??? Który Media Player jest najlepszy ???

lukaszalbert

New member
Ja też mam zwykłego kompa który mi wystarcza (wyciszyć by sie jednak przydało) ale nie którzy nie lubią hałasu, małej funkcjonalności i jeszcze sporo różnych rzeczy. Jak urządze sobie salon to pewnie wpadnie mi w łapy podobny sprzęt, chociaż pewnie bez karty dźwiękowej, integra mi wystarczy. A że ty nie polecasz to trudno, a ja jak najbardziej. Zobacz po ile chodzą BD z dyskiem i nagrywarką. Ale nie ważne nie każdy potrzebuje takie cóś ;p

Tania gotowa wersja
http://allegro.pl/item790045296_asrock_nettop_ion_330_bd_atom330_2gb_320gb_blu_ray.html#gallery
 

jaiz

New member
Witam,
Czy do jakiegolwiek playera można podpiąć poprzez usb zewnętrzny napęd DVD (np. Samsung SE-S224Q) tak, żeby odtwarzał on filmy/muzykę bezpośrednio z płyt? Mam dosyć dużą kolekcję krążków DVD/CD, których nie chce mi się zgrywać na dysk.
 

mp_lasso

New member
Szukam odtwarzacza do 600 zł, który będzie potrafił wysłać do amplitunera w postaci bitstream'u DTS-HD MA. Z nowszych, tańszych odtwarzaczy niestety Xtreamer oraz Woxter tego nie potrafią. Myślałem nad Popcorn Hour A110, ale jest to już starszy odtwarzacz i boję się, że już nie długo nie będzie wspierany przez producenta.
Ma ktoś jakieś propozycje, odtwarzacza najlepszego dla mnie?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli nie potrzebujesz zainstalowanego wewnątrz odtwarzacza dysku twardego, to weź pod uwagę EGreat EG-M34A. Gniazdo SATA jest umieszczone na boku obudowy, więc odtwarzacz może pracować z dyskiem systemowym dla aplikacji NMT. Platforma programowa pochodzi od Syabas'a, więc nie różni się od kukurydzy. A dalsze wspieranie softu? Odtwarzacz jest już zasadniczo dojrzały, przynajmniej w zakresie odtwarzania video, więc jakiejś rewolucji w tym zakresie nie trzeba oczekiwać.
 

mp_lasso

New member
Czyli pozostaje PH A110. Spróbuje kupić używany na allegro za 600zł, no chyba że do tego czasu dodadzą obsługę DTS-HD MA w Xtreamer'ze lub Woxter'ze.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Dopytuję się w róznych miejscach o obsługę trybu bitstream dźwięku Dolby TrueHd oraz DTS-HD MA w odtwarzaczu WD TV Live i mam sprzeczne informacje. Jedni twierdzą, że nie obsługuje, a drudzy, że Dolby TrueHD idzie, ale DTS-HD MA już nie (idzie tylko DTS Core). Czy ktoś może ma praktyczne doświadczenia w tym zakresie?

ArtS :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
jak mozna zauwazyc czytajac watek wyzej ferguson juz sprzedaje swoja maszynke .... i po przeanalizowaniu dostepnych opcji wydaje mi sie ze za kwote 380zl jest to najciekawsza opcja ze sporymi mozliwosciami ( z tego co wyczytalem ma to samo co xtreamer a do tego jest tanszy i znaczaco ciszej pracuje ) .... chyba ze sie myle to prosze o wyprowadzenie z bledu
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dreamerek napisał:
Jest to nieco mylące sformułowanie, dotyczy ono oryginalnego firmware, które przed aktualizacją nie obsługiwało dekodowania DTS w odtwarzaczu. W wielu innych miejscach dźwięk HD jest opisany jako dostępny w formie bitstream'u; przykładem strona w HumanMedia, który raczej unika podawania mylnych informacji o towarze.
http://www.humanmedia.pl/egreat_m34a.html
 

artur25

New member
kompa typu htpc nie oplaca sie budowac za drogo wychodzi, dobry to grubo ponad 2000 a za ta cene to mam odtwarzacz sieciowy plus bluray stacjonarny plus konsole do grania lub zamias stacjonarnrgo bluray ps3, co do oprogramowania jak postawisz to na windzie to roznie bywa wiadomo jaka jest winda jezeli na xbmc to tez pojawiaja sie jaja nic nie jest idealne. Ogolnie bazujac na normalnych podzespolach buda wielka bazujac na atomie z ion-em mozliwosci juz nie te bo troche to kuleje. Mialem takowego kompa i sie go pozbylem zaduzo zabawy. Wiec jezeli ktos uwaza ze budowa takiego kompa to najlepsze wyjscie to powodzenia zycze, szcescia i duzo cierpliwosci:)
 

Alwin

New member
optymalny sprzęt do max 600PLN najlepiej z możliwością zamontowania dysku 3,5" oraz który pozwoli na odtworzenie bez problemów filmu Band.Of.Brothers.1080p.HDDVD.x264-HDBiTs.

Pytam o film Kompania Braci bo wiem, że na WD TV HD jest (był?) problem z odtwarzaniem filmów o większym niż 4 reframes.

Edit:
Oczywiście jestem wstanie "przeboleć" brak możliwości instalacji dysku w urządzeniu.
 
