Które pasmo jest najważniejsze przy rapie?

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kupujesz tylko jeden głośnik i nie wiesz czy wybrać średnio czy nisko tonowy?

Moim zdaniem rapu idzie posłuchać na każdych kolumnach i jak już chcesz te nagrania rozkładać na kawałki to i niskie Ci będą potrzebne i średnie dla wokali. Najlepiej podłączyć subwoofer i głośnik centralny i dla rapu powinno styknąć :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady nie wszystkie kolumny nadają się do rapu ,chociaż każde odtworzą taką muzykę .Jakoś nie mogę sobie wyobrazić odtwarzanie rapu na ATC ,Spendor

Wracając do pytanie myślę że bas i dynamika w takiej muzyce odgrywa istotną rolę ,ewentualnie podbity zakres niższej średnicy
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
krzysztof
Nie chciałem tego pisać, ale mam takie samo podejście do rapu jak Ty, szkoda głośników za 10zł z biedronki.

90% kawałków składa się z lecącego w koło podkładu i do tego dochodzi mówiący koleś, który o ile wszystko było ok to skończył co najwyżej szkołę podstawową. Miałem nieprzyjemność dzielić pokój z bratem za młodu i czasem moje uszy były katowane tym gatunkiem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
krzysztof
Nie chciałem tego pisać, ale mam takie samo podejście do rapu jak Ty, szkoda głośników za 10zł z biedronki.
Też nie słucham tego gatunku, ale nie masz racji. I to kompletnie.
W tym jak i każdym innym gatunku muzycznym są oczywiście beznadziejne ochłapy ale i wartościowe rzeczy, zrobione po prostu dobrze.
I do nich potrzeba pak potrafiących oddać całe pasmo przyzwoicie.
Posłuchajcie np. tego i powiedzcie jaki zakres pasma jest tutaj nieważny:
https://www.youtube.com/watch?v=8aShfolR6w8
https://www.youtube.com/watch?v=Z-48u_uWMHY&list=RDZ-48u_uWMHY#t=145
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Faktycznie trochę poleciałem mając na myśli głównie polski rap/hip hop, który w większości jest w beznadziejnej jakości. Gdzieś kiedyś czytałem, że poza słabą sprzedażą płyt hiphopowych w polsce sami wykonawcy nie stawiają na jakość bo z góry zakładają, że ich kawałki będą lodowały w telefonie w mp3:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polski Rap, to dno i kilo mułu. Autentycznie, gdybym miał wybierać, to wolałbym się katować disco polo ;) Pominę tutaj Liroya, tego typa zwyczajnie lubię, także jako osobowość.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
HQ ma racje. Ja też nie jestem fanem tego gatunku ale dobrego Rapu/hip hopu czy rapcore czasami warto posłuchać na dobrym nagłośnieniu, bo to dobra muzyka. Polskie hiphopolo to przy czymś takim to zwyczajna popierdółka.
[youtube]cPRKsKwEdUQ[/youtube]
[youtube]W4VpE-0zitU[/youtube]
[youtube]thIVtEOtlWM[/youtube]
[youtube]_b_zT6mdN3c[/youtube]
[youtube]WdgLMslbDuY[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Straszne rzeczy piszecie...
Macie dobry sprzet, posluchajcie sobie z tidala, swietny bass i rytm.
Taco Hemingway - "Deszcz na betonie"

Eminem, liroy, peja na nich sie wychowalem, kilka piosenek znam na pamiec kilka napisalem w oparciu o ich rytm. To byly czasy.

Ja na szczescie nie mam problemu z tym ze jakiegos gatunku nie lubie. Wszystko slucham w zaleznosci od okazji i chumoru. A ostatnio to Henry mnie zarazil Polskimi kapelami.

Do hip hopu i rapu musisz miec wspanoale kontrolowany bass bo bedzie ci strasznie buczec. Moj zestawik stereo przejadl mi sie i powiem szczerze ze do hip hop, rap i ostrego rocka, metalu sie nie nadaje. Ma duze braki gdzie trzeba dobze kontrolowac niskie lub wysokie tony

To ciekawe co wy "dziadki" myslicie o dubstepie skoro monotonia w hip hopie wam przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja się nie zgodzę, że polski hip hop jest taki zły. Od razu zaznaczam, że nie jestem wielkim z znawcą, ale kiedyś słuchałem i moja żona lubi więc czy chce czy nie to trochę z hip hopem obcuje. Bywałem swojego czasu na wielu koncertach hip hopowych. Równie dobrze można by powiedzieć, że polski rock, pop, jazz, blues jest do dupy. Są perełki w polskiej muzyce w każdym stylu, ale nie mam ich tak wiele jak na zachodzie. Zresztą możliwości naszych muzyków są inne niż "zachodnich". Sporo osób u nas ma chyba, alergie na język polski i woli słuchać po angielsku mimo, że nic nie rozumie :) Po prostu ładniej brzmi. Hip hop wywodzi się z afroamerykańskiej społeczności i trzeba przyznać, że oni w tym gatunku muzycznym są najlepsi. Mniej jest chyba białoskórych wybitnych raperów. W bluesie jest podobnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolo2
A słuchasz Popka króla Albanii? Ja również za szczeniaka słuchałem Peji czy Liroya, ale nie dlatego, że chciałem, brat słuchał. Ostatnio byłem u znajomych i oni słuchają Kanye West'a - to jest totalna porażka.
 

collider

New member
Bez reklam
A ja się nie zgodzę, że polski hip hop jest taki zły. Od razu zaznaczam, że nie jestem wielkim z znawcą, ale kiedyś słuchałem i moja żona lubi więc czy chce czy nie to trochę z hip hopem obcuje. Bywałem swojego czasu na wielu koncertach hip hopowych. Równie dobrze można by powiedzieć, że polski rock, pop, jazz, blues jest do dupy. Są perełki w polskiej muzyce w każdym stylu, ale nie mam ich tak wiele jak na zachodzie. Zresztą możliwości naszych muzyków są inne niż "zachodnich". Sporo osób u nas ma chyba, alergie na język polski i woli słuchać po angielsku mimo, że nic nie rozumie :) Po prostu ładniej brzmi. Hip hop wywodzi się z afroamerykańskiej społeczności i trzeba przyznać, że oni w tym gatunku muzycznym są najlepsi. Mniej jest chyba białoskórych wybitnych raperów. W bluesie jest podobnie.


"Byłeś w Stanach?
– Nie.
– No właśnie, a ja znam kogoś, kto był i opowiedział mi to i owo. Wiesz, skąd się wzięli czarni w Ameryce?" ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie byłem w stanach. A jakie to ma znaczenie ? Z tego co mi wiadomo byli to głównie niewolnicy sprowadzenia na siłę z Afryki.

A coś o muzyce?
 
Do góry