Które słuchawki wybrać ?

mangusta28

New member
Zastanawiam się nad Philips SHP 8900, a Creative AURVANA Live.
Myślałem też nad Sennheiser HD 555, ale wydają się za delikatne, z kolei AKG K530 kosztują już ponad 300zł.

Słuchawki mają być głównie do słuchania filmów z laptopa (Ripowanych Blue-Ray), czasem do posłuchania mp3, sporadycznie do muzy z amplitunera Yamahy.

Nie jestem audiofilem, nie mam extra wymagań.
Cena najlepiej jakby była do 200zł, chyba, że naprawdę warto to max 300.

Proszę o pomoc w wyborze, ew. polecenie czegoś podobnego.

P.S Słuchawki muszą być solidne - ostatnich kilka jakie miałem popsuło się na wtyczce od kabla (tandetnie cienkie kabelki były i się urywały)

 

bubu54142

New member
Mam Creative AURVANA Live i jestem zadowolony.Rewelacyjny dźwięk,dobra jakość wykonania.Bardzo dobry stosunek cena/jakość.Jedyny problem dla mnie to krótki kabel ale jest dołączony przedłużacz.Do laptopa wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na rynku słuchawek na świecie liczą się tylko dwie firmy:
AKG i Sennheiser . Wybierzesz jak uważasz ale te AKG są warte tej kasy.
 

piotr818

New member
Bez reklam

redlum

New member
Bez reklam
sam mam Sennheiser HD 555 - ich wykonanie uważam za solidne - ale skrzydła dopiero rozwijają przy podłączeniu do amplitunera (z integry z kompa raczej nie najlepiej to brzmi)

EDIT: może źle się wyraziłem - miałem na myśli - z kompa grają przyzwoicie - ale z amplitunera dopiero rozwijają skrzydła
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Mialem 2 pary HD555 jak i AKG K530 w wersji LTD. CAL! sluchalem u kumpla. Zalezy co kto lubi. K530 maja piekna szczegółowośc i przestrzen. Praktycznie nie do pobicia w tej klasie cenowej. Niestety maja jeden minus. maja dosc slaby, punktowy bas ktory slabo daje do pieca w przeciwienstwie to HD555. Tam bas rządzi, daje ostro do pieca ledz kuleje szczegolowosc i przestrzen.
 

kadet053

New member
Czyli Panowie jaka konkluzja? bo sam poszukuje wlasnie sluchawek do laptopa (glownie muzyka). Nie jestem audiofilem a jedynie zalezy mi na nabyciu czegos lepszego niz sluchawki za 30zl jakich uizywam do skype :)

Budzet: 200-300zl
z gory dzieki za podpowiedzi
 

oskarsandman

New member
Laptop jako źródło będzie Cie bardzo ograniczał.
Wybór zawęziłbym do Creative (właśnie CAL!) lub HD555.

CAL! to jest naprawdę Denon Ah-d1001, czyli "rebranding" słuchawek Fostera/Fostexa.
Po zmianie kabla stają się jeszcze lepszymi słuchawkami. Na standardowym jest sporo basu, ale to jest najbardziej miodna cecha tych słuchawek. Mają małe "muszle" i potrafią grzać w uszy.
Genialne słuchawki, ale jako pierwsze polecałbym hd555. Bardzo uniwersalne, wygodne i też nie ma problemów z ich napędzeniem (55 Om).

Mój głoś na HD555, na pewno będzie zadowolony:)


 

pkomp

New member
znów brednie o kablach - zmień też wtyk to będziesz miał 4 pasmową korekcję.....

kadet po pierwsze jakie słuchawki - nauszne douszne dokanałowe?
nauszne otwarte czy zamknięte?a może pół otwarte?
duże małe?z dobra izolacją czy niekoniecznie?

do 300 jest cała masa modeli ale najpierw sprecyzuj wymagania
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Chcę kupić słuchawki dokanałowe które bedą podpięte pod telefon SonyEricson, dzwięk jaki preferuje to soczystość całego pasma, muzyka którą słucham to trance, budżet nie za duży 100zł. Może ktoś z kolegów coś poleci. Dzieki. Darek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sygnowane przez Quincy Jonesa

q350whitegroupviewonbla.jpg


AKG Personal Audio - In-ear canals - K 370, K 340, K 330, K 321
 
Do góry