Który Samsung z matrycą VA/100hz z 4K?

sabcio_2

New member
Witam.
Napotkałem w sieci na dwa modele telewizorów Samsunga. Chciałbym kupić 40 calowy z 4K ale bez 3D. Koniecznością jest matryca VA i minimum 100hz do dynamicznych scen.
Te modele to:
JU6400 Smart 4K UHD LED
HU6900 Smart 4K UHD LED

Nie mogę się doszukać i ustalić, czy modele te mają w/w parametry. Może ktoś z kolegów się oriętuje?

dzięki.
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli chcesz kupic 4K to kup. To twoja kasa i twoja decyzja. Materialow w sieci jest coraz wiecej do tego obraz z bluray tez wyglada nieco lepiej dzieki skalowaniu. Telewizora nie kupujesz na rok ( chyba, ze sie myle ) a w ciagu roku, dwu rynek bedzie juz calkowicie gotowy na ta technologie i ty tez.
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Zobacz, który najlepiej skaluje matariał hd, i wybierz ten, który lepiej radzi sobie na " zwykłym" materiale bo 4k zanim wejdzie to jeszcze dłuuuga droga...a jak telewizor źle sobie poradzi na " zwykłym" materiale to przez te kilka lat będziesz dostawał jooba, że wydałeś kasę, a obrazowo kicha....moim zdaniem lepiej jeszcze kupić tv. full hd bo w cenie tv. 4k dostaniesz tv. full hd o klasę lub dwie lepszy, który lepiej poradzi sobie na " zwykłym" telewizyjnym materiale...no chyba, że wybierzesz tv. 4k z wyższej półki np. Sony X9005B itp. ale budżet juz większy...choć obraz skalowany jest nieźle...wszystko zależne od budżetu...ja wziąlełm full hd i jestem zadowolony ale wybór należy do Ciebie ;-)
 
Ostatnia edycja:

NovyKRK

New member
HU6900 na pewno nie ma 100Hz matrycy. Nie wiem jak JU6400. Też szukam info o matrycach z roku 2015 ale coś nie moge znaleźć. Pamiętaj że jeśli chcesz kupić tv 4k to koniecznie nowy model 2015 !!!
 

collider

New member
Bez reklam
HU6900 na pewno nie ma 100Hz matrycy. Nie wiem jak JU6400. Też szukam info o matrycach z roku 2015 ale coś nie moge znaleźć. Pamiętaj że jeśli chcesz kupić tv 4k to koniecznie nowy model 2015 !!!

Bzdura. Modele z 2015 roznia sie od tych z 2014 sytemem. Panele praktycznie te same. Technologia tez. Jezeli lubisz kolorowe paciorki to zaplac sporo wiecej za nowy model. Poza zmiana systemu smart nie zaoferuja ci nic wiecej.
 

NovyKRK

New member
Bzdura. Modele z 2015 roznia sie od tych z 2014 sytemem. Panele praktycznie te same. Technologia tez. Jezeli lubisz kolorowe paciorki to zaplac sporo wiecej za nowy model. Poza zmiana systemu smart nie zaoferuja ci nic wiecej.

Nonsens...

Do rzeczy... po pierwsze w modelach z tego roku miało pojawić się youtube w rozdzielczości 4k:) zamiast nędznych 720p w starszych modelach, po drugie producenci TV dopiero podczas CES 2015 dogadali się co do standardów transmisji 4k, więc dopiero nowe modele zagwarantują Ci pełną kompatybilność z transmisjami w 4k. Kupowanie zeszłorocznego TV 4k mija się z celem.

Kolego, jeśli chodzi o matryce to na tym kończy się moja wiedza... sam jestem ciekawy jakie będą. W tamtym roku w tańszych modelach było kiepsko. W tym roku liczę na to 100hz
 

marekjw2523

New member
Jezeli chcesz kupic 4K to kup. To twoja kasa i twoja decyzja. Materialow w sieci jest coraz wiecej do tego obraz z bluray tez wyglada nieco lepiej dzieki skalowaniu. Telewizora nie kupujesz na rok ( chyba, ze sie myle ) a w ciagu roku, dwu rynek bedzie juz calkowicie gotowy na ta technologie i ty tez.

Fullhd jest odkąd ? a któryś z dostawców transmituje programy w takiej jakości ? Ty chyba na serio jesteś od któregoś producenta wysłany by szerzyć nową religię 4K na forach :popcorn:
 

collider

New member
Bez reklam
Fullhd jest odkąd ? a któryś z dostawców transmituje programy w takiej jakości ? Ty chyba na serio jesteś od któregoś producenta wysłany by szerzyć nową religię 4K na forach :popcorn:

Propagande to siejesz ty kolego. Chyba kupilo sie niedawno FHD i teraz zal sciska cztery litery, ze inni chca kupic juz nowa technologie albo sam jestes sprzedawca zawalonym starymi modelami i chcesz sie jakos tego pozbyc, prawda? Widzisz jak latwo oskarzac i pisac bzdury?

Nadawcy sie znajda, poczekaj. Szybciej niz myslisz. Za chwile wejda bluraye, masz streaming, mozesz podpiac kompa, kupic sobie kamerke 4K czy nawet jak ktos ma S5 juz teras nagrywac krotkie filmiki w tej rozdzialce. Sa mozliwosci? Sa. Skoro tak to dlaczego zabraniasz lub namawiasz ludzi do rezygnacji z nowych mozliwosci. Gdyby ludzie byli tacy chetni no nowe jak ty to dalej by na oklep jezdzili ;).

Kolego od youtube 720 pomysl jaki ty nonsens opowiadasz. Youtube 4K w 720. W ktoryms kosciele dzwoni, ale ty jeszcze nie wiesz w ktorym. Telewizory nawet te z 2014 sa gotowe do odbioru transmisji UHD czy tego chcesz czy nie. Poza tym swiat nie opiera sie tylko na youtube.
 
Ostatnia edycja:

NovyKRK

New member
Kolego od youtube 720 pomysl jaki ty nonsens opowiadasz. Youtube 4K w 720. W ktoryms kosciele dzwoni, ale ty jeszcze nie wiesz w ktorym. Telewizory nawet te z 2014 sa gotowe do odbioru transmisji UHD czy tego chcesz czy nie. Poza tym swiat nie opiera sie tylko na youtube.

Musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem...

Po ilości Twoich postów na forum liczyłem na lepszą wiedzę po Twojej stronie, niestety się zawiodłem.
Na szczęście trafiłeś na mnie... a ja wiem do czego służy forum dyskusyjne dlatego Ci pomogę.

720p- 1280×720 pikseli
4k - 3840 × 2160 pikseli

Jak widać różnica dość spora, dla tego oko będzie się cieszyć z obrazu 4k z youtube. Odpowiem jak Ty koledze wyżej. Widocznie kupiłeś tv 4k z roku 2014 i żal sciska cztery litery:lol: Jeśli komuś zależy na TV 4k to tylko z tego roku.

aaaa bym zapomniał o tym jak pisałeś że matryce będą te same co w 2014 roku. Dzięki koledze z tego forum ( bardzo mu dziękuję ) wiem że od modelu JU6510 będzie matryca 100/120Hz :) Nie wiem jak model JU6400 o który pytał założyciel wątku.

Edit:
JU6400 jednak też ma w opisie 100/120Hz
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Jak przystalo na Lamusa, nick do czegos w koncu zobowiazuje, zapomnial, ze nie tylko Samsung produkuje telewizory a np. taki Panasonic z serii AX630 z zeszlego roku (badzo stary tv, premiara wrzesien 2014) umozliwia odtwarzanie materialu w pelnych 60hz.

Drugi FACHOWIEC od youtube ma sie za nauczyciela czytania ze zrozumieniem a moze by tak sam zaczal pisac zrozumiale to nikt by nie wnosil zastrzezen. Najpierw zacznij od siebie potem wymagaj od innych.
Na marginesie.
To nie wina telewizorow ani ich producentow a google, ze na dzien dzisiejszy jest problem z odtawrzaniem pelnego 4K.

I jeszcze jedno, jak juz tak doglebnie analizujesz moja wiedze, to powinienes zauwazyc, ze nigdy nie wspominalem ani nie mialem sie, za eksperta od telewizorow czy jakiegokolwiek innego sprzetu.
Jednak spotkalo mnie wielkie szczescie i poznalem takiego jednego bardzo swiadomego znawce co sie zowie i teraz bede mogl w pelni czerpac z poteznych zasobow jego wiedzy no chyba, ze mi kategorycznie zabroni.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
"umozliwia odtwarzanie w pelnych 60Hz" po czym po hdmi 2.0? napisalem wyzej, ze ten standard jest dostepny w grafikach z gornej polki, stad tez duza wiekszosc posiadaczy laptopow/pc nie uswiadczy tych 60Hz, poniewaz standard obowiazujacy do tej pory to hdmi 1.4 i taki standard ma 99.99% ludzi w sprzecie pc/laptopy i predko sie to nie zmieni, ludzie nie kupujcie wczesnych 4k z inputem hdmi 2.0 bo nie podlaczycie tego do swojego sprzetu i nie bedziecie sie mogli cieszyc 60Hz, chyba ze wydacie 1000zl na karte graficzna obslugujaca ten standard, poczekajcie na tv z portem display port 1.2, bo niedlugo to sie zaczna gorzkie zale na forum, ze ktos kupil tv 4k podlacza pod kompa kablem hdmi i sie dziwi ze ma 24Hz

