kopmputer->amplituner->plazma = problem

jackal211

New member
komputer->amplituner->plazma = problem

Witam.
Mam następujący problem.
Podłączyłem komputer (karta graficzna GeForce 8200) przez HDMI do amplitunera (ONKYO TX-SR578 ), plus inne urządzenia, dalej zbiorczym wyjściem HDMI do Plazmy Panasonic TX-P42X10Y. Na początku wszystko działało prawidłowo ale od pewnego czasu gdy mam podłączony komputer pod ampli i wyłączę tv to automatycznie wyłącza się monitor (przechodzi w stan czuwania) – wystarczy wyciągnąć kabel HDMI z gniazda i monitor włącza się. Oczywiście kombinowałem z ustawieniami amplitunera jak również karty graficznej (kombinowałem z kolejnością ekranów, klonowaniem, rozszerzaniem ekranów, zainstalowałem również najnowsze sterowniki) ale nic nie wskurałem. Myślę, że jest to problem w połączeniu komputera z amplitunerem gdyż w przypadku podłączenia bezpośrednio komputer – plazma wszystko jest okey. Mogę wyłączyć plazmę a monitor działa dalej poprawnie.
Moje pytanie do Was czy spotkaliście się z takim problemem. Jak myślicie co można przestawić (komputer, amplituner) aby po wyłączeniu tv monitor nadal normalnie działał.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
może pogrzeb w ustawieniach przesyłania w ampli w trