Który Samsung, pomożecie?

DARDYRO

New member
Witam, pierwszy post. Bania nawala od czytania, zgłupiałem. Postaram się określić sytuację.
Mam już jednego LCD, Samsunga...pasuje mi! Mały, bo mały ale 26 cali w sypialni styka. Potrzebny drugi do pokoju. W związku z tym, że marka pierwszego sie sprawdziła i niestety wygląd pasuje żonce, będę pytał też o pomoc w doborze kolejnego Samsunga tylko 37 cali.
Przyglądam się modelowi 656 ale menda nie chce zlecieć z ceny do 2.500 Pln, bo taki budżet miałem założony. Warto go zestawić z modelem 615? a moze ktoś na podstawie poniższych założeń rzuci mi światło na inną markę?

Za rok zmiana platformy na HD i nie w Polsacie, oczywiście peryferia typu Blur Ray też będą w obróbce.

Jakie masz warunki - pokój 4x5m
Preferowna wielkosc matrycy - 37"
jaki sygnał ? - C. Polsat
jaka odległość od ekranu ? do 3,0m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD
budżet? - ok 2500zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc i dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - średnie, po południu większe
ile osób zasiada przed telewizorem? -2
Jaki masz ulubiony program? filmy, sportowe
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła ? słabe światło...lampka
Ma stać czy wisieć? - stać

Mało czasu mi zostało, a raczej liczyłbym to w niewielu dniach.
Za pomoc podziękował...
Darek
 

nocny_alek

New member
podepnę się bo pytanie mam praktycznie takie samo, z tą różnicą że nie wiem czy nie przyglądać się też 37a551? Czy poza opcją 100Hz i designem jest coś co rzeczywiście uzasadnia dopłatę prawie 1000zł (od a551 do a656)?

w moim wypadku w 90% to sport, cyfra+ hd i czasami jakis filmik a odległość bliżej 3-4m
 

batoux

New member
nocny_alek napisał:
...Czy poza opcją 100Hz i designem jest coś co rzeczywiście uzasadnia dopłatę prawie 1000zł (od a551 do a656)?

roznice 551 vs 656:
1. 50hz / 100hz
2. 551 30000:1 ; wiekszy kontrast 656-50000:1 (dynamiczny)
3. 551 matryca matowa ; 656 lustrzanka
4. 551 brak USB
5. inna seria, inny design
6. 551 8ms ; 656 5ms

a czy warto doplacic ok 1000pln?.. sam sie zastanawiam ;P
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
37A656 ma matrycę matową. I niestety raczej jego cena nie spadnie, a co więcej to samsung planuje w styczniu podwyższyć ceny.
A USB to fajna sprawa jest do oglądania zdjęć bo na żadnym standardowym sprzęcie nie uzyskasz rozdzielczości zdjęć full HD.
 

Fahaheel

New member
Samsung LE37A656 polecam bo mam . Mam kablówkę UPC z mocnym sygnałem podzielonym na 3 telewizory i obraz jest ok, ku mojemu zaskoczeniu (nie w każdym mieście ten operator jest chwalony, zależy jaką infrastrukturę przejął). 656 posiada dobre skalowanie, mnóstwo złączy i ten wychwalany design. Nie mam żadnych smużeń na programach sportowych ani w filmach akcji, matryca jest szybka .Port USB to świetna zabawa . Wrzucam fotki i jakiś podkład muzyczny mp3 na pendrive'a, wkładam go do USB i robię rodzinie pokaz slajdów na ogromnej cyfrowej ramce. Nie muszę nadmieniać że jakość zdjęć na tym TV powala .
 
Ostatnia edycja:

batoux

New member
piotr'ek napisał:
37A656 ma matrycę matową. I niestety raczej jego cena nie spadnie, a co więcej to samsung planuje w styczniu podwyższyć ceny.
A USB to fajna sprawa jest do oglądania zdjęć bo na żadnym standardowym sprzęcie nie uzyskasz rozdzielczości zdjęć full HD.

fakt, zasugerowalem sie matryca 40" w 656, 37" maja matowe matryce.
 

batoux

New member
Scrappy napisał:
batoux troche się pomyliłeś sam mam 37A551 i ma on port USB akontrast wedłóg instrukcji wynosi 35 000:1

to wypada ze 40a536 nie ma USB, a ciagle poruszam sie wsrod nich..
co zas sie tyczy kontrastu w 551 to w opisach na roznych stronach, podawany jest od 30000 do 40000:1. tego nie rozumiem, nalezy jednak pamietac ze jest to dynamiczny kontrast, czyli najlepiej dzielic go na 2 :)

obecnie w MediaExpert jest le40a536 za niecale 2300pln, jednak fizycznie ich nie ma..
 
Do góry