Krótka piłka JVC GZ-HM400 czy?.....

digit6

New member
No ten z pierwszego obrazka to akurat oryginal Sony ktory kosztuje 80-100zl.
Kupiles zwykly kabel z allegro i probowales juz przezucac filmy bezposrednio z kamery na dysk za posrednictwem tego nie firmowego kabla?
Jesli tak to jestem w wielkim szoku, bo pare osob tutaj na forum pisalo ze zwykle kable z allegro za 9zl nie wspolpracuja z ta kamera i trzeba kupic oryginal od Sony, bo ma on wiecej zyl niz taki zwyczajny i ze sony w ten sposob sie zabezpieczylo zeby dzialal tylko i wylacznie ich oryginalny kabel.
 

Beskit

New member
ja mam ten domyslny kabelek męski miniusb - męski usb, który załączono w pakecie i podlaczenie do dysku który ma gniazdo - usb w obudowie - to nie kłopot.

EDIT Poprawka - kolega miał rację - załączony kabelek pozwala jedynie odtwarzać zbiory np. poprzez odtw. multimedialny HD (w moim przypadku - Xtreamer). Obraz - rewelacja!
A kabelekVMC-UAM1- trzeba będzie nabyć :)
Obraz nagrany w dzień - na moje oko w 200% wystarczający. Nie żałuję ani zeta. Krótki filmik z "za dnia" poniżej :)

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 
Ostatnia edycja:

digit6

New member
Wczoraj ogladalem przez ps3 na 42" plazmie full hd obraz nagrany kamera Panasonic SD66 i Sony CX305.

Powiem szczerze ze nie ma co porownywac...obraz o zmroku jest ciut lepszy w Sony ale w dzien przy pelnym sloncu to juz absolutnie bajka. Panasonic wyswietla obraz dosc przyzwoicie ale tez niczym nie zachwyca, a film z Sony ma bardzo nasycone kolory, obraz jest czysciutki, krystaliczny i az 'kuje' w oczy swoja wysoka jakoscia, nie jest to tylko moja opinia, poniewaz znajomi przy bezposrednim porownaniu rowniez zachwyceni byli obrazem z kamerki Sony, wiec uwazam ze decyzja zostala juz podjeta, wybieram Sony CX305.

Bylem w niedziele w Sony Center,obejrzalem dokladnie ta kamere i naprawde robi dobre wrazenie, zewnetrzny ekran lcd jest rowniez bardzo czytelny i kolory na nim sa bardzo wyraziste, kupilbym od reki ale na miejscu byla za 3000zl, wiec zamawiam przez internet za 2600zl do tego kabelek usb za 80zl juz chyba tam na miejscu kupie no i dysk 2,5cala 640gb do przesylania materialu na wakacjach, poniewaz godzinka filmu nagranego na 16gb wewnetrznej pamieci to duuuzo za malo;)
 

rkaniews

Member
Wczoraj ogladalem przez ps3 na 42" plazmie full hd obraz nagrany kamera Panasonic SD66 i Sony CX305.

Powiem szczerze ze nie ma co porownywac...obraz o zmroku jest ciut lepszy w Sony ale w dzien przy pelnym sloncu to juz absolutnie bajka. Panasonic wyswietla obraz dosc przyzwoicie ale tez niczym nie zachwyca, a film z Sony ma bardzo nasycone kolory, obraz jest czysciutki, krystaliczny i az 'kuje' w oczy swoja wysoka jakoscia, nie jest to tylko moja opinia, poniewaz znajomi przy bezposrednim porownaniu rowniez zachwyceni byli obrazem z kamerki Sony, wiec uwazam ze decyzja zostala juz podjeta, wybieram Sony CX305.

Bylem w niedziele w Sony Center,obejrzalem dokladnie ta kamere i naprawde robi dobre wrazenie, zewnetrzny ekran lcd jest rowniez bardzo czytelny i kolory na nim sa bardzo wyraziste, kupilbym od reki ale na miejscu byla za 3000zl, wiec zamawiam przez internet za 2600zl do tego kabelek usb za 80zl juz chyba tam na miejscu kupie no i dysk 2,5cala 640gb do przesylania materialu na wakacjach, poniewaz godzinka filmu nagranego na 16gb wewnetrznej pamieci to duuuzo za malo;)

Porównujesz kamery odległe od siebie cenowo o prawie 50%. Dla mnie te porównanie sprzętowe nie ma sensu.
Jakbyś porównywał tego Soniacza z np. Panasonic HDC-SD200 to miałoby to większą wartość poznawczą.
 

digit6

New member
Wiem ze to zupelnie inna polka cenowa, ale chcialem porownac te dwie kamery ze wgledu na to iz uzytkownik pdkl uwazal ze nie ma sensu doplacac 1tys zl bo praktycznie Panasonic sd66 wystarczy i rowniez nagrywa przyzwoite filmy.
Owszem moze i sa przyzwoite jak na kamere za ta cene, ale wole juz teraz doplacic 1tys zl wiecej i miec pewnosc ze na dluzszy okres czasu bedzie ona wystarczajaca a nie kupowac teraz panasonica i za rok wymieniac go na nowa i wydawac kolejne 2-3tys bo bedzie ona juz nie wystarczajaca.
 

digit6

New member
A ja dziekuje za Twoja szybka reakcje i umieszczenie sampli. Co do sklepu to wiem ze omnishop.pl omijac bo zero opinii i w ogole jakis podejrzany wiec zamowilem w oleole.pl
 

digit6

New member
Dysk planowalem kupic 1TB 3,5cala i osobno kieszen, lacznie wyszloby mnie to ok 350-400zl.
Potem stwierdzilem ze z takim gigantem nie bede wyjezdzal i na dodatek szukal potem gniazdka zeby go podlaczyc, wole kupic dysk 2,5cala ktory nie potrzebuje zasialania i nawet w plenerze moge skopiowac sobie na niego bez problemu film z kamery.

