Który led do 3500??

mati156

New member
Witam,
Postanowiłem kupić leda, tylko czym dłużej siedze na forum to wybór jest coraz trudniejszy.
Myślałem nad sony kdl40hx750, samsungiem es406800. Czy są to dobre tv i który lepszy?Też są mile widziane jakieś alternatywy.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m kwadratowych
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor bokiem od północnego okna, ale to nie problem bo mam roletę
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung lcd 27"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?3d,niski input lag, ładny wygląd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfra+
10.Jakie urządzenia ?dekoder od saty, ps3, xbox360, głośniki genius 5005
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?sd
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? zależy, ale raczej rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?tak, ok. 4-5h
16.Preferencje co do marki ?sony, samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? efekt chmurki, zły obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
obojętnie


Dzięki z góry za odp.
Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bardzo podobne modele, ja jednak zdecydował bym się spośród tych dwóch na sonego - lepsza paleta barw i kontrast :)

Ew. najnowszy model toshiby
VL963
481980_10151907691795214_1218330017_n.jpg


Prezentuje się imponująco dzięki tej cieńkiej ramce, a przy 42calach będzie w podobnej cenie co w/w modele sonego i samsunga :) Myślę że warto się nim zainteresować, bo zapowiada się naprawdę świetny model.
 

mati156

New member
A co kiki sądzisz o tym Sony kdl40hx750 i samsungu es406800? Czy są porównywalne dobre co podane przez ciebie telewizory?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ES testuję ma duży clouding. Sony jest bardzo dobry model ale nie mogę się przyzwyczaić do pochyłej podstawki.
I powinieneś sięgać po 46"
 

Kamart

New member
ES testuję ma duży clouding. Sony jest bardzo dobry model ale nie mogę się przyzwyczaić do pochyłej podstawki.
I powinieneś sięgać po 46"

Zgodnie z dopowiedzią od Sony:

Witam,
dziękujemy za kontakt z firmą Sony Europe.
W nawiązaniu do Pańskiej wiadomości pragnę przekazać, że model wspomniany poniżej (40HX755) ma możliwość ustawienia pionowego lub przechyłu do 6 stopni do tyłu.
 

micmus

Member
Bez reklam
To fatalna wiadomość co do Samsunga ES od kikiego. Wychodzi na to, że model modelowi całkowicie nie równy.

U mnie Cloudingu brak w 46ES6570. Jak już wspominałem również w każdym egzemplarzu ES5500 (widziałem 3 -4) również był Clouding.

Pozostaje mi się cieszyć, ze u mnie Cloudingu brak, a TV sprawia mi ogromną radość po przesiadce z plazmy Panasonic S20 :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o podstawkę monothlic design w sonym - bez problemu można TV ustawić pod kątem prostym :)

@voodoopeople

Z tego co się dowiedziałem to cena za ten model ma wynosić około 3600zł, ale to nie jest nic potwierdzonego :) Tak czy siak na pewno warto się tym zainteresować i śledzić
 

mati156

New member
Po podaniu modeli tv przez kikiego doszedlem do wniosku ze najbardziej odpowiada mi ten w.w panasonic. Ale tu zaczynaja się moje pytania. Czy 3d pasywne jest równie dobre co aktywne i czy ten tv jest gorszy od Sony kdl40hx750, którego zakup rozważam.
 

paeru

New member
Bez reklam
VL963 ma gorszy procesor, nie ma wbudowanego WiFi, póki co nie ma Resolution+ i nagrywania na USB, ma zwykłe podświetlanie krawędziowe (gdzie w YL są 32 strefy ProLed32), jest "bezramkowy" i ma pasywne okulary (4 w komplecie), gdzie YL ma 1 parę okularów, ale aktywnych.

Co do technologii = pasywna to gorsza rozdzielczość (poszarpane krawędzie, coś jak różnica między HDready a FullHD), ale dużo większa wygoda, dużo niższy koszt, mniejsza męczliwość oczu.
Z drugiej strony gorszę kąty i piony.

Ja osobiście wybrałbym technologię pasywną, ale ponieważ nie kupuje się telewizora pod 3D (którego w rezultacie i tak rzadko się używa), to wybór nie jest taki prosty - jakby jednak nie było, technologia 3D nie jest moim zdaniem taką funkcją, która miałaby decydować o wyższości jednego odbiornika nad drugim.
 

mati156

New member
W końcu kupiłem wymarzony tv. Padło na sony hx 750 i powiem, że to świetny telewizor. Obraz hd bajka, ale sd też daje radę szczególnie polsat i tvn, cloudingu praktycznie brak(kawałek w rogu), tv z grami radzi sobie świetnie, funkcje internetowe też ok, a 3d jeszcze nie testowałem. No i właśnie mam jeszcze jedno pytanie. Jakie okulary 3d pasują do tego modelu? Czy tylko te najnowsze za ok.400zł?
 

Eruzam

New member
W końcu kupiłem wymarzony tv. Padło na sony hx 750 i powiem, że to świetny telewizor. Obraz hd bajka, ale sd też daje radę szczególnie polsat i tvn, cloudingu praktycznie brak(kawałek w rogu), tv z grami radzi sobie świetnie, funkcje internetowe też ok, a 3d jeszcze nie testowałem. No i właśnie mam jeszcze jedno pytanie. Jakie okulary 3d pasują do tego modelu? Czy tylko te najnowsze za ok.400zł?

Mati156
możesz powiedzieć coś na temat funkcji internetowych, też rozważam zakup tego modelu, ale wydaje mi się że konkurenci Samsung i i LG obsługę przeglądarki mają dużo lepszą. Bawiłem się dzisiaj w MMarkt samsugiem i LG. LG super (specjalny dodatkowy pilot/wskaźnik) Samsung też może być, a gość w Sony Centre nie za bardzo umiał mi pokazać jak działa przez Media Remote (tablet). Za pomocą pilota obsługa to porażka (wpisywanie adresu jak SMS w telefonie). W MMarket sprzedawca twierdził, że np. smartphona lub tablet z tą aplikacją można używać jak touchpada. Jest to prawdą?
 
Do góry