Ostatnia edycja:

satadam

New member
Witam

Sam od miesiąca używam Voxtera i-cube 750 i muszę powiedzieć, że jest to super sprzęcik. Koszt w c4i to 720 zł.
największe plusy :
- czyta praktycznie wszystko ( 720p, 1080p, m2ts, ... )
- bardzo szybki i stabilny
- możliwość zamontowania wewątrz dysku 3,5"
- wbudowany moduł bittorrenta
- możliwość wgrania alternatywnego firmware od Playon! HD (ACR-PV73100)

może będzie to coś dla Ciebie :D

pozdrawiam
 

takelick

New member
satadam napisał:
Witam

Sam od miesiąca używam Voxtera i-cube 750 i muszę powiedzieć, że jest to super sprzęcik. Koszt w c4i to 720 zł.
największe plusy :
- czyta praktycznie wszystko ( 720p, 1080p, m2ts, ... )
- bardzo szybki i stabilny
- możliwość zamontowania wewątrz dysku 3,5"
- wbudowany moduł bittorrenta
- możliwość wgrania alternatywnego firmware od Playon! HD (ACR-PV73100)

może będzie to coś dla Ciebie :D

pozdrawiam


Jak czyta m2ts to można wybrać napisy i ścieżkę dźwiękową?
Czy czyta dvd iso?
 

satadam

New member
blu-ray M2TS, TS, DVD ISO odtwarza z DVD menu
w przyszłej wersji firmware ma pojawić się podobno obsługa BD-ISO i dolby TRUE HD :mrgreen:

a tak zupełnie na marginesie powiem, że wczoraj poprzez LAN obejrzałem m2ts 21 Gb - śmiga płynnie jak ta lala
 

takelick

New member
satadam ale przy odtwarzaniu m2ts można wybrać napisy albo ścieżkę dźwieku?
Czy jesli nie ma dolby true-hd to przynajmniej robi downmix?
 

satadam

New member
tak można wybrać napisy

obecnie obsługiwane:
DD EX - OK
DD - OK
True HD - brak dzwięku
DTS ES - OK
DTS - OK
DTS 96-24 - OK
DTS MA - OK

przy nowym firmware R2388 dla chipa realteka 1073DD (wersja zamontowanego chipa jest do sprawdzenia w menu odtwarzacza) podobno downmix działa dla chipa 1073DA nie, ale ja sam nie sprawdzałem (u mnie wszystko leci raw-passthrough)
za to poprawiono max bitrate
MKV=30 Mbit/sec max 16 frames
M2TS=60 Mbit/sec
pozdrawiam
 

Bucek

Banned
ciekawi mnie czy ci co polecaja HTPC za 3000 lub wiecej w temacie o playerkach do max 800 pln, pozamieniali sie z wackiem na glowy czy o co im chodzi?


czy jak zadam pytanie o tv za 4000 pln to tez dostane odpowiedz, ze tv za 4000 jest do kitu i mam kupic pioneera za 16 000 ?

czy w koncu zacznie tu sie gadanie na temat? a moze za pisanie nie na temat w koncu ktos zacznie banowac?

co do pomyslow z kartami graf za 800 czy dzwiekowymi za 1200 pln :p

do lekarza prosze sie udac ....

inie porownujcie rozwiazan z zuzyciem energii na poziomie max. 20W z komputerami zracymi po 10x wiecej pradu ....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Temat wątku nie ogranicza kwotowo proponowanych rozwiązań. Jestem jednak zdania, że multimedialne kombajny oparte o PC są wprawdzie elastyczne, ale nie zapewniają porównywalnego komfortu użytkowania. Trudno też osiągnąć przy ich pomocy porównywalną z dobrymi odtwarzaczami jakość obrazu. No i jeszcze niebagatelne znaczenie może mieć pobór energii. Dużo wiekszy w przypadku rozwiązań opartych o PC.

Oczywiście, jako autor masz prawo do wyraźnego zawężenia tematyki wątku, ale można to zrobić w bardziej wyważony sposób pisząc po prostu, że nie zamierzasz przeznaczać na ten cel kilku tysięcy złotych. Poddawanie w wątpliwość kondycji psychicznej kogokolwiek zostawmy w najlepszym przypadku psychiatrom. ;)

ArtS :)
 

J_K

Member
EGreat EG-R1 Network Media Player & Streamer

Witam,

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z EGreat EG-R1?

http://cgi.ebay.com/Egreat-EG-R1-Ne...itemZ200407870738QQcategoryZ167QQcmdZViewItem

Rzecz wydaje się być bardzo interesująca od strony zadeklarowanych możliwości, wyposażenia oraz ceny. Po pobieżnym przejrzeniu opinii na avsforum nie widać dyskwalifikujących opinii a i rozwój softu wydaję się obiecujący (cztery wersje w dwa miesiące od debiutu rynkowego).
Może jakieś opinie na temat innych modeli tej marki?

Pozdrawiam

J_K
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
J_K napisał:
Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z EGreat EG-R1?
J_K

ooo... przyznam, że mnie zaciekawiło... dźwięk HD... z powodu braku tego w innych "pudełkach" jeszcze sobie takiego nie sprawiłem...
 
Do góry