Kupuje wiec zewnetrzny 2,5cala 640GB firmy samsung prawdopodobnie ktory na allegro dostane za 300zl. W sklepie musialbym dac 350zl wzwyz, a z kolei 1TB 2,5cala kosztuje juz 500-600zl wiec mysle ze te 640GB w zupelnosci wystarczy.
 

Beskit

New member
Dysk planowalem kupic 1TB 3,5cala i osobno kieszen, lacznie wyszloby mnie to ok 350-400zl.
Potem stwierdzilem ze z takim gigantem nie bede wyjezdzal i na dodatek szukal potem gniazdka zeby go podlaczyc, wole kupic dysk 2,5cala ktory nie potrzebuje zasialania i nawet w plenerze moge skopiowac sobie na niego bez problemu film z kamery.

Kupuje wiec zewnetrzny 2,5cala 640GB firmy samsung prawdopodobnie ktory na allegro dostane za 300zl. W sklepie musialbym dac 350zl wzwyz, a z kolei 1TB 2,5cala kosztuje juz 500-600zl wiec mysle ze te 640GB w zupelnosci wystarczy.

taka opcja to chyba nie będziesz potem tych materiałów obrabiał tylko na nim trzymał ? Normalnie 320 GB w pełni wystarczy...
 

digit6

New member
Tak, bede na nim trzymal material z kamery bo innej opcji nie widze...na dvd nie bede tego nagrywal bo jakosc pojdzie w dol a nagrywarki BL nie mam wiec zostaje archiwizacja na dysku zewnetrznym.
Jesli Tobie wystarczy 320GB do samej obrobki to bez problemu do 200zl z przesylka dostaniesz na allegro.
 

Beskit

New member
Tak, bede na nim trzymal material z kamery bo innej opcji nie widze...na dvd nie bede tego nagrywal bo jakosc pojdzie w dol a nagrywarki BL nie mam wiec zostaje archiwizacja na dysku zewnetrznym.
Jesli Tobie wystarczy 320GB do samej obrobki to bez problemu do 200zl z przesylka dostaniesz na allegro.
Wczoraj uzbroiłem się w kabelek i dysk 500GB zasilany z usb - tryta jak należy - pozdrawiam
 

digit6

New member
No swoja kamerke tez juz mam:-D
Powiedz mi w jakim trybie nagrywasz? HD FX(24), HD FX(17), HD HQ czy HD LP?
Bo wedlug mnie HD FX(17) nie rozni sie prawie wcale od HD FX(24) a wiecej materialu da sie nagrac na trybie 17.
I czy warto miec caly czas wlaczona funkcje x.v Colour? Poprawia ona jakos kolorow ale trzeba miec odpowiedni tv wspolpracujacy z ta technologia. Ja takiego nie mam wiec nie wiem czy nie zaszkodzi miec ja wlaczona?
 

Beskit

New member
No swoja kamerke tez juz mam:-D
Powiedz mi w jakim trybie nagrywasz? HD FX(24), HD FX(17), HD HQ czy HD LP?
Bo wedlug mnie HD FX(17) nie rozni sie prawie wcale od HD FX(24) a wiecej materialu da sie nagrac na trybie 17.
I czy warto miec caly czas wlaczona funkcje x.v Colour? Poprawia ona jakos kolorow ale trzeba miec odpowiedni tv wspolpracujacy z ta technologia. Ja takiego nie mam wiec nie wiem czy nie zaszkodzi miec ja wlaczona?

Nagrywam w FX17, bo 24 nie pozwala na symultaniczne robienie zdjęć. Co do jakości to również nie zaobserwowałem, ale należy wierzyć producentowi, że różnica jest. Jeśli chodzi o funkcję xvColour to do końca nie rozumiem co ona może dawać...
 

kinek82

New member
A co myślicie o Panasonic HDC-SD600 w porównaniu do Sony HDR-CX305?

Lub Panasonic HDC-TM300 do Sony HDR-CX305?

Co lepiej wybrać?
 
Ostatnia edycja:

kinek82

New member
Chce ja używać do użytku domowego (amatorsko),np.

wakacje, pierwsze kroki dziecka, urodziny, grill.

Do jutra muszę wybrać model aby zdążyć zakupić ja przed wyjazdem na wakacje ;-)
 

kinek82

New member
Do "kiki"
Jak dla mnie ta kamera jest za droga.
Mieszkam w UK i tu chce ja kupic.
JVC jest za 600GBP a panasonic w promocji za 510GBP.
I czy jednak Panasonic nie jest lepszy?? Roznica jest po przeliczeniu na zlotowki jakies 400zł na jego kozysc.
 
Do góry