Którą Toshiba brać?

wiedzmus

New member
Witam wszystkich,
im dłużej czytam, chodzę po sklepach tym większy mętlik mam w głowie...
Jedni mówią po co ci Full HD inni mówią, że jak teraz kupować to lepiej Full...najczęsciej polecany jest SHARP i Sony czasami Philips, a mi się podoba Toshiba:) - na prezentacjach, które lecą w sklepach wszystkie wygladają świetnie...
I tu prośba o poradę - czy faktycznie dołożyć trochę i mieć Full HD +100 Hz - 37 z3030 czy zapłacić mniej i mieć jakiś 42" - bez 100hz z Full HD czy jeszcze mniej i mieć bez niczego:d Czy naprawdę za 4-5 lat "trzeba" będzie wymieniać tviki bo nawet fullHD i 100Hz nie będa dawały pełni obrau, więc nie warto inwestować?...

podaję poniżej moje "wymagania"
Pokój ma wymiary 5,5m x 4,7m
Jaki sygnał ? - przede wszystkim tv - biorę "n" + sygnał z anteny siatkowej dla Polsatu jeśli będzie taka koniecznosc, DVD, może za rok konsola...
Jaka odległość od ekranu ? - 3m
Jaka klasa cenowa? - Do 4000 (cena "internetowa")
Kiedy oglądasz? - od rana do nocy ze względu na różne czesy pracy rodziny
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - duże, rolety są
Ile osób zasiada przed telewizorem? - do 4, zazyczaj dwie
Jaki masz ulubiony program? - sportowe - hokej, na pewno wszelkie discovery, filmy, seriale.

Ma stać czy wisieć? Stać

z góry dzięki za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Niestety za 4-5 lat obecny sprzęt będzie już mocno odstawał od nowych standardów, prawdę mówiąc po wymianie mojego 2 letniego LCDka byłem w szoku jaka jest różnica.

Jesteś zdecydowany na Toshibę?
Ja korzystam z 37Z3030DG i bardzo sobie chwalę, choć u Ciebie mógłby pracować trochę większy ekran, np 40XF na innej matrycy z lepszą czernią i kątami niż Z, nie ma 100Hz ale nie powinieneś tego odczuć jakoś dramatycznie.

Do Twoich warunków zagrałby fajnie również telewizor HDReady tylko Toshiba obecnie nie ma żadnych dobrych modeli w tej rozmiarówce.
Z tego co się orientuje to np. JVC ma spore modele (40-42") 100Hz, i HDReady które przy Towich założeniach zagrają rewelacyjnie.

FullHD, np. w moim przypadku robi różnicę tylko i wyłącznie przy współpracy z komputerem gdzie korzystam z tej rozdzielczości w grach i przy oglądaniu filmów Bluray
 

wiedzmus

New member
Dzięki za odpowiedź. Nad JVC zupełnie się nie zastanawiałem bo w saturnach czy MM nie ma zbyt wiele modeli do popatrzenia...Może zrobę jeszcze rundkę i poszukam p80...choć jakoś nie jestem przekonany do tej marki:confused: Mimo to niewątpliwie zaletą jest to za tę samą cenę można mieć 37" Tosi a 42" jvc...
nad 40XF też się zastanawiałem:D cena podobna dwa cale więcej ale chyba mniej popularna niż z3030 (czy to coś znaczy?;))
OMG nie mogę się zdecydować:(
 

wiedzmus

New member
No tak ale nowszy nie znaczy lepszy;) na pewno jest ładniejszy:)
Szczerze mówiąc jak widziałem bardzo ciemną prezentacje na z3030 - czerń była czarna...a z boku też się niezle patrzyło:)
alyjen - niedawno kupowałeś własnie z3030 czy teraz kupiłbyś xf?
 

alyjen

New member
nie, dla mnie 37" to już spory eran 40" byłaby wręcz przytłaczająca ;) gdyby była 37" wersja XFki lub ZFki, lub gdyby ZF była tańsza (i nie musiałbym wybierać 100Hz czy matryca MVA i lepsza czerń) to pewnie bym się skusił właśnie na ZF

w domu, zwłaszcza wieczorem dopiero wtedy będziesz w stanie ocenić jak czarny jest Twój LCD ;)
 

Borys_DC

New member
wiedzmus napisał:
Witam wszystkich,
im dłużej czytam, chodzę po sklepach tym większy mętlik mam w głowie...
Jedni mówią po co ci Full HD inni mówią, że jak teraz kupować to lepiej Full...najczęsciej polecany jest SHARP i Sony czasami Philips, a mi się podoba Toshiba:) - na prezentacjach, które lecą w sklepach wszystkie wygladają świetnie...
I tu prośba o poradę - czy faktycznie dołożyć trochę i mieć Full HD +100 Hz - 37 z3030 czy zapłacić mniej i mieć jakiś 42" - bez 100hz z Full HD czy jeszcze mniej i mieć bez niczego:d Czy naprawdę za 4-5 lat "trzeba" będzie wymieniać tviki bo nawet fullHD i 100Hz nie będa dawały pełni obrau, więc nie warto inwestować?...

podaję poniżej moje "wymagania"
Pokój ma wymiary 5,5m x 4,7m
Jaki sygnał ? - przede wszystkim tv - biorę "n" + sygnał z anteny siatkowej dla Polsatu jeśli będzie taka koniecznosc, DVD, może za rok konsola...
Jaka odległość od ekranu ? - 3m
Jaka klasa cenowa? - Do 4000 (cena "internetowa")
Kiedy oglądasz? - od rana do nocy ze względu na różne czesy pracy rodziny
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - duże, rolety są
Ile osób zasiada przed telewizorem? - do 4, zazyczaj dwie
Jaki masz ulubiony program? - sportowe - hokej, na pewno wszelkie discovery, filmy, seriale.

Ma stać czy wisieć? Stać

z góry dzięki za odpowiedzi

Witam. Właśnie co kupiłem tv LCD. Panasonica 37"LZD85F i jestem w pełni zadowolony. Telewizora poszukiwał około miesiąca, codziennie czytając te i inne fora, artykuły, spędzając wiele nocy nad tematem. [FONT=&quot]Po długotrwałych przemyśleniach zostały mi 4 najlepsze dla mnie modele: Toshiba 37"Z3030, Sharp 37"XL8E, Sony 40"W4000 oraz powyższy Panasonic. Wszystkie mieszczą się do 4000zł i mają to co powinien mieć taki telewizor. Sony nie ma jedynie 100Hz.

Jak na taki pokój 37" wystarczy, mam prawie identyczny i TV jest duży, stoi jak taka kolubryna wielka jak jest wyłączony. Może nawet 32" by starczyły. Mam tylko sygnał z kablówki i obraz jest świetny jak na analoga, sam się zdziwiłem, żadnych rozmazań, kolory świetne, czerń bardzo dobra, obraz z DVD wygląda super (to ciekawe jak będzie HD wyglądać:grin:). Więc jak masz lepszy sygnał to już zazdroszczę;). Obraz juz z 2 metrów jest dobry, a z 5 bardzo dobry na analogu.
Koleś w sklepie tak mi mowił : "po co Ci fullHD, jak tylko obraz z analoga będziesz miał
[/FONT]? Wpakujesz się w gówno i będziesz narzekać, że tyle zapłaciłeś. A nam chodzi o to żeby klient cieszył się sprzętem." I potem dodał z dziwnym uśmiechem i błyskiem w oku:"A masz Blue Reya, żeby brać fullHD w ogole?? ". W skrócie mówiąc sam gówno wie i tyle się znał, gdyż to co powiedział nic się nie sprawdziło, a nawet zaskoczyło jakością. FullHD umożliwia oglądanie z kompa w rozdziałce do 1680x1050. Więc sam oceń jeśli chcesz brać konsolę i grać. Jeśli chodzi o Sharpa to ponoć ma problemy z podłączaniem konsoli Sony. A Sony W4000 ma specjalne opcje pod konsolę swoją.
Panasa w necie zamowiłem na stronie Zadowolenie.pl, przyszedł po 5 dniach (gdyby nie niedziela to po 4 by był). W tym samym sklepie co ten gości mi doradzał (Zadowolenie.pl to ich strona, a ten sklep to ma sieć w Polsce), zaplaciłby 900zł drożej niż przez internet.

