Który bardziej się nadaje: Yamaha 467 czy Onkyo 578?

TodLoch

New member
Który bardziej się nadaje: Yamaha 467,Onkyo 578,Pioneer VSX-920 ?

Przeznaczenie: 60% muza, 20%filmy, 20% TV
Pokój ok. 20m2 gęsto umeblowany

Proszę o opinię. Bardziej zależy mi na jakości muzyki niż efektach w KD. Może polecicie coś innego producenta w tym zakresie cenowym i o podobnych możliwościach?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
20% filmy i ważniejsza jakość? może dobre stereo, a nie słabe Kino? jakie masz głośniki?
 

TodLoch

New member
20% filmy i ważniejsza jakość? może dobre stereo, a nie słabe Kino? jakie masz głośniki?

Gdybym kupował tylko dla siebie, kupiłbym dobre stereo :) Ale niestety reszta rodziny życzy sobie posiadać kino domowe. W związku z powyższym musi być osiągnięty jakiś kompromis. A na dodatek amplituner musi się zmieścić w istniejącej szafce, czyli max wysokość to 158 mm. i kwocie ok. 1500 -1600 PLN :-(

Głośników jeszcze nie mam (tzn. mam ok. 25 letnie altusy, które idą do garażu) i w oddzielnym wątku czekam na porady dot. kolumn. Budżet na kolumny to pok. 1700 - 1800 PLN, będą stały b. blisko ściany, więc raczej z BR z przodu.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Jak w kinie się nie wypowiadam, tak każdy z nich w stereo gra dosyć przeciętnie. Najlepiej posłuchać - w tej cenie masz Marantz NR1501 (bardzo niski) i jak dla mnie potrafi zagrać.
 

rafalost

New member
Gdybym kupował tylko dla siebie, kupiłbym dobre stereo :) Ale niestety reszta rodziny życzy sobie posiadać kino domowe. W związku z powyższym musi być osiągnięty jakiś kompromis. A na dodatek amplituner musi się zmieścić w istniejącej szafce, czyli max wysokość to 158 mm. i kwocie ok. 1500 -1600 PLN :-(

Głośników jeszcze nie mam (tzn. mam ok. 25 letnie altusy, które idą do garażu) i w oddzielnym wątku czekam na porady dot. kolumn. Budżet na kolumny to pok. 1700 - 1800 PLN, będą stały b. blisko ściany, więc raczej z BR z przodu.

Polecam swój sprawdzony zestaw. Ampli Yamaha RX-V467 + QQ 5000 5.0 Mieścisz się w budżecie. A nawet zostaje całkiem sporo na "oblanie" nowego sprzętu :grin:
Zestaw gra bardzo przyzwoicie w swojej klasie. Do filmów warto rozważyć dokupienie suba - ale najlepiej jak sam ocenisz czy ci brakuje bassssssu. Głośniki z przednim BR także możesz je trzymać przy ścianie i do tego przyjemne kompaktowe rozmiary. Najlepiej jak byś posłuchał przed zakupem, a jeśli nie masz możliwości bierz w ciemno bo warto.
 

doco

New member
Panowie ponawiam wątek stoje dokładnie przed takim samym wyborem. Jednak innymi kolumnami. Będą HKTS11 lub 16 ze względu na małe wymiary proporcje jak u kolegi 80 muzyka. Pomóżcie
 

atibor

New member
jak masz taką niską szafkę to yamaha, onkyo 578 dość mocno się grzeje do tego w funkcji gdy przepuszcza sygnał przez hdmi (HDMI THRU) jest także dość ciepły. Yamha jest chłodna nawet jak dłużej gra dość mocno a w powyższej funkcji gdy przepuszcza sygnał HDMI wcale.

Wysokość jest ta sama ale jamaha jest dłuższa prawie o 4 cm. Wymiary urzadzeń są podawane z wystającymi elementami czyli z pokrętłami.

jakby co to mam w domu Yamahe 465 oraz onkyo 578.
 
Do góry