Ja stoje przed tym samym problemem LCD czy plazma ale az strach zapytac na forum bo ten problem byl juz walkowany 1000-krotnie. Poczytaj kilka watkow na forum o plazmach, ale jak sie przekonasz nigdy nie pada jednoznaczna odpowiedz i kazdy poleca isc do sklepu i poprostu porownac, lub zorganizowac prezentacje sprzetu w domu. Wiele osob po takim porownaniu wybiera plazme kierujac sie takimi zaletami jak:
1. lepsze wyswietlanie czerni i bieli niz w LCD
2. lepszy kontrast i jasnosc niz w LCD
3. wieksza paleta kolorow a zatem bardziej "zywy" obraz
4. lepsze odwzorowanie kolorow, w LCD kolory wygladaja nienaturalnie
5. bardzo male ryzyko powstania i istnienia w nowym egzemplarzu tzw. martwych pikseli.
6. O wiele wiekszy czas reakcji zapalania pojedynczego piksela niz w LCD, w przypadku LCD objawia sie to smuzeniem (pozostawianiem cienia) w szybkich scenach
7. Brak problemow z katem widzenia. Telewizory LCD maja to do siebie iz w zaleznosci od kata patrzenia, a dokladniej wraz z jego wzrostem pogarszaja sie znacznie parametry obrazu, a zwlaszcza kontrast.
Co do wad plazm to:
1. W niektorych modelach mniejsza rozdzielczosc obrazu. Im wyzsza rozdzielczosc tym bardziej ostry obraz, ale niektorym to przeszkadza
2. Krotsza zywotnosc. To sprawa kontrowersyjna bo monitory LCD rowniez nie charakteryzuja sie duza zywotnoscia, przykladem moga byc np notebooki ktore najczesciej padaja z powodu uszkodzenia matrycy LCD. Panele nowej generacji wedlug zapewnien producentow maja grac przez ok 20 lat przy 8 godzinach dziennie, przy czym po tym czasie parametry obrazu ulegna pogorszeniu o 50%, czy tak jak w zwyklych telewizorach CRT.
3. Mozliwosc powstawania duszkow czyli tzw. powidokow. Ich powodem moze byc dlugie wyswietlanie statycznych znakow na obrazie np logo operatora stacji czy ograniczenia wiekowego. Jesli taki element wyswietlany jest dosc dlugo (kilka godzin) a poziom jasnosci, kontrastu itd ustawiony jest bardzo wysoko to istnieje mozliwosc ze po przelaczeniu kanalu na obrazie pozostanie cos w rodzaju poswiaty po tych znakach. Podobno bardzo dobrze z z tymi efektami radzi sobie Panasonic z serii Viera pv60. Aby uniknac tych problemow przez pierwsze kilkadziesiat godzin nalezy TV "docierac" tzn miec ustawione wszystkie parametry obrazu na ok. 40-50%.
4. Ok 30% wiekszy pobor pradu niz w wyswietlaczach LCD, przy czym wszsytko zalezy od ogladanych scen. TV LCD charakteryzuja sie praktycznie stalym poborem pradu co wynika z tylnego podswietlenia, natomiast w przypadku plazm pobor zalezy od tego czy obraz jest jasny czy bardzo ciemny.
5. Ogladanie z bardzo malej odleglosci moze powodowac wiekszy bol oczu niz w LCD.
6. Ze wzgledu na budowe i zasade dzialania gorzej nadaje do pelnienia funkcji monitora dla komputera.
Uff to chyba tyle czego zdolalem sie dowiedziec po 3 dniach analizy i czytania kilkudziesieciu watkow. Polecam ci je przeanalizowac i moze ci jeszcze bardziej pomoga albo i namieszaja w glowie

Chetnie poslucham opinii bardziej doswiadczonych w kwestii informacji jakie umiescilem.
Pozdrawiam