którą z kamer

vies

New member
Prosiłbym o opinie na którą się zdecydować: panasonic AG-HMC 151,
canon XH-A1 czy mającą się ukazać JVC - GY-HM 100.
 

fransua

New member
Ja bym kupił obie :D A tak poważnie to ciężki masz orzech do zgryzienia. Canon jest rewelacyjną kamerą HDV. Zapis jest na kasecie DV więc późniejsza obróbka będzie tak samo prosta jak DV SD. Do Canona jest wiele presentów, za pomocą których uzyskasz piękny obraz. Wg mnie jest trudniejsza do opanowania niż Panasonic. Panasonic znowu to śpiew przyszłości. Zapis AVCHD wiąże się jeszcze dzisiaj z trudniejszą edycją jednak można to przerobić za pomocą dołączonego oprogramowania do bardziej strawnego formatu. Panasonic oferuje również świetny obraz. Bawiłem się tą kamerą. Jest świetna tylko ceny na dzisiaj mało atrakcyjne. Jak chcesz poczytać dokładniej na temat tych dwóch kamer polecam dwa inne fora poświęcone tematyce wideo. Tam już wątki są spore i wiele ciekawego się dowiesz. Pozdrawiam,

ps. Osobiście preferuje przyszłościowe rozwiązania i wybrał bym Panasonica. Co do JVC to się nie wypowiem. Nie wiem jak w tym modelu ale JVC zawsze jakiś dziwny format zapisu wybierał.
Tylko nie wchodź na forum FOTONU - tam jakieś oszołomy siedzą
 

vies

New member
Dzięki przyjacielu ,nawet nie wiedziałem że istnieje takie forum "Tylko nie wchodź na forum FOTONU".
Jestem podobnego zdania że już teraz należy inwestować w nowy zapis HD lub FULL HD / - nie ważne ma być 1920 x1080. Znajduję dużo modeli kamer w cenie paru tyś/3 -5/ z opisem że są HD. Nie rozumiem dlaczego kamera /XH-A1/ kosztująca do 15.tyś jest HDV a inne w cenie do 5.tyś są HD.
O co tu chodzi ? Marketing?
Czy panas. -HMC 151 jest HD czy HDV?
Proszę o wyrozumiałość ale zagadnienia typu: komputer , programy do edycji , są dla mnie nowością . Muszę zorganizować stanowisko / kamera ,komputer ,
program .
 

viValdi

New member
Bez reklam
widać, że jesteś na początku drogi :p

Wszystkie kamery amatorskie (klasy HD a nie SD) nagrywające na kasetkę miniDV robią to w formacie HDV. To jest jeden z formatów HD. Innym formatem HD jest AVCHD stosowany w kamerach na kartę lub dysk.
W sprzęcie profesjonalnym są jeszcze inne formaty zapisu obrazu wysokiej rozdzielczości HD.
Moim zdaniem rozróżnianie HD i Full HD nie ma za bardzo sensu. Zamieszanie pochodzi (moim zdaniem) ze swiata TV gdzie HD Ready znaczy "radzę sobie z obrazem HD i potrafię go wyświetlić" a FullHD znaczy "wyświetlam obraz HD".

Panas o który pytasz jest kamerą HD zapisującą w formacie HDV - nie ma tu sprzeczności, w końcu w jakimś formacie trzeba zapisać.
 

vies

New member
czy stąd wniosek, że żadna /canon -A1 i panas - HMC151/ nie rejestrują w HD a więci obraz z nich nie może być HD ? Jeśli tak to jaka kamera to zrobi.?
 

viValdi

New member
Bez reklam
no nie zrozumiałeś moich wywodów, ale to moja wina - znaczy nie wyjęzyczyłem się dostatecznie jasno.

Obie wymienione kamery są kamerami HD i obraz z nich jest HD. Format zapisu to HDV.

HDV to 1440x1080 pixeli.

NB. 1280x720 to też HD - jest to jedna ze specyfikacji standardu HDTV.
1920x1080 to tez HD.
1440x1080 tez jest HD.

A najciekawsze z tego to odpowidź na pytanie a skąd się biorą te pixele :rolleyes:
Poczytaj o matrycach i sposobach kodowania.
 

vies

New member
czy jakość obrazu będzie zauważalna na monitorze wyświetlającym 1920x1080 gdy porównamy obraz pochodzący z trzech kamer filmujących w rozdzielczościach jak podałem niżej -cytat .

1) 1280x720 to też HD - jest to jedna ze specyfikacji standardu HDTV.
2) 1440x1080 tez jest HD.
3) 1920x1080 to tez HD./
 

fransua

New member
Przepraszam za nieobecność. Choć temat już wiekowy to może autor jeszcze zainteresowany ;) Zależy ile calowy jest twój odbiornik. Im więcej cali tym różnica może być zauważalna. Osobiście uważam, że różnica między 1920x1020 vs 1440x1020 jest niezauważalna. Na dzień dzisiejszy mój wybór by padł na Panasonic HMC 151. W Canonie i Panasonicu jest mały haczyk ;) Z początku wydaje się jakby te kamery nie lubiły zbytnio operatora. Ich podejście zmienia się z czasem :cool:
 
Do góry