KTORY LCD WYBRAC....TOSHIBA 42Z3030DB czy SHARP LC42XL2E

ZYCHOSAS

New member
adamo_...........ojjjj foty poezja....naprawde jestem pod wrazeniem....:eek:k:(no skoro kiki jest pod wrazeniem to naprawde sa spoko...hehe)

co do zdjec od hoodzielca to jakosc aparatu nie najlepsza.....(pisal mi)
lecz napisze szczerze ze mimo tego ze widzialem SHARPA a TOSKI jeszcze nie to te zdjecia wysunely ja do przodu....zobacze jeszcze jutro jak z tymi katami i mysle ze dokonam wyboru.....

dzieki za wyjasnienie tego systemu....

pozdrawiam

 

d.karolik

New member
ZYCHOSAS
Witam
Sorry , w pierwszym poście twierdzisz , że widziałeś Tosie u kolegi i .... szok na wejściu.
Teraz piszesz ( post powyżej ) , że jeszcze musisz zobaczyć Tosie bo jej nie widziałeś. To jak to jest naprawdę ? , bo moim zdaniem to bazujesz na zdjęciach i radach zamieszczonych przez nas .

P.S
Jak nie zobaczysz sam obu TV to ciężko Ci będzie wybrać , nie mówiąc już o zadowoleniu z zakupu.
 
Ostatnia edycja:

ZYCHOSAS

New member
TAK...D.Karolik masz racje.....dzisiaj zobaczylem to co chcialem.....
u kolegi widzialem ....ale!!!! .. Toshiba Regza 42X3000PG Full HD...a nie Z3030...
a to jest troszke roznica.....hehe...(sorrki moj blad)....jestem tylko konsumetem a nie znawca i dlatego tu na tym FORUM:eek:k:.zadaje tyle pytan....

ale przecierz bledy popelniaj nawet najlepsi...hehe;).....(oki)


ale dzisiaj mialem porownanie.....SHARPA(ktorego juz wczesniej widzialem) z TOSKA.....iiiiiii.....moim zdaniem TOSKA , SHARPA kladzie....to jest prawda....wszystkie kanaly SD(z anteny naziemnej..o to mi chodzi)..na TOSCE jada ze szok...powaga....zostalem zaczarowany....
a SHARPIK...spodziewalem sie wiecej......
mimo ze go widzialem wczesniej to poszedlem na jego parametry......(wyczytane z roznych zrodel)

CD 1 sorrki za post pod postem.....

CD 2....
a obok jeszcze stal na dodatek Samsung LE40M87BDX.....i co zrobil mi.....(dylemat kolejny)...jak na SAMSUNGA....kurcze to powiem szczerze ze nie jest slaby , a nawet bardzo mocny....moim zdaniem obraz mial lepszy niz PHILIPS......
ale jaja ziomy......( a wiedzialem ze jak pojdzie chlop do sklepu to wszystko co zobaczy mu sie podoba)...hehe
TOSKA...obszedlem ja do okola....patrzylem na te wasze katy.....i co(gown*** zobaczylem),(nawet mnie koles do gory podniosl bo nie bylo stolka)...........i zobaczylem....czern przeszla w cos takiego jak fiolet(czy cos podobnego)NIC TO NIE WARTE.....dlaczego??????????
bo musialbym byc KOTEM FILEMONEM I LEZEC NA PIECU , 2 METRY NAD lcd zeby mi to przeszkadzalo....hehe

CD 3

wniosek....przy slabym sygnale TOSKA bije SHARPA....(no i desing ma fajniejszy)
po pierwszych ogledzinach przyszed czas na podlaczenie SONY PLAYSTATION 3......(oczywiscie pod te 2 LCD + SAMSUNGA)..........
i co moge powiedziec....wszystko sie wyrownalo...SHARP bardzo ladnie , obraz oki bez zadnych minusow....SAMSUNG tez oki....ale TOSKA tak jakby jakos ladniej (nie wiem jak to okreslic).....a naturalniej.....
a i dzwiek TOSKA ma niesamowity...kurcze jak podglosilem to jak nieslabe HI-FI......(z tego co wyczytalem to posiada ONKYO SOUNDS SYSTEM)....gra glosno nic nie charszczy , czy strzela.....duzy +


oba te LCD sa super....niezalowalbym zakupu zadnego z nich lecz zakupie TOSKE....poprostu wypada lepiej...

