Kto ma Sony kd-85xg8596??

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanko zakupiłem pena 32 gb i jadę przetestować xg9505 czy ten model tv bezproblemowo odczyta trailery w 4k hdr?filmów
 

Adinor

New member
Cześć,

Po przeczytaniu recenzji telewizora oraz obejrzeniu modelu demonstracyjnego w sklepie zdecydowałem się zakupić ten tv. Póki co jestem bardzo zadowolony, pierwsze filmy wywołały "opad szczeny" względem jakości obrazu i ilości detali w 4k. Planowo chciałem zakupić projektor 4k UST ale ten sprzęt albo nie wychodzi, a jeśli już wyjdzie to ma cenę wyższą niż wstępnie ogłaszaną, dałem sobie więc spokój. Jak się okazuje to był dobry pomysł bo 85 cali z odległości ~3.5m robi robotę. Tyle, że jak zawsze w beczce miodu musi być ta łyżka dziegciu, więc jest jedno ale. Mianowicie mankamentem mojego modelu jest "clouding", na czarnym ekranie widać chmurki. W momencie gdy wyświetla się obok coś jaśniejszego nie widać tego efektu. Nie zmienia to faktu, że jednak jest to dosyć irytujące, bo skoro wiem, że już tam jest to zwracam na to uwagę. Czytałem w różnych źródłach, że clouding dla LCD jest stosunkowo często spotykany, szczególnie na większych telewizorach z większą matrycą. Co więcej producenci często nie chcą przyjąć takiego tv na gwarancję. Mam jeszcze kilka dni na potencjalne zrezygnowanie z zakupu i zwrot tv. Załączam kilka zdjęć pokazujących problem. Czy w Waszej opinii mankament jest w granicach normy czy lepiej zwrócić/wymienić sprzęt na nowy/inny?
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    130,7 KB · Wyś: 63
  • 2.JPG
    2.JPG
    193,3 KB · Wyś: 45
  • 3.JPG
    3.JPG
    187,9 KB · Wyś: 41
  • 4.JPG
    4.JPG
    201 KB · Wyś: 66
  • 5.JPG
    5.JPG
    207,5 KB · Wyś: 30
  • 6.JPG
    6.JPG
    207,1 KB · Wyś: 23

wucash

Active member
Bez reklam
Tu się nie ma co zastanawiać - jak masz budżet i chcesz tyle wydać to kupuj 85xg9505.
Ja osobiście nie przeznaczę takich pieniędzy na tv, nawet jakby chodziło o OLED. Dlatego celuję w 85xg8596. Zakup u Kiki'ego z uprzednim sprawdzeniem w kontekście cloudingu i problem z głowy.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dlaczego nie chcesz wydać tyle na xg9505 tylko xg8596? Nie warto twoim zdaniem na xg9505 dokładać te 4 tys xg85 14 tyd xg95 18tys
 

wucash

Active member
Bez reklam
To już kwestia indywidualna, co uważasz za warte wydania swoich pieniędzy. Zdaję sobie sprawę z przewagi xg95 nad x85 ale nie jest to dla mnie różnica warta mimo wszystko 5 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że mam dużą satysfakcję z obecnego SONY 75w855c to zysk w postaci 4k, lepszego procesora oraz 10 cali więcej jest dla mnie wystarczający. Te 12-14 tysięcy to dla mnie taka granica rozsądku, której za tv raczej nie przekroczę. Kupując 3 lata temu 75 cali za prawie 10 tysięcy byłem bardzo zadowolony z rezultatu - przeskok z 55 cali. Jak widać ceny cały czas spadają a więc może za 5 lat będę mógł myśleć o OLED'zie w tym budżecie.
Najważniejsze żeby gonić króliczka ;-)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Tak ja się cały czas zastanawiam czy warto tyle dokładać do xg95 względem xg85 mi zależy na obrazie i przekątnej dużo ps4/ps5 I filmy netlix nividia shield i płyty uhd
 

wucash

Active member
Bez reklam
Jak już tu koledzy pisali głowa rozboli Cię dopiero na początku roku jak zaczną pojawiać się informacje o nowych modelach i co to one nie wnoszą do jakości obrazu :D Tak można w nieskończoność co wszyscy wiemy i nie tylko w przypadku tv ale i innych sprzętów.
Jeśli x95 spadnie do końca roku do kwoty 14k to może będę rozważał ale jestem realistą i wiem że to się nie stanie :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wucash dobrze prawi. Musisz sobie indywidualnie podejść do sprawy.
Jest pewna graniczna kwota którą ja osobiście uznaje za zdroworozsądkową, w tym zakresie idealnie komponuje się cena/jakość/przekątna, powyżej tej kwoty dostajesz już tylko jakość, tyle, że to dalej nie będzie jakość Oleda.
Pytanie czy warto, szczególnie w dobie zmieniających się technologi.

Kiedyś wrzucałem wyliczenia, te w przypadku ew. odsprzedaży tańszego modelu i droższego, każdy musi sobie sam odpowiedzieć co warto.
Przy tej technologi, ja osobiście wolę zapłacić mniej, ale też nie stracić dużo przy odsprzedaży, co w konsekwencji obniży mi koszty jak będe wymieniał na dużego Oleda za jakiś czas. Przy tv rzędu 16-17k stracisz bardzo dużo.

Ja po 5latach straciłem 15k, czyli 3k rocznie szło do kosza, dosłownie.
Równie dobrze można było wyrzucać te 3k przez okno, rok w rok i tak przez 5 lat.
Oczywiście wszystko traci, ale można te koszty obniżyć, a dalej mieć radochę, przekątną i przyzwoitą jakość.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
No i tu cały czas się zastanawiam panowie ale zrobiliście mi mętlik ale jeśli tv zmienię dopiero za jakieś 6 lat to może jednak warto zainwestować w xg9505 ma nowszy procesor ale to moim zdaniem pierdola najważniejsze va bezpośrednie podświetlenie led wygaszanie dla mnie najważniejsze jakoś obrazu i czerń w nocy w filmach i przekątna największy jaki tv miałem do tej pory to ten obecny w sygnatura 46 cal a 85 cal zrobi robotę z 3.5 metra a ja tylko ps filmy netflix plus nividia shield i sport piłka nożna. A gram panowie naprawdę bardzo dużo na ps4 po 6 godz dziennie nieraz w nocy do 2 lub 3 nad ranem. I wreszcie chce wygodnie z kobietą usiąść na sofie i oglądać filmy a na tym moim 46 to szczerze jakaś porazka musze się skupić na aktorach bo obraz jest malutki i nie oglądany wogole filmów praktycznie a jak gram na ps4 to gram bardzo blisko tv 0.5 metra
 

Adinor

New member
Ja po 5latach straciłem 15k, czyli 3k rocznie szło do kosza, dosłownie.
Równie dobrze można było wyrzucać te 3k przez okno, rok w rok i tak przez 5 lat.


Tu się nie zgodzę. W podobnym toku rozumowania po co jeździć na wakacje? Przecież to czyste wyrzucanie kasy przez okno. Przez te 5 lat można powiedzieć, że za te 3k rocznie miałeś dostęp do świetnego obrazu i doświadczeń z oglądania filmów. TV tego typu jest już pewnym rodzaju luksusem, podobnie do auta ze średniej-wyższej półki, tam dopiero są spadki cenowe w pierwszych latach :)
Dodatkowo przelicznik nie jest całkowicie 1:1, dolicz inflację, 3k dzisiaj a 3k 5 lat temu ma różnicę.


Panowie chciałbym wrócić do pytania ze swojego posta, mam wrażenie, że temat zboczył trochę na boczny tor :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry