Który Amplituner jest lepszy?

RAV.

New member
Witam serdecznie.
Który amplituner będzie lepszy do kina domowego (60% filmy i 40% muzyka):
- HARMAN/KARDON AVR 347
czy
- HARMAN/KARDON AVR 255?
Pozdrawiam.
 

armi

New member
Bez reklam
avr 347 lepiej zagra, 255 ma wszystkie nowe dekodery - sam sobie odpowiedz na czym bardziej Ci zależy
 

RAV.

New member
Av

Cześć.
Samu już nie wiem. Zwariowałem od czytania tego wszystkiego na temat Kina domowego. A cy te nowe kodeki to taka istotna rzecz? Czy wystarczy mi skalowanie do 720 p czy warto wchodzić w 1080 p? Jaki ampiltuner byś poradził na chwile obecną w granicach ceny AVR 347.
 

smoku666

New member
347 zagra na pewno lepiej,
255 ma nowe dekodery i inne bajery,
jeżeli nie masz jeszcze BR i nie jesteś maniakiem filmów z dzwiękiem HD to zdecydowanie wygrywa 347.

btw,
puszcze pare z ust i powiem ci że blackninja ma fajna cene na avr 445, sam mam ten avr od ponad pół roku i śmiało moge go polecić, to bardzo dobry sprzęt!
 

RAV.

New member
255

445 odpada bo nie ma skalowania do 720p (DCDI Faroudja FL 8125) - z tego co wiem, ale moge się mylić. Chyba zdecyduje się na 255. Czy ten dzwięk HD w 255 działa z dvd czy tylko z blu-reyem?
 

smoku666

New member
tylko z BR

aż tak jest ci bardzo potrzebne skalowanie obrazu w ampli ?
chyba każdy tv hd ma własne slalery, i wiekszość dvd również, jesteś pewien że kolejny skaler cokolwiek ci da ?
 

armi

New member
Bez reklam
dokładnie... amplituner głównie ma grać, a scaler to tak przy okazji :)

a tak wogóle to założyłeś chyba z 8 wątków i tak naprawdę ciężko jest Ci cokolwiek polecić. Widziałem Twój wątek o głośnikach do 2,5 tys (5.1) - jak dla mnie avr 347 do takich głośków to przerost formy nad treścię

napisz jeden wątek (nawet tutaj):
- co już masz i co potrzebujesz kupić
- jaki pokój
- jakie masz preferenje tzn. ile kino ile muzyka (i jaka muzyka)
- no i równie ważne to jaki budżet na całość

jest tutaj kilka mądrych osłuchanych osób które z pewnością doradzą Ci coś konkretnego
różne ampli różnie grają z różnymi kolumnami, a przyznasz że dobrze by było gdyby to się jakoś fajnie zgrało później :)
 

RAV.

New member
Mam Panasonica TH-37 PX 80 E + BELLWOODA 311 HDD połączone kablem HDMI. Chccę do tego kupić dobry i niedrogi zestaw kina domowego. Nie zależy mi na tym żeby sąsiad 2 piętra wyżej dostał szału ch..a jak puszcze muzykę czy film. Ma to poprostu ładnie grać. Pokój ok. 16 m kwadratowych (50% filmy i 50 % muzyka). Skłaniam się ku H/K 255 + H/K HKTS 11 BQ. Nie wiem czy to jest dobry zestaw? Co byście mi zaproponowali (w granicach cenowych zestawu H/K 255 + HKTS 11 BQ). Mi osobiście zdaje się że kupno H/K 255 jest bardziej przyszłościowe niż 347,ale moge się mylić.

Orjentujecie się gdzie można kupić kai sprzęt najtaniej? Rozwarzam przywiezienie sobie sprzętu z niemieć jest taniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
do kina ok - do muzyki troche lipa

jeżeli zależy Ci na małych głośnikach to


INFINITY Beta HCS

zagrają sporo lepiej.

Jeżeli fronty mogły by być większse to z czystym sumieniem mogę Ci polecić Jamo S606 HCS - bardzo popularny i chwalony zestaw - które z avr 255 fajnie się zgrają.
U mnie te głośniki graja podłączone do avr 147 (taki był budżet) i jest więcej niż ok :)

ps
jeżeli zdecydujesz się na swoje głośniki to avr 347 napewno do nich będzie przesadą
 

armi

New member
Bez reklam
RAV. napisał:
Orjentujecie się gdzie można kupić kai sprzęt najtaniej? Rozwarzam przywiezienie sobie sprzętu z niemieć jest taniej.

jeżeli mieszkasz blisko granicy to się opłaca... jak daleko to będzie lipa z ewentualną gwarancją.

o ceny pytaj BlackNinji na priv - ma naprawdę dobre
 

smoku666

New member
potwierdzam, jeśli HKTS 11 BQ to max ampli avr147 czy avr155 , lepszego ampli i tak nie wykorzystasz na tych głośniczkach.

do kina pewnie ci wystarczą, do muzyki wątpie , no chyba że masz niskie wymagania.....

ja bym ci radził poszukać wiekszych frontów ,bo te w muzyce sie nie sprawdzą
 

armi

New member
Bez reklam
do takich głośników avr 147 w zupełności wystarczy. avr155 jest prawie 2x droższy i swoje pokaże dopiero w systemie 7.1

jak ktoś chce kupować 'na zapas' to można avr 155 ale ja bym nie kupił, zwłaszcza do tych głośników.... w kinie przy 5.1 arv 147 da sobie świetnie rade
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie zawsze w Niemczech jest taniej - pytaj blackninja na priw.
Ja zostałbym przy HK AVR 255
 
Do góry