nowsze - bardziej zaawansowane technologicznie i pewnie tańsze niż obecne 4K gdzie pod znakiem zapytania jest system kodowania.....
 

NovyKRK

New member
Kiedyś na jakiejś satelicie był testowy kanał 4k ale nie pamiętam na której. Co do TV to co roku będą tańsze i lepsze :) może się także okazać że nigdy nie doczekamy się w Polsce transmisji w TV w 4k, przeskoczymy od razu na 8 K :D

Z 4k jest jeden problem, potrzebuje chyba ok 25 Mbit... a widać z jaką jakością mamy programy teraz, birate jest często przycinany do granic rozsądku z powodu braku miajsca na transponderach... Mamy na szczęście dość szybkie łącza internetowe, szkoda że w europie nie ma Netflixa...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Kiedyś na jakiejś satelicie był testowy kanał 4k ale nie pamiętam na której. Co do TV to co roku będą tańsze i lepsze :) może się także okazać że nigdy nie doczekamy się w Polsce transmisji w TV w 4k, przeskoczymy od razu na 8 K :D

Z 4k jest jeden problem, potrzebuje chyba ok 25 Mbit... a widać z jaką jakością mamy programy teraz, birate jest często przycinany do granic rozsądku z powodu braku miajsca na transponderach... Mamy na szczęście dość szybkie łącza internetowe, szkoda że w europie nie ma Netflixa...


odnośnie szybkości łącz , użytkownik LOLEK ci może wyjaśnić jak się sprawa ma na obrzeżach miast:) Netfilix twierdzi ze 18 mega minimum powinno być łącze
 
Do góry