KS 7000/8000 rozczarowanie.

gebo

New member
Witam Was,
po przeczytaniu niezliczonej ilości postów i obejrzeniu wszystkich możliwych recenzji - wybrałem
Samsunga KS 7000/8000.
Wybrałem się do jednego z dużych sklepów celem upewnienia się w dokonamy wyborze.

I tu wielkie rozczarowanie - film który miałem na penie to zwiastun V jak Vendetta FHD.
Był ze mną kolegą, który miał bardzo podobne odczucia.

Na ustawieniach sklepowych straszna kasza, smużenie itp.
Po tym jak spec z samsunga trochę pogrzebał w ustawieniach było ciut lepiej ale wciąż masakra.

Facet z obsługi namówił mnie do obejrzenia tego samego materiału na Sony KD-65XD8505
tu obraz był wyśmienity, nic nie smużyło wszystko ostre i płynnie przechodziło.
Tv ustawienia sklepowe.

Czy ze mną coś jest nie tak - czy z tymi wszystkimi recenzjami w sieci?

We wszystkich recenzjach wygrywa samsung.
Czy testy przebiegają tylko na materiale 4k, w specjalnych warunkach ?
Czy macie pomysł co należy zmienić w ustawieniach aby zobaczyć tą wyższość samsunga nad resztą, gdzie szukać tego co stawia te tv tak wysoko w recenzjach ?


Tv ma mi głównie służyć do oglądania tv z nc + więc skalowanie jest bardzo istotne.

Na dziś wygrywa KD-65XD8505 chociaż jest dużo głosów że poprzednik KD-65X8505C gra dużo lepiej - miał ktoś z was okazję to sprawdzić ?

Dziś jadę pooglądać jeszcze Philips 65PUS7600 i Panasonic 58DX750


Po testach wiem jedno na pewno 65 cali :)

Pozdrawiam Adam.

ps. przesiadam się ze starej poczciwej plazmy Samsunga PS 7000
 

gebo

New member
Duże sprostowanie !

Dementuje to co napisałem wcześniej - pojechałem jeszcze raz i tym razem sam pobawiłem się ustawieniami KS 7000.
Facet który poprzednio ustawiał ten telewizor chyba jednak był od konkurencji.

Jest świetnie - powiem więcej, jest dużo lepiej niż na Sony którym tak się zachwyciłem.


Niestety obejrzałem również Panasonic 58DX750 i niestety również olea 55EC930V

I znowu jest problem co wybrać :)


olea 55EC930V - cudowny obraz, ale to co piszą o braku płynności ( maiłem za mało czasu żeby to przetestować), niepewnej żywotności matrycy raczej nie skłania do zakupu.

Pozostaje mi znaleźć miejsce gdzie będę mógł obejrzeć jednocześnie

KS 7000, KS 8000 i 58DX750 - niestety przy nich mój budżet na 65” cali jest trochę za mały.


Jedno co mnie przeraża to jakość obrazu zwykłej TV - facet z obsługi sklepu tłumaczył to tym że mają bardzo slaby sygnał.

Mam zamiar sygnał NC+ podłączyć bezpośrednio do TV - jakie są wasze spostrzeżeni w tym temacie ?

Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

Duże sprostowanie !

Dementuje to co napisałem wcześniej - pojechałem jeszcze raz i tym razem sam pobawiłem się ustawieniami KS 7000.
Facet który poprzednio ustawiał ten telewizor chyba jednak był od konkurencji.

Jest świetnie - powiem więcej, jest dużo lepiej niż na Sony którym tak się zachwyciłem.


Niestety obejrzałem również Panasonic 58DX750 i niestety również olea 55EC930V

I znowu jest problem co wybrać :)


olea 55EC930V - cudowny obraz, ale to co piszą o braku płynności ( maiłem za mało czasu żeby to przetestować), niepewnej żywotności matrycy raczej nie skłania do zakupu.

Pozostaje mi znaleźć miejsce gdzie będę mógł obejrzeć jednocześnie

KS 7000, KS 8000 i 58DX750 - niestety przy nich mój budżet na 65” cali jest trochę za mały.


Jedno co mnie przeraża to jakość obrazu zwykłej TV - facet z obsługi sklepu tłumaczył to tym że mają bardzo slaby sygnał.

Mam zamiar sygnał NC+ podłączyć bezpośrednio do TV - jakie są wasze spostrzeżeni w tym temacie ?

Pozdrawiam



Jeśli patrzysz na OLED-a FHD to patrz na 55EG910V jest o wiele lepszy od EC930
 

dsbanik

New member
Duże sprostowanie !

Dementuje to co napisałem wcześniej - pojechałem jeszcze raz i tym razem sam pobawiłem się ustawieniami KS 7000.
Facet który poprzednio ustawiał ten telewizor chyba jednak był od konkurencji.

Jest świetnie - powiem więcej, jest dużo lepiej niż na Sony którym tak się zachwyciłem.


Niestety obejrzałem również Panasonic 58DX750 i niestety również olea 55EC930V

I znowu jest problem co wybrać :)


olea 55EC930V - cudowny obraz, ale to co piszą o braku płynności ( maiłem za mało czasu żeby to przetestować), niepewnej żywotności matrycy raczej nie skłania do zakupu.

Pozostaje mi znaleźć miejsce gdzie będę mógł obejrzeć jednocześnie

KS 7000, KS 8000 i 58DX750 - niestety przy nich mój budżet na 65” cali jest trochę za mały.


Jedno co mnie przeraża to jakość obrazu zwykłej TV - facet z obsługi sklepu tłumaczył to tym że mają bardzo slaby sygnał.

Mam zamiar sygnał NC+ podłączyć bezpośrednio do TV - jakie są wasze spostrzeżeni w tym temacie ?

Pozdrawiam


Miałem podobne odczucia przy pierwszym zetknięciu się z KS7000.
Dopiero zmiana ustawień wyprowadziła mnie z błędu.
Jakość obrazu ze zwykłej TV w wydaniu wielkoformatowym dobra jest tylko na...plazmach.

Co do sprzedawców, wykonują polecenia sklepów, a te promują te marki, z którymi mają największy deal. Jedyne osoby od których można się czegoś sensownego dowiedzieć na temat danej marki to zewnętrzni konsultanci firmowi.
 
Do góry