Który amplituner: Yamaha RX-V667, czy Onkyo TX-SR578 ?

TodLoch

New member
Witam,

Chcę zakupić kino domowe (pod presją reszty rodziny :), a wykorzystanie kina będzie wygladało nastepująco:

20% - do oglądania filmów z DVD lub BD
30% - oglądanie telewizji z dekodera HD telewizji kablowej Vectra
50% - słuchanie płyt CD

Pokój ma powierzchnię ok. 20m2, umeblowany dosyć gęsto, czyli jest dywan, kredens, witryna, lampy, stół, fotel, kanapa, kwiaty doniczkowe itd. itp., czyli nie jest to pokój do multimedialnej rozrywki :-(

Budżet na amplituner ok powiedzmy 1700, wymienione w temacie urządzenia wybrałem ze względu na prozaiczny fakt, że mieszczą sie w półce którą posiadam i nie chcę jej zmieniać (wysokość otworu 155mm).

Zależy mi głównie na jakości słuchanej muzyki, a słucham wszysktiego oprócz heavy metalu, disco polo i opery.

Wiem, że bardzo ważne, jeżeli nie najważniejsze są kolumny, i tu chciałbym się zapytać, czy prawdą jest że jakieś kolumny, dajmy na to Jamo S 606, mogą lepiej grać z yamahą a gorzej z Onkyo, lub odwrotnie?

Tak więc ... które wybrać?

Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Również uważam że Onkyo, tylko ma on pewną "zaletę" - trochę się grzeje i wciskanie go na styk w półkę nie jest dobrym rozwiązaniem.
 

TodLoch

New member
Również uważam że Onkyo, tylko ma on pewną "zaletę" - trochę się grzeje i wciskanie go na styk w półkę nie jest dobrym rozwiązaniem.

Otwór w półce ma 15,8 cm, ale wewnątrz półki jest przestrzeń ok. 17 cm, czyli mam 2 cm przestrzeni, czy to wystarczy żeby nie uszkodzić sprzętu?
 
Do góry