Którą plazme wybra?

krobert1970

New member
Witam wszystkich.Planuje zakup plazmy do 3000 zł,i tu mam dylemat ,którą wybraćLG42PQ6000 czy SAMSUNG PS42B451 Opinie na forum są podzielone,osobiscie lepiej podoba mi się LG jest lepiej wypasiony i ogólnie to nowy model a SAM niby ma lepszą matryce.Będe oglądał głównie kablówke z VECTRY. Proszę o opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung ma lepszą czerń , lepiej i szybciej wygasza piksele, ma lepszą powłokę
 

agass

New member
co do powłoki to sie zgodze ale i tak tv trzeba dobrze ustawic lg ma za to lepsza ostrosc (cos za cos)poziom czerni jest regulowany,co do pixeli sprawa dyskusyjna.
 

agass

New member
przegladałem wiekszosc tv w c cenie do 2,5klz łacznie z tx-42x10y panasa ktorego chciałem kupic wiekszych istotnych roznic nie widziałem minimalnie jeden lepszy w tym drugi w tym,wiec kupilem Q200R a reszte kasy dłoze do blu raya,oczywiscie kazdy sam podejmuje decyzje,a ze duzy wybor to czasami glowa boli :roll:

 

Qjanusz

New member
agass napisał:
przegladałem wiekszosc tv w c cenie do 2,5klz łacznie z tx-42x10y panasa ktorego chciałem kupic wiekszych istotnych roznic nie widziałem minimalnie jeden lepszy w tym drugi w tym,wiec kupilem Q200R a reszte kasy dłoze do blu raya...

podjąłeś bardzo słuszną decyzję.
Na serwisie aukcyjnym starsze modele blu-ray na gwarancji dostaniesz za ok 350 pln (ja za tyle kupiłem BD-P1400 i jestem bardzo zadowolony)
 

krobert1970

New member
myślałem też o tej plażmie PQ200 ale słyszałem,że ma słabą powłoke i wszystko się odbija a także tem model nie ma mpeg4,choć cena ok.2000 zł jest dobra
 

Qjanusz

New member
krobert1970 napisał:
myślałem też o tej plażmie PQ200 ale słyszałem,że ma słabą powłoke i wszystko się odbija a także tem model nie ma mpeg4,choć cena ok.2000 zł jest dobra

W Saturnie porównywałem odbijanie się otoczenia od PQ3000 (to samo co PQ200) i PQ6000 (ten "ładniejszy"). Różnice są bardzo niewielkie. Natomiast PQ200 nie ma DVB-T, za to można w nim odblokować USB do zdjęć, filmów i mp3.
Jak dla mnie, PQ200 to killer w swojej klasie cenowej.
 

masloww

New member
Bez reklam
Qjanusz napisał:
W Saturnie porównywałem odbijanie się otoczenia od PQ3000 (to samo co PQ200) i PQ6000 (ten "ładniejszy"). Różnice są bardzo niewielkie.
ja odniosłem całkiem inne wrażenie; o ile przy jasnych scenach puszczanych w demo na pierwszy rzut oka faktycznie nie widać wielkiej różnicy, tak przy przyciemnianiu jest pomiędzy nimi kosmos;
za plecami miałem inne tv, oglądając ich obraz w odbiciu można było wyraźnie zauważyć różnicę, nie tylko w ciemnych scenach
 

Qjanusz

New member
Bucek napisał:
tylko prosze pamietac ,ze te za 350pln samsungi t oz nowoscia wiele wspolnego nie maja :p

To prawda. Mój egzemplarz miał na ten przykład kilka rysek w okolicy złącza HDMI.
Co do funkcjonalności, to z tych bardziej przydatnych w porównaniu do droższych i tych bardziej na czasie blu-ray'ów, brak u nich obsługi DivX, USB, czy mkv.
O ile DivX można odtwarzać w TV (seria PQ) , to z mkv trzeba bawić się w przerabianie na AVCHD.

Tak czy siak, sens tej wypowiedzi jest taki, że wg mnie lepiej kupić PQ200 i taki tani BD, niż w tej samej cenie wyższy model PQ.
 

krobert1970

New member
Witam ponownie!Jeżeli samsung ma lepsze parametry obrazu od LG ,to jak byście porównali sama 42b450 i panasa 42s10e.Który będzi miał lepszy obraz z kablówki i co z refleksami ,który ma lepszą i jak to jest z tą matrycą neoPDP w panasie/czy jest o dużo lepsza od panasonica/
 
Do góry