Który dekoder lepszy Echostar 717 czy Samsung DSB305G?

raf1974

New member
Witam

No własnie, który dekoder jest lepszy? Na stronie polsatu cyfrowego oferują Echostary 717. Jakoś nie mogę znaleźć Samsunga DSB S305G.

Jaka jest różnica miedzy tymi dekoderami? Czy oferują podobną jakość?

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Temat był wałkowany na forum - więcc krótko. Samsung. Szybszy, mniej podatny na wieszanie, ma na wyjściu YUV, bogatsze menu, optyczne wyjscie cyfrowe. Dość powszechnie uważany za najlepszy sprzęt w ofercie Polsatu. Bolączką Samsunga jest wieszajace się (znikajace) EPG, trzeba wyrwac wtyczkę z prądu (róznie od raz na dzień na raz na tydzień). Ale tylko tyle.
 

Hardi

New member
KKuba napisał:
Bolączką Samsunga jest wieszajace się (znikajace) EPG, trzeba wyrwac wtyczkę z prądu (róznie od raz na dzień na raz na tydzień). Ale tylko tyle.
Bzdura, mam Samsunga od grudnia 2006, ani razu nie zawiesił się i nie musiałem rwać wtyczki z gniazdka
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie bzdura tylko masz szczęscie poczytaj sobie konkurencyjne fora np. SatKuriera. Zresztą gadaliśmy z działem technicznym Cyfrowego Polsatu, generalnie z różnymi efektami. Coś tam poprawiali, raz lepiej, raz gorzej.
Bug jest w sofcie do czego przyznał się nieoficjalnie Samsung - ale zlecenie poprawek powinno przyjśc z CP. I tak przepychanki trwają...
BTW - rzeczywiście Samsung jest bardzo stabilny - inaczej niż EchoStar. Zwisł mi przez rok użytkowania może dwa razy.
 
Ostatnia edycja:

raf1974

New member
KKuba napisał:
Nie bzdura tylko masz szczęscie poczytaj sobie konkurencyjne fora np. SatKuriera. Zresztą gadaliśmy z działem technicznym Cyfrowego Polsatu, generalnie z różnymi efektami. Coś tam poprawiali, raz lepiej, raz gorzej.
Bug jest w sofcie do czego przyznał się nieoficjalnie Samsung - ale zlecenie poprawek powinno przyjśc z CP. I tak przepychanki trwają...
BTW - rzeczywiście Samsung jest bardzo stabilny - inaczej niż EchoStar. Zwisł mi przez rok użytkowania może dwa razy.

Na razie mam polsat cyfrowy z samsungiem od wczoraj. Od razu się zalogował do sieci, nic się nie wiesza.
Z początku byłem trochę zdziwiony nico rozmazanym obrazem, ale w końcu okazało się że fabryczna opcja wyjścia jest ustawiona na compozyt, więc od razu przestawiłem na RGB i obraz żyleta, taki sam jak jeśli nie lepszy od cyfry.
Oczywiście niektóre kanały pozostawiają dużo do życzenia np. jedynka i dwójka ale to samo było na cyfrze.

Jedna rzecz mnie trochę dziwi, dlaczego ten tuner tak się grzeje w trybie czuwania? Cały tuner jest normalnie ciepły.
Ile musi zatem pobierać energii? Wydaję mi się że sporo.

Podrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Gwoli jasności EPG się nie zawiesza tylko znika - :) Począwszy od TVN, a potem idzie jak zarraz na inne kanały. Ale tak szczerze mówiąc to uciążliwe nie jest - naprawdę nie zamierzam robić wątku Purple Snakes ;) Zupełnie mi to nie przeszkadza. A jak komuś się to nie robi (moim zdaniem na razie), to tym bardziej nie ma problemu.
 

raf1974

New member
raf1974 napisał:
Jedna rzecz mnie trochę dziwi, dlaczego ten tuner tak się grzeje w trybie czuwania? Cały tuner jest normalnie ciepły.
Ile musi zatem pobierać energii? Wydaję mi się że sporo.

Podrawiam

Może mi ktoś ze znawców odpowie na to pytanie.

Pozdrawiam
 

hoses

New member
KKuba napisał:
Temat był wałkowany na forum - więcc krótko. Samsung. Szybszy, mniej podatny na wieszanie, ma na wyjściu YUV, bogatsze menu, optyczne wyjscie cyfrowe. (róznie od raz na dzień na raz na tydzień). Ale tylko tyle.
Co masz na mysli pisząc że Samsung jest szybszy ?. Czy chodzi o przeskakiwanie między kanałami?
 

Hardi

New member
od 2 lat mam Samsunga i nie wiem co to wieszanie się, natomiast moi rodzice, którzy masją Echostar z wieszaniem się mają styczność 3-4 razy w miesiącu ;)

I to prawda, że Samsung bez porównania szybszy od Echostar przy przełączaniu kanałów. W Samsungu zajmuje to moment, a w Echostar trwa to straaaaasznie długo. W dodatku te beznadziejne menu w Echostar... Zdecydowanie polecam Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

pesymik

New member
Jak w Echostarze 717 przełączyć na przesyłanie obrazu przez EURO(RGB)?
W specyfikacji coś takiego jest: SCART i SCART(RGB).
Czy do EURO(RGB) potrzebny jest inny kabel niż zwykły EURO?
 
Ostatnia edycja:

kr16

New member
Nie pamiętam dokładnie ale z tyłu są 2xeuro i chyba jedno ma RGB a drugie nie.Wystarczy zwykły byle nie za 5zł...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pesymik

New member
co do zwykłego Euro to bym się spierał bo na pewno lepszy będzie sygnał jak przewód będzie ekranowany.

rzeczywiście są 2 ale zawsze myślałem że ten drugi jest do innych urządzeń niż TV. Ale jak się wczytałem w instrukcję to mam podłączony przez RGB :D
Dzięki
 

Gollum

New member
jako konsultant w APSie polecam z tych dwóch Samsunga. Możliwość ułożenia wlasnych list kanałów ulubionych to większy argument niż umowny wyświetlacz, przyciski na panelu przednim i oddzielny kabel zasilający w E717. Jakoś polsatowi jeszcze nie udało się spieprzyć listy ulubionych w S305G.

Osobiscie jednak poleciłbym samsunga HD - na własnosc 300zł i nawet jesli nie wezmiesz kanalow hd, to jest to najmniej awaryjny dekoder cp (wiem to z doswiadczenia). Trudno jednakze nie przyczepic sie do faktu ze zaden z nich nie ma odcięcia od sieci przy pomocy przełącznika z tyłu lub nawet wyświetlacza godziny. Polsatowskie dekodery to po prostu najtańsze z możliwych modele zakupione na potrzeby CP.
Optymalnym wydaje się wziąć dekoder zewnętrznej firmy i moduł CP oraz np TNK. Ma się wtedy o wiele (w zależnosci od tego ile wydasz, o tyle) lepszy tuner.
HEHE - te dekodery nie mają trybu czuwania, bo jak nazwać czuwaniem, gdy dekoder przez noc grzeje się cały jakby pracował?
Juz w szkole uczono mnie, ze czuwanie ma tylko powodowac, ze napiecie ma leciec tylko do diody umozliwiając włączenie urządzenia od razu.
 

pesymik

New member
Szkoda że nie można kupić na allegro tego samsunga (DSB-H370G) i oglądać na nim pakietu który już się ma ;(
Ja mam umowę do października. za dekoder samsunga HD musiałbym zapłacić 399 zł. Będę czekał. Trudno
 

pesymik

New member
Od razu przepraszam za to co napisze bo mam zły humor ale co ty pieprzysz za głupoty. Ja wiem że jest taki dekoder na allegro ale nie mam zamiaru płacić swojego abonamentu do października plus drugi abonament w takiej samej albo wyższej cenie. Zresztą z tego co czytałem to wcale a aktywacją takich dekoderów nie jest tak łatwo. Napisz jakąś konkretna rade typu zrób to i to a nie odsyłaj mnie do szukajki.
Pozdrawiam
 

pinio3

New member
Nie rozumiem twoich nerwów.w cenie dekodera jest 1 miesiąc pakiet.a potem płacisz lub nie,nie ma umowy.Być może sprzedawca kłamie ale to wtedy on pieorzy a nie ja.Linku nie moge jeszcze podać:eek:k:
 

pesymik

New member
W sumie to jest jakies roziwązanie jeśli z pózniejszym abonamentem nie ma problemu ale w takim przypadku miałbym 2 abonamenty a korzystał tylko z jednego :( Aż tak mnie oferta CP nie zachwyca ;)
 

pinio3

New member
Dowiedziałem się ciut więcej.Dekodery sa nawet po 99zł. z kartą prepaidową.nie ma umowy.Jeśli ktoś ma analoga CP to super rozwiązanie wymiany sprzętu.Cena przy nowej aktywacji to 299zł,a od starych klientów chcą 399zł.Wymiana czaszy to detal.Tak niskie ceny wynikają z tego że sklepy dostają je za darmo,a po co komuś dołożyć do tv jak można sprzedać.:)
 
Do góry