dla zainteresowanych podaje specyfikacje wersji HDMI
HDMI
Cześć
karty ktore obsluguja hdmi 2.0 to
GeForce GTX 980/970
nie beda oferowane wersje budzetowe kart przez dluzszy czas, dlatego, ze rynek monitorow pc jest zdominowany przez port displayport 1.2, wiec jak chcesz zeby ktos kupil tv 4k i dokupil karte grafiki za 1000zl zeby mial 60hz to nic glupszego nie moze obecnie zrobic

teraz ty pokaz swoja madrosc i wiedze panie z wieloma postami na koncie, co mam ci klaskac? ze masz tyle postow czy cie brac za guru?, klepac po plecach? , jak juz zaczeles ta dyspute, "nick do czegos zobowiazuje" tralalalalala? po co takie rzeczy wypisujesz? daj linka do karty budzetowej z portem hdmi 2.0 abym wyswietlil sobie 4k przy 60Hz, co mnie czy jakiegos kowalskiego interesuje to ze jest mozliwe? pokaz jak, bo wiekszosc na forach anglojezycznych to juz psy wiesza na producentach tv za brak portu displayport 1.2, jakos vga mogli zrobic a displayport 1.2 do przesylania obrazu 4k w 60Hz jakos nie, ale to sie zmieni i wtedy posiadacze tv z hdmi 2.0 beda w 4 literach, podczas gdy inni beda sie cieszyli 4k w 60hz niskim kosztem


Czy ja oczekuje od ciebie poklasku, uwielbienia i obnosze sie gdzies z tym, ze mam tyle i tyle wpisow (gdzie w rzeczywistosci jest tylko ulamek tego co maja tu inni uzytkownicy) o jakims guru nie wspominajac? Masz jakies kompleksy czy cos? Przez mysl mi nawet nie przeszlo to o co mnie oskarzasz. Nie histeryzuj wiec czlowieku bo sam nakrecasz spirale.
Stwierdzilem fakt, ze istnieja telewizory, nawet zeszloroczne, ktore maja taka mozliwosc. Istnieja czy nie? Czy drazylem temat i wnikalem w to jak dostosowane sa obecnie PC do wyswietlania obrazow 4K? Nie, udowdnilem tylko, ze taka mozliwosc istnieje. Istnieje czy nie?

I jeszcze jedno. Taki Kowalski z pewnoscia wychwyci roznice pomiedzy 24 a 60hz jak przecietnie ma problem z odroznieniem materialu UHD od FHD.
 
Ostatnia edycja:

NovyKRK

New member
Na marginesie.
To nie wina telewizorow ani ich producentow a google, ze na dzien dzisiejszy jest problem z odtawrzaniem pelnego 4K.

Nie do końca, Google starało się już w styczniu tamtego roku żeby producenci wdrożyli VP9 i było możliwe odtwarzanie youtube w 4k a dopiero w modelach 2015 będzie to możliwe.

I jeszcze jedno, jak juz tak doglebnie analizujesz moja wiedze, to powinienes zauwazyc, ze nigdy nie wspominalem ani nie mialem sie, za eksperta od telewizorow czy jakiegokolwiek innego sprzetu.
Jednak spotkalo mnie wielkie szczescie i poznalem takiego jednego bardzo swiadomego znawce co sie zowie i teraz bede mogl w pelni czerpac z poteznych zasobow jego wiedzy no chyba, ze mi kategorycznie zabroni.

Nigdy nie twierdziłem że jestem ekspertem, założyłem tu konto żeby się czegoś dowiedzieć / nauczyć gdyż jestem na kupnie TV... jednak od grudnia 2014 dość dogłębnie śledzę wszystkie informacje związane z TV - jestem amatorem.

Po prostu spodziewałem się z Twojej strony fachowej pomocy, wiedzy i jaj. Ja gdy bym się pomylił po prostu bym przeprosił, tak zostałem wychowany... no chyba że celowo wprowadzasz ludzi w błąd.

Bzdura. Modele z 2015 roznia sie od tych z 2014 sytemem. Panele praktycznie te same. Technologia tez. Jezeli lubisz kolorowe paciorki to zaplac sporo wiecej za nowy model. Poza zmiana systemu smart nie zaoferuja ci nic wiecej.

