Która z dobrych plazm ?

fokus

New member
Witam serdecznie :) Jako nowy użtkownik prosze o wyrozumialosc jesli temat był juz poruszany, bo chyba cos było ale nie udzelono autorowi odpowiedzi a pamiętam ze miał dokładnie ten sam problem z wyborem :) Więc : chciałbym zakupić dobra plazmę bo z opisów widzę ze lepiej jednak plazme zamiast lcd 42. Ogladanie z min 3m. Czytając Forum zauwazyłem ze w grę wchodzi kilka modeli : 427XA, 427XD i panasony 42pv70p albo 42pv71f. Brałem pod uwage jeszcze jednego Pioneera 436 ale jak zapytałem o niego w sklepie to powiedziano mi ze "starych modeli juz nie ma w sprzedaży". I tutaj chciałbym prosić o pomoc znawców tematu, o pomoc w wyborze. Zapytacie co bedzie podłaczane wiec Cyfra z 1430 albo Dreamboxa 7000S i DVD. Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie witam :)

Ps. Czy mógłby ktoś porównać 427XA z 436FDE ?
 
Ostatnia edycja:

hoodlum

New member
Jako długoletni użytkownik firmy Panasonic radzę Ci bierz Panasa:D . Tylko nie ładuj się juz w 42Pv70 tylko raczej 42PV700. Cena jest niewiele większa od Pv70 a wyglad o wiele ładniejszy i dodatkowo slot Sd card i PIP. Poza tym malowane logo na 70 wyglada brzydko, na szczeście w 700 jest normalne. Takze lepiej dołozyć te 800 stówek na to co wizualnie bedzie dużo lepiej wygladało. Głosniki są takze dużo lepsze( SRS TruSurroundXT) z boku, przy zwykłych dolnych w PV 70. Myśle ,ze za kilka mies cena PV 700 bedzie koło równych 5tys-więc warto poczekac trochę. Sam się moćno zastanawiam nad tym Tv i chyba go kupię-czekam tylko na więcej testów . pozdro ps cena już względna !http://www.topmarket.pl/telewizory_plazmowe/PANASONIC_TH_42_PV_700_P.php
 
Ostatnia edycja:

Picioo

Member
Nie zastanawiaj się tylko kupuj 427. Będziesz oglądał sat SD, a na taki sygnał nie ma lepszej plazmy. Ponadto 427 skaluje obraz 4/3 a Panasonic nie. No Panasonic jest tańszy, ale jak masz kasę to tylko Pioneer.
 

Deimos

Banned
byczy napisał:
ja z kolei polecam Ci Hitachi 42PD9700 na tym forum jest watek o tym tv to mozesz sobie poczytac.
dadatkowo kilka testow na www

http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=6908

jest to model z tamtego roku, w tym roku Hitachi wypuscila nowa plazme z mozliwoscia przyjecia sygnalu 1080p. model P50T01 (50cali, rozdzielczosc 1280x1080 , narazie dostepna w UK w cenie 1300Ł)
A co to jakaś nowa waluta 1300Ł???:confused: A MOŻE TO SĄ ŁUNTY?
 
Ostatnia edycja:

Jazzweek

New member
Cóż... kilka dni temu stałem się posiadaczem Pionka 4270XA.
Sygnał TV to zwykła kablówka UPC - byłem zaskoczony jakością obrazu in plus. A DVD poprostu miodzio. Wart był każdej wydanej złotówki (6999).
Oglądam z ok. 3,5 m. Porównywałwm długo z Panasem PV70 i zdecydowałem się dopłacić do Pioneera - to była bardzo dobra decyzja!
Model co prawda "najuboższy" ale jeśli nie masz potrzeby podłączania komputera czy korzystania z DVB-T to, moim zdaniem, wystarczy. Polecam z czystym sumieniem!
 

fokus

New member
Jestem juz prawie pewien że wezmę 427XA ale mam jeszcze jeden temat. Dlaczego stary model na kórym pojawiały się "duszki" i wypalone logo - mówie o 436XDE np - jest droższy od nowego modelu 427XA na któym juz efekt duszków i wypalania nie wystepuje ? Jeśli cenowo do 8000 zł to rozumiem ze Pioneer 427XA a jak do 5000 zł ?? W czym 436 jest a własciwie był lepszy od 427 ?? Czy warto szukać 436 zamiast 427 ?
 

benio

New member
Od wielu miesięcy obserwuję forum, ale dzisiaj postanowiłem włączyć się do dyskusji.

Również jestem zainetesowany tym modelem pionka (to mój faworyt) i w ciągu najbliższych dni mam zamiar go kupić. Jednak dowiedziałem się, że wchodzą (lub już weszły) na rynek nowe modele panasa z serii PV(Y)700.
Czy Wy, sznowni forumowicze i Ty fokus braliście je pod uwagę? Może to tv porównywalny do pionka, a jednak tańszy!!!
 
Ostatnia edycja:

fokus

New member
Czytając rożne opinie stanałem przed dylematem. Byłem juz prawie pewien ze 427XA ale ...... czemu nie 427XD ? I żeby było smieszniej powstał nowy problem :) Może tv lcd Sharpa LC 42XD1E ???? Więc reasumując : 427XD czy 427XA z plazm czy moze LCD Sharpa 42XD1E ???
 

jtd

New member
Bez reklam
to ja ci jeszcze bardziej namieszam w glowie i dodam pioneera 507, obraz jeszcze lepszy niz w serii 427... :cool:
 

fokus

New member
jtd napisał:
to ja ci jeszcze bardziej namieszam w glowie i dodam pioneera 507, obraz jeszcze lepszy niz w serii 427... :cool:

Cenowo się nie zgodzę :) Do 8000 zł planuje zakup :) A co myślisz o Sharpie ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wolę sie opierać na tym co widzę:
http://hdtv.com.pl/modules.php?op=m...=article&sid=1477&mode=thread&order=0&thold=0
Pioneer zdecydowanie wygrywa w jakosci sygnału SD.
Pioneer zdecydowanie lepiej wygląda od Hitachi.
Dopiero nowy model 9800 będzie miał swój styl - co do jakości to sprawdzimy.
Sharp 42 Xd1 - służy do innych celów i oczywiście przy dobrym sygnale - gra znakomicie - chociaż kompresja jest po stronie plazmy Pioneera.
Modele 436 - to modele produkowane na matrycy Pioneera i była to najwyższa jakość paneli. Zresztą na innych portalach trwa ostra dyskusja ,że im nowszy model tym jakość gorsza.

Dysponuję serią zdjęć gdzie PV 700 nie różni się wogóle co do jakosci od PV 70 . Więc zostają przy plazmach Pioneera obecnej generacji.
Polecam też modele które znajdują uznanie w śród fachowców telewizji na wyposażenia - to modele NEC XR4.
Również dysponuję zjęciami porównawczymi - z plazmami Pioneera / NECa/ . XR4 gra znakomicie - ale dla jasności jest produkowany na tej samej matrycy co Pioneer.
 

fokus

New member
Czyli 427XA XD maja gorszy panel niż 436 ??? 427 nie jest to panel robiony przez Pioneera ? Widziałem w ofercie EuroAGD Pioneer PDP-436RXE + podstawa za 8 990 zł i Pioneer PDP-436XDE tez za 8 990 zł. Dobra cena ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 436 mają wiele zalet:
1.oddzielny tuner - nie powoduje zadnych zakłócen na ekranie / przez lata pierwsze miejsce na rynkach swiatowych/
2. aby nie było wątpliwosci Pionner produkował swoję matrycę w wielkości 43" jako jedyny na rynku.
3. plazma wg ocen na testach i prezentacjach posiadała lepszę - bardziej nasyconą paletę barw i lepszą czerń, również głębię czerni.
4. Jest to najlepszy model do montażu na ścianę / tylko Nec 42 XR 4 ma takie możliwosci/
Cena za model FDE - 6999 zł model Xde za 7999 zł
Model RXE - nigdy nie był w oficjalnej dystrybucji.
pozdrawiam
 

fokus

New member
Przeczytałem własnie na innym forum ze 436FDE po 4 miesiącach wypalił gościowi pasy z obrazu 4x3 i logo stacji. W serwisie powiedzieli ze "źle użytkował telewizor" :) Czy to wypalanie zostało usuniete w serii 427 ?? Kiki pytanie za 100 punktów : lepszy 436 czy 427 ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam - dostaniesz pełne info przy zakupie . I nie musisz się już martwić o powidoki .
 

benio

New member
Witam,
Kiki, czy mógłbyś mi przysłać (np. na priw) jak docierać (obchodzić się) nowego pionka 427XA? Z góry dziękuję.:)
 

Romanoff

New member
NIe wiem czemu niektórzy twierdzą iż problem powidoków minął wraz z nadejściem serii 427.Wypalają się tak samo łatwo jak wszystkie inne Pioneery.
Te telewizory są świetne ale nie w przypadku jak ktoś lubi oglądać dużo telewizji.Ich przeznaczeniem jest zaciemniony pokój z nastawieniem na oglądanie filmów na dvd.I to najlepiej w formacie 1:85 gdzie obraz wypełnia cały ekran.W innym wypadku bardzo łatwo o wypalenie.Jestem pracownikiem sklepu z elektroniką i co nieco widzę na codzień .Zwłaszcza że sprzedają głównie telewizory.

Pozdrawiam
 
Do góry