LCDki mają to do siebie, że można je oglądać zawsze i nawet w nasłonecznionych bardzo pokojach, czego nie mozna powiedziec o plazmach.
Jeśli lubisz sport oglądać jak ja, to bierz model z 100 Hz prztważaniem obrazu. Wyostrza bardzo szybkie sceny, więc do filmów akcji i sportu idealne.
Co będzie za 5 lat to oto się nie martw i bierz to co najlepsze teraz. Jak weźmiesz gorsze to tylko będziesz narzekał później. Technologia w nadawaniu TV tak szybko nie biegnie do przodu, bo świat nie nadążałby za zmianą sprzętu. Jakoś mój CRT mam z 14 lat i dalej by chodził dobrze, gdyby ze starości nie zaczął się psuć.
Jeśli chodzi o Toshibę Z3030 to też chciałem ją wziąć, jednak ta podstawka jakoś mi nie przypadła do gustu. I chyba jest najtańsza z tych co wymieniłem, więc to juz Twoja decyzja co wybrać.
Mój Panasonic polecam gorąco, ale Toshiba też jest bardzo dobra. Toshiba ma nawet odział moznażowy w Polsce (więc może dlatego jest tańsza?).
Byłbym rad gdyby moja wiedza Ci pomogła:).
 

Borys_DC

New member
wiedzmus napisał:
No tak ale nowszy nie znaczy lepszy;) na pewno jest ładniejszy:)
Szczerze mówiąc jak widziałem bardzo ciemną prezentacje na z3030 - czerń była czarna...a z boku też się niezle patrzyło:)
alyjen - niedawno kupowałeś własnie z3030 czy teraz kupiłbyś xf?

Moj wujek ma xf, nie ma 100hz a obraz analogowy wypada nieco gorzej.
Patrzyłem na z3030 i wypada lepiej niż xf, w koncu to model wyżej, ktory jest drozszy o 600zł.
Tak w ogole jeśli chodzi o menu z Toshiba w tym xf, to jest o wiele biedniejsze niż w Panasie LZD85. NIe wiem jak w Z3030, ale pewnie jest tak samo.
 

daro2008

New member
Toshiba 40XF350 PG, taką posiadam od prawie trzech tygodni.
Obraz z "N" pr 1 i 2 TVP daje radę, ale kanały HD bajka.
Kąty - raczej prawdziwe 178 stopni. Kiedyś porównywałem w Euro na Samsungu - stojąc z boku wszystko robiło się szare, a do kąta 178 stopni wiele brakowało.
Piszesz o biedniejszym menu - menu w Toshibie jest tak PRZEJRZYSTE, że instrukcja jest w zasadzie nie potrzebna - a opcji ustawień jest WIELE!!!!
Nie wiem może wolisz gmatwaninę w menu i ślęczenie z instrukcją, a efekt mierny.
Mogę polecić ten model nie zdecydowanym. Wygląd tej Toshiby poraża in plus oczywiście, jak pisał Kiki ta toshiba w rozmiarze 40" zachowuje wymiary zewnętrzne np Samsungów 37" - czyli mamy bardzo wąską ramkę w koło.
 

Borys_DC

New member
Chodziło mi o to że ma mniej opcji ustawień obrazu, dzwięku itp.(mowie o modelu xv505).
Jak ustawiałem basy w nim to jakoś nie widziałem róznicy, tak jakby na bardzo wrazliwy słuch była dostosowana. W Panasie widać szybciej róznicę w dzwięku. Obraz analogowy też jest trochę lepszy niż w Toshibie. Autoformatowanie tez dziala gorzej. A zapewniam Cie, że menu jest też bardzo czytelne i nawet przyciski pokazuje jakie masz nacisnąć. Tylko troche za duze i miej przyjemne dla oka jak w Toshibie :). Twoj model jest dobry, a ma 100Hz przetwarzanie?
Jeśli chodzi o te kąty, to podają takie w jakich obraz jeszcze jest widziany, a nie w jakich jest gorzej widziany. O 1 stopien od kąta 180 nic i tak nie zobaczysz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry