Które smart tv najlepiej nadaje się do filmów i sportu

xbartx

New member
Aktualnie płacę w kablówce 110 zł a oglądane jest hbo+cinemax i od święta sport (głównie siatkówka na polsat) i to jest według mnie za dużo, jednak jakoś nikt się nie kwapi do zmiany podejścia, więc ja się muszę zmienić. Udało mi się w domu przekonać do rezygnacji z tv. Mam możliwość podłączenia dvbt ale skoro nie płacę abonamentu to nie chcę tego robić, no chyba, że mnie przymuszą. Także na razie pozostaje to co jest w sieci. Oczywiście są strony typu weeb.tv ale chciałbym to zrobić standardowo, bez kombinacji nie do końca legalnych. Pozostaje więc smart tv. Z tego co wyczytałem na forum najlepsze ma chyba Samsung, jednak jeżeli chodzi o tv to całkiem dobrze wyglądają nowe philipsy. O ile aplikacje typu ipla, tvp, tvn player są raczej wszędzie to czy np. jest możliwość kupienia ipla sport i oglądanie bezpośrednio na tv czy raczej trzeba będzie korzystać z laptopa albo tabletu? Chciałbym mieć maksymalnie proste rozwiązanie czyli najlepiej telewizor i nic więcej. Jak napisałem na początku chodzi o smart tv dla filmów i sport live (głównie siatkówki), także informacje, muzyka czy tam bajki są kompletnie zbędne.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Za jakieś 60zł wynegocjujesz pakiet od cyfrowego polsatu z w/w przez Ciebie kanałami.
Za 79zł masz silver pakiet z HBO w promocji z nc+.
Co do smart tv - niektóre tv już obsługują flash, natomiast nadal nie będzie to ani trochę wygodne - przeglądarki się ciagle zawieszają, reklamy powodują nawet minutowe lagi.
Z aplikacji - masz np. filmowy iplex, onet.vod, są też np. eurosport player, czy właśnie ipla sport.

Daj informację czy Twój laptop wspiera wi-di - bo wtedy mógłbym się połączyć bez ciagnięcia kabla hdmi, przez co obsługa komputera na dużym ekranie była by dość wygodna.
Zostaje jeszcze kwestia urządzeń z androidem na stałe podłaczanych do tv (lub smartphona / tabletu po MHL), ale wtedy niestety powstaje dość duża "piklseloza" ze względu na przeciętną jakość transmisji z aplikacji na andka.
 

xbartx

New member
Wiesz ja nie oglądam w ogóle tv od kilkunastu lat, więc nawet 10 zł miesięcznie to mi się nie chce płacić ;) Co do sat to musiałbym montować antenę na balkonie etc. więc na pewno odpada. Co do smart tv, nie potrzebuję przeglądarki tylko jakiś natywnych aplikacji w stylu ipla, tvp/tvn player, one vod etc. gdzie jest spora ilość filmów darmowych i można też ewentualnie coś kupić. Do tego właśnie ten sport czyli ipla sport i to wszystko. Nie mam laptopa z wi-di ale mam tablet playbook i podłączając go przez hdmi np. takie weeb.tv gra ok - zresztą do weeb.tv i innych mam też himedia tylko tak jak wspomniałem to totalna ostateczność i chciałbym tego uniknąć.

Rozważam między innymi zakup Philips 47pfl6008 stąd moje pytanie o smart tv czy jednak Samsung ma zdecydowanie lepsze. Wiem, że na pewno nie będzie to tak wygodne jak zwykłe klikanie po dekoderze ale chcę aby było w miarę możliwości jak najbardziej używalne.
 
Ostatnia edycja:

xbartx

New member
A jeszcze takie pytanie odnośnie aplikacji Netflix. Z tego co wyczytałem jest ona w Samsung, LG i Philips. Czy mam rację? Czy jest może jeszcze u jakiegoś innego producenta?
 
Do góry