Która Yamaha?

demografik

New member
Mam do wydania maksymalnie 2000zł za amplituner.
Chcę któryś z modeli Yamahy ze względu choćby na funkcje sieciowe i dźwięk który preferuję.

Myślałem na początku o RX-V473 a poźniej czy warto dopłacać do RX-V673.
Gdzieś wyczytałem, że warto zainteresować się jeszcze dostępnym ciągle RX-V771.

Stąd moje pytanie. Czy rzeczywiście warto? Co się zmieniło po wejściu nowszego modelu RX-V773(ten już poza moim zasięgiem finansowym)?
Inaczej mówiąc:
- co różni V771 od nowszego modelu V773? (oraz pochodnych mu czyli V673 i V473(prócz mocy np.)
- V771 i V673 są w podobnej cenie, który wybrać?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym był za 771. Ma pre out, większa moc, ma 2 x out hdmi. Na korzyść Yamahy 673 to 4K i Air Play.

Ewentualnie napisz do blackninja może nie będziesz dużo musiał dokładać do tych 2000zł i kupisz Yamahę 773.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Wyższy ale starszy. To oznacza, że może być pozbawiony wielu nowszych funkcji.
Jeśli faktycznie różnica to tylko trochę większa moc, AirPlay(którego nie używam bo nie korzystam ze sprzętu apple) oraz przepuszczanie 4K(które zanim wejdzie pod strzechę to ja dawno będę musiał zmienić cały sprzęt), to rzeczywiście wolałbym V771.
Zwłaszcza, że przydałyby się 2 wyjścia - mógłbym bez problemów podpiąć wtedy TV oraz projektor.

Pytanie - czy to jedyne różnice?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
771 ma na pewno pre-out, nie pamiętam czy 673 też ma, ale chyba nie? Jak dla mnie jest to istotna funkcja, bo z czasem jak byś chciał rozszerzyć zestaw o wzmacniacz stereo to bez problemu podłaczysz, w przeciwnym wypadku czeka cię albo przepinanie kabli w kolumnach albo stosowanie jakiś dzielników napięcia.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
771 z normalnego kanału dystrybucji już niedostępne kawał czasu. Pomiędzy 473/673 lepiej dołożyć do tego drugiego.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro moja 771 posiada to i 773 posiada. Czy poprawia ro kwestia dyskusyjna, jednym poprawia jednym nie, zależy od sprzętu i kolumn jakie są podatne na bi amp oraz ucha :). Na pewno nie zaszkodzi. U siebie zauważyłem polepszenie góry i delikatnie soczystszy bas. Ampli mniej się grzeje i wykorzystywane są uśpione końcówki mocy
 

demografik

New member
@demografik: do korzystania z AirPlay nie potrzebujesz sprzętu apple. Wystarczy iTunes na pececie.


Tego nie wiedziałem, dzięki ;)
Ogólnie jestem więc rozdarty miedzy V771 a V673...
V773 jest już jednak chyba poza moim zasięgiem cenowym a dla mnie póki co jedyna jego zaleta to 2xHDMI out.
Wspomniany Bi-amp posiada też V673 choć nie ma jeszcze pojęcia jak działa ta funkcja...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
AirPlay jest szczegolnie dobry jak masz urzadzenia ktore wykorzystasz. W przeciwnym wypadku mozna sobie darowac. Ja sobie nie wyobrazam ampli bez tej funkcji, tyle ze 90% czasu korzystam z tableta i zawsze cos "strumieniuje" na ampli.
Co do bi-ampingu, najlepsza jest osobna amplifikacja z niezaleznym zasilaniem. Chociaz w ampli mysle ze warto - ja stosuje.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
demografik wiec musisz ocenić czy będziesz z tego korzystał bo jeśli nie to szkoda zrezygnować z 771. No chyba że poczekać i kupić 773 i po kłopocie, a uwierz różnica w graniu jest słyszalna między tymi modelami. Kiedyś się zastanawiałem czemu taki przeskok cenowy jest między tymi modelami i się dowiedziałem:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zadnym wypadku nie sugerowalbym sie tez funkcja AirPlay jezeli mialbym do wyboru lepsza jakosc dzwieku. Dla scislosci AirPlay to nie tylko komputer z iTunes.
 

demografik

New member
demografik wiec musisz ocenić czy będziesz z tego korzystał bo jeśli nie to szkoda zrezygnować z 771. No chyba że poczekać i kupić 773 i po kłopocie, a uwierz różnica w graniu jest słyszalna między tymi modelami. Kiedyś się zastanawiałem czemu taki przeskok cenowy jest między tymi modelami i się dowiedziałem:)