Podsumujmy teraz ten brak różnic

Matryca- najważniejsza część telewizora

zamiast 60Hz - mamy 100Hz - i u większości producentów przy rozmiarze 40-43" tak jest, choć najniższe modele mogą mieć jeszcze 60Hz

Smart TV - Praktycznie wszyscy producenci mają nowe systemy. WebOS 2.0, Tizen, Firefox, Android. Chcąc nie chcąc stare systemy przestaną być wspierane.

Implementacja VP9 - Umożliwia cieszenie się rozdzielczością 4K z Youtube.


Podtrzymuje to co napisałem odnośnie problemów które mogą być w niektórych starczych TV z przyszłymi transmisjami w 4K.

To dla mnie najważniejsze zmiany. Jesteś jedyną osobą która poleca kupić model sprzętu RTV z zeszłego roku... jedynym aspektem może być cena ale przy takich zmianach i tych 100 Hz warto kupić nowy model. Za 4 - 6 miesięcy niektóre nowe tv będą dużooo tańsze - tak było w 2014 roku.
 

collider

New member
Bez reklam
1. Z VP9 jest tak, ze nie wiadomo a przynajmniej ja nie wiem czy w przypadku modeli zeszlorocznych nie bedzie to rozwiazane programowo poprzez odpowiedni update. Zreszta np. Samsung ma w swojej ofercie dla osob posiadajacych smart tv z tamtego roku mozliwosc dokupienia tzw. kit evolution by zapewnic zgodnosc tv z ciagle zmieniajacymi sie wymaganiami. Zawsze taki osobnik moze nabyc w razie problemow tez jakiegos dingla, ktory bedzie za chwile do kupienia za grosze. Inna sprawa, ze nie dla kazdego youtube czy netflix sa glownym powodem zakupu telewizora 4K. Pisalem o wielu możliwościach a najwazniejsza bedzie wejscie bluray 4K, ktore tez za pewne bedzie mial juz mozliwosc korzystania z youtube w wersji VP9.
Zreszta czy do tej pory ludzie kupowali telewizory smart z mysla tylko i wylacznie o youtube? Co maja powiedziec ci ktorzy majac powiedzmy 3 letni tv teraz zostana pozbawienie mozliwosc korzystania z zasobow serwisu?
W calej sprawie dotyczacej modeli 2014 i 2015 nie staralem sie wykazac wyzszosci modeli z zeszlego roku bo bylby to nonsensem, ale to, ze mozna nabyc nadal fajny i dobry telewizor za znacznie mniejsze pieniadze od tych z tego roku. Przykladowo na zachodzie wspomniany wczesniej model ax630 w 55 calach mozna nabyc za okolo 1200 euro gdy jego tegoroczny odpowiednik to cena okolo 1800 euro. Oczywiscie jest lepszy, ale czy warto przeplacac tyle kasy? Wypadaloby wiec poczekac do przynajmniej grudnia gdy ceny stanal sie normalne, ale wtedy znow powstanie dylemat czy nie poczekac na tv z 2016 roku bo na pewno wniosa jakies nowosci a moze nawet oledy beda tanie.

2. Forum polega na wymianie informacji i pogladow. Jeden uzytkownik uczy sie od drugiego. Jeden uzytkownik sprostowuje innego gdy ten podaje bledne lub nieaktualne juz informacje. Po drugie sam telewizorami zainteresowalem sie od niedawna. Gdybys chociaz wykazal odrobine checi to zobaczylbys, ze glownie udzielam sie w innych tematach a ten tu jest pobocznym. Nie moj konik. Zreszta jeszcze raz zaznaczam, ilosc postow nie robi z nikogo fachowca co probujesz mi przypisac.

3. Facet pyta o telewizor 4K a ludzie mu wciskaja FHD. Podaje konkretny model to wymyslaja to czy inne zamiast podac konkretne za i przeciw oraz wziasc mozliwosci finansowe pytajacego i jego aktualne potrzeby. Dla ciebie moze wazne sa te wszystkie cyferki, kodeki itd. Dla kogos innego wystarczy dobry obraz, pare funkcji i radosc posiadania tv za rozsadne pieniadze.
 
Ostatnia edycja:

NovyKRK

New member
Evolution Kit ma kosztować około 1100-1500 zł to dość drogo... fakt że potem mamy "prawie" nowy TV.

Póki co czekam aż sprzęty pojawią się w sklepach.
 

Konteczko

New member
Przeciez 4k to jakas sciema. U nas transmisje w telewizji w jakosci hd pozostawiaja wiele do zyczenia. Nie ma szans aby znalazl sie nadawca w 4k skoro o full hd mozna pomarzyc. Byc moze w innych krajach ma to jakis sens bo nie wiem jak tam to wszystko wyglada ale u nas ?
 
Do góry