jeszcze musze sie z tym przespac........hehe
pozdrawiam

Proszę nie zamieszczać postu pod postem
 
P

paluch_p

Guest
ZYCHOSAS napisał:
jak jest z np. TOSHIBA zakupiona w ANGLII....czy podlega gwarancji w POLSCE...(czy ma gwarancje miedzynarodowa czy jakos tak)
:eek:k:

nie wiem jak jest teraz ...ale ja zakupiłem ze 3-4 lata temu nagrywarkę w Niemczech (bardzo ją chciałem bo steruje zewnętrznym tunerem satelitarnym). Od samego początku były problemy z baardzo kapryśnym napędem w tej nagrywarce (łykał tylko Maxell-e !!). Próbowałem w Toshiba Polska naprawić sprzęt ...i po kilku tygodniach i telefonach ( maile poprostu pozostawiają bez odpowiedzi ) w końcu dowiedziałem się że Toshiba Polska ....nie respektuje gwarancji udzielonych przez ine podmioty :confused: (wydawałoby się że Toshiba to Toshiba ...ale jednak nie do końca)...tak więc proponowałbym zapomnieć raczej o bajkach z międzynarodową gwarancją.

A tak na marginesie u jednego z producentów posiadających międzynarodową gwarancję wyczytałem iż w przypadku sprzętu zakupionego za granicą producent ....wysyła sprzęt do naprawy gwarancyjnej do kraju sprzedaży ..i odbywa się to na koszt właściciela (transport nie jest za free!!!) - ciekaw jestem ile może kosztować transport 50" plazmy np do Niemiec :mrgreen:
 

NATE

New member
Pozwolicie, że umyślnie odkopię już trochę zakurzony temat.. ;)

Jeśli brać pod uwagę sygnał SD z kablówki - który tv lepiej sobie poradzi i bardziej zachwyci? XL2E czy Z3030 ? :cool:
 

ZYCHOSAS

New member
No i stalo sie!!!! kupilem , kupilem , kupilem
po tygodniu ciszy i przemyslen dokonalem wyboru. padlo na SHARP LC42XL2E

znalazlem w koncu sklep gdzie moglem sobie porownac sharpa z toska, siedzialem w nim z 5 godzin , albo i dluzej. pozwolili mi wszystko podlaczyc do nich co chce(chwala im za to i za super obsluge).

wnoiski.
-obraz SD lepszy ma Toska(prawie nie zauwazalne) przy nie tragicznym sygnale
- cyfrowy SKY , taka telewizje moglem podlaczyc,niestety nie mieli C+ ani polsatu....hehe
SUPER , SUPER cieszy oko
to mnie najbardziej interesuje poniewaz SHARPIK bedzie podlaczony do FERDKA 8900HD.
-obraz HD. o rany to niemozliwe. REWELACJA na obydwoch , chodz jakos tak mi sie lepiej SHARP podobal (nie wiem dlaczeg) , moze barwa kolorow mi lepiej odpowiadala.
- i to co mnie najbardziej sklonilo.
jak pisalem wyzej mam spory salon o ksztalcie prostokata,caly stary sprzet stal na scianie wezszej, lecz zona zrobila sobie przemeblowanie i wszystko bedzie na szerszej.
co to ma za znaczenie , juz wyjasniam
KATY u toski naprawde tragiczne(przy tej klasie LCD to tragiczny minus).
wyzej pisalem ze to nie bedzie przeszkadzac , lecz jak zobaczylem je razem w akcji i w duzym pomieszczeniu gdzie nie zawsze siedzi sie na wprost to TOSKA poprostu odpadla.

JUTRO jak bede mial SHARPA to powklejam kilka zdjec i napisze co o nim sadze.

pozdrawiam i dzieki za pomoc 4all:eek:k::eek:k::eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry