którą platformę wybrać

kamykmm

New member
Witam

Skłaniam się z zamiarem zakupu którejś z platform cyfrowych (N, cyfra+, cyfrowy polsat), głównie zalezy mi na kanałach filmowych i edukacyjnych/naukowych, na sporcie mniej. z tego co przeglądałem oferty to w sumie polsat wygląda najlepiej. Na którą wg was warto sie zdecydować, biorąc pod uwagę cene ale i jakość obsługi, działania, odbioru
 

P1otr

New member
Ja bym wybrał taką, której oferta programowa mi odpowiada. Sam wybrałem klika lat temu Polsat (F1... treningi są tylko w P Sport), ale... ostatnio u mnie podpadli. Mocno podpadli. Na 6 lat kontraktu raz spóźniłem się z opłatą 2 dni (miałem wyjazd i zapomniałem). W podzięce za kilkanaście smsów, klika maili o treści "TYLKO NATYCHMIASTOWA WPŁATA POWSTRZYMA PROCES WINDYKACJI" i oczywiście wyświetlanie się tego samego co 15 minut na ekranie- olewam dziadostwo i przenoszę się. Żarty jakieś. Owszem, moja wina, ale abo mam nieprzerwanie od 6 lat i nie za bardzo podoba mi się taki sposób traktowania klienta.
 

bobiwr

New member
Popieram pogląd poprzednika co do metodyki wyboru platformy.

W N-ce spokojnie tolerują parodniowe spóźnienia. Wynikają one z faktu, że młoda kasuje info o nowej fakturze i nikomu nic nie mówi. W końcu po co martwić rodziców? ;P Mój rekord to 2 tygodnie (urlop) i wszystko działało. Raz oni sami się pogubili i wystawili fakturę z 3 tyg zwłoką i też dekoder chodził.

Odnośnie N-ka czy C+ - to dostałem z N pisemko, żebym nie rezygnował, bo się połączyli i tworzą właśnie nową "lepszą" platformę nc+.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja tam sobie chwalę N-ke. Znakomita jakość nadawanych kanałów, dużo kanałów HD, możliwość doboru fajnego i niedrogiego pakietu, przynajmniej 3 dekodery z dyskiem i możliwością nagrywania, a co najważniejsze że jak się kończy umowa to mozna sporo utargować. Nie jak w przypadku innych platform że jak już podpisałeś umowę to olewają klienta. Tytaj nawet słyszałem że jak komuś się kończyła umowa na pakiet za 59zł i po próbie zerwania, mógł nawet wynegocjować cenę 48zł, ale nie wiem jak jest teraz?
 

andreas2012

New member
Ja bym wybrał taką, której oferta programowa mi odpowiada. Sam wybrałem klika lat temu Polsat (F1... treningi są tylko w P Sport), ale... ostatnio u mnie podpadli. Mocno podpadli. Na 6 lat kontraktu raz spóźniłem się z opłatą 2 dni (miałem wyjazd i zapomniałem). W podzięce za kilkanaście smsów, klika maili o treści "TYLKO NATYCHMIASTOWA WPŁATA POWSTRZYMA PROCES WINDYKACJI" i oczywiście wyświetlanie się tego samego co 15 minut na ekranie- olewam dziadostwo i przenoszę się. Żarty jakieś. Owszem, moja wina, ale abo mam nieprzerwanie od 6 lat i nie za bardzo podoba mi się taki sposób traktowania klienta.


wywal dziadostwo, nie wspomagaj faszystow, szkoda bo to juz wkrotce jedyna konkurencja monopolu nc+ ale przy takiej jakosci to nie do przyjecia w XXI wieku
 

Lemil

Banned
Kiedyś się brało abonament, żeby mieć coś więcej niż 3 kanały. Teraz jest trochę inaczej. Kanałów darmowych dostępnych jest znacznie więcej niż 3. W platformach satelitarnych dzisiaj jest tak:

1. Ceny z kosmosu.
2. Jakość dobra na czasy Gierka, może Jaruzelskiego, a nie na XXI wiek, gdzie HD 4k i takie tam. Ale jak kto lubi retro i pikselozę, to proszę bardzo!
 

Lemil

Banned
którą platformę wybrać? Merkel-Putin lub obywatelską, co na jedno wychodzi. Z platform cyfrowych żadną. NTC + z satelity FTA. Płacić za reklamy? Idiotyczne...
 

mariuszpk

New member
Cyfrowy polsat ma jak dla mnie najlepsza ofertę. Problemem jest jedynie dekoder esi-88 który dają. Włącza się strasznie długo i duo tego pojawiają się problemy z nagrywaniem.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 

Lemil

Banned
Myślę, że ludzie mający wątpliwość jaką platformę wybrać mi podziękują.

Po pierwsze szykuje się trzęsienie ziemi, bo wyłącza się analog i wchodzi telewizja cyfrowa naziemna. Będzie więcej kanałów do oglądania całkiem za darmo. Moim zdaniem podpisywanie teraz umów to błąd chyba, że na pół roku.

Po drugie Cyfra+ chlubi się "najnowocześniejszymi technologiami". Podczas gdy inni wprowadzają Discovery HD, pomijam wszystkie inne aspekty poza tym, że to jest kanał w HD, to w Cyfrze Discovery jest w SD.

W Cyfrze Discovery jest SD w rozdzielczości, uwaga!, 544x 576. Mało tego. Samo Discovery robi sobie z nas jaka, bo jakiegoś takiego dodatkowego logo na środku ekranu, to jeszcze w życiu nie widziałem. Do dziś. O proszę, tak to wygląda.

 

michal3d

New member
Myślę, że ludzie mający wątpliwość jaką platformę wybrać mi podziękują.

Po pierwsze szykuje się trzęsienie ziemi, bo wyłącza się analog i wchodzi telewizja cyfrowa naziemna. Będzie więcej kanałów do oglądania całkiem za darmo. Moim zdaniem podpisywanie teraz umów to błąd chyba, że na pół roku.

Po drugie Cyfra+ chlubi się "najnowocześniejszymi technologiami". Podczas gdy inni wprowadzają Discovery HD, pomijam wszystkie inne aspekty poza tym, że to jest kanał w HD, to w Cyfrze Discovery jest w SD.

W Cyfrze Discovery jest SD w rozdzielczości, uwaga!, 544x 576. Mało tego. Samo Discovery robi sobie z nas jaka, bo jakiegoś takiego dodatkowego logo na środku ekranu, to jeszcze w życiu nie widziałem. Do dziś. O proszę, tak to wygląda.

Małe sprostowanie do Twojego "trzęsienia ziemi" niestety nie wszędzie naziemna telewizja cyfrowa będzie miała zasięg.poza tym trzeba kupić dekoder lub nowy telewizor.Jest też możliwość np w Cyfrowym Polsacie wykupienia pakietu na 15miesięcy za 15zł w tym 3mieś gratis,w dekoderze masz iple,a abonenci plusa 10 zł na VOD.Po okresie umowy przechodzisz na "darmowy HD" w którym masz trochę więcej kanałów niż z naziemnej.zestaw antenowy,jeśli nie masz to ok.30 zł.Można sobie łatwo przeliczyć ile to wyjdzie.
A co do ikonki w Discovery to ja na CP czegoś takiego nie mam ,więc to nie Discovery robi jaja.:popcorn:
 

Lemil

Banned
Robi sobie jaja. Nie oglądałeś akurat tego programu. Takie kwiatki zdarzają się od czasu do czasu, ale jednak.

Pokrycie telewizją naziemną wydaje się być robione celowo w taki sposób, żeby były dziury. Musi być jakiś ukłon wobec platform. W końcu jak nie będzie nic, a nie jak do tej pory dwa kanały, to innej drogi nie będzie. Jednak statystycznie rzecz biorąc rewolucja idzie.

A bez względu na to, jak będzie ja nie przedłużam umowy, a kończy mi się za pół roku.
 
Do góry