Hej. Nie używam sprzętu apple, tylko android(Nexus 7, SGSIII) więc myślałem, że AirPlay to nie dla mnie. Chociaż strumieniowanie bardzo by się przydało ;) I pewnie często bym go używał.
Okazuje się jednak, ze można to obsługiwać przez PC a ktoś pisze, że to w ogóle bardziej rozbudowana sprawa...
Co do dźwięku, nigdzie nie spotkałem informacji o różnicy w komponentach tego sprzętu(poza aluminiowym przednim panelem etc.).
Ktoś z was miał możliwość odsłuchu obu pozycji w tych samych warunkach?
Co do "bi-ampingu, najlepsza jest osobna amplifikacja z niezaleznym zasilaniem. Chociaz w ampli mysle ze warto - ja stosuje", to w ogóle nie wiem o co chodzi ale wydaje mi się, ze bi-amp ma też V673 ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Androidzie masz program do obslugi Yamahy 771 i streaming. Tyle ze ogladajac YT czy sluchajac radia interenetowego w smartfonie/tablecie mozna jednym kliknieciem wlaczyc ampli i wypuscic muzyke na sprzet?
Bi-ampingiem sie nie martw, bedziesz mial ampli to tak podlaczysz, ja pisze o lepszych rozwiazaniach ale to nie ten temat.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Jak działa sterowanie z ANdroida, nie mam pojęcia. Jest trochę filmów o tym na YT. Sprawdzę.
Jedyna rzecz której będzie mi brakować w V673 to 2gie wyjscie HDMI - mam też projektor.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie korzystam z Androida, ale znam wszystkie mozliwe (tak mysle) programy do obslugi z AppStora (kupilem wszystkie jakie byly chyba).
Szkoda ze nie ma dzialu tablety/pc itp. mozna duzo napisac w temacie obslugi naszych sprzetow audio z poziomu telefonu lub tabletu.
W Androdzie pewnie bedziesz mial podobnie, czyli sterowanie itp. to rzecz jasna, natomiast mowiac krotko bedziesz mial wglad za posrednictwem telefonu w biblioteke muzyczna z PC i bedziesz mogl wyslac to na ampli zdalnie. Ja tego nie testowalem w Androidzie ale nie widze tego inaczej, natomiast w AirPlay (z tym ze musisz miec np.iPhona) mozesz ogladajac powiedzmy YT, czy sluchac jakiejs dowolnej stacji internetowej (z wielu jakie sa) kliknac ikonke ktora zawsze jest w takich aplikacjach i w 2s masz dzwiek na ampli. To jest znaczac roznica.
Ktos tu kiedys pisal ze na Yamaszce i Androdzie jest dokladnie to samo co iOS i AirPlay, wiec ja sie chetnie dowiem tez czy jest sposob aby majac tel. z Androidem wyslac dzwiek z YT na Ampli, lub z jakiejkolwiek aplikacji zewnetrznej radia internetowego i wyslac to kliknieciem na sprzet.

Natomiast jak masz dodatkowo projektor (mialem taki sam kiedys) to drugie wyjscie by sie przydalo. W przeciwnym wypadku zostaje przepinanie kabli, lub zabawy z spliterami (mam taki konkretny moge Ci sprzedac :)
 
Ostatnia edycja:

cyrric

New member
Witam
wlasnie zbieram sie do zmiany mojego amp`a z RX-V457 na RX-V673 co myslicie o tym sprzecie, warto go zmieniac? kolumny najprawdopodobnije zostawie te same czyli NS 50 i 60 + sub. jak ten sprzecik gra i w jakiej cenie moge go dorwac? widzialem w Euro za 1900 zl.

co sadzicie?
 

ventillo

New member
Bierz 771

Witaj. Używam 771 od 3 miesięcy. Olej to całe Airplay. Ten amplituner ma dedykowane aplikacje na Androida i iOS autorstwa Yamahy. Używam OBU. Funkcje są identyczne. Możesz z niej sterować wzmacniaczem. możesz sterować niezależnymi strefami. Ja mam strefe salon i lazienka. Siedzac na kibelku ;) odpalam w komorce program yamahy i przegladam swoje mp3 z dysku sieciowego DLNA. Jak nie masz dobrej muzy na dysku to możesz Wysłać muzyke z telefonu/tableta do amplitunera. To znaczy po prostu puścić. Wyłączenie aplikacji nie wyłącza muzyki. Możesz też przejrzeć listę radyjek internetowych i puszczać co chcesz. Logując się na yradio.vtuner.com i podając mac adres swojego ampli edytujesz sobie listę ulubionych stacji. Jak chcesz streamować cokolwiek na wzmacniacz to zamiast gorszego modelu z airplay kup 771 i dokup przystawke bluetooth logitecha za 100zł i będziesz wysyłał cokolwiek skąd kolwiek co ma bluetooth na wzmacniacz. Pozdro
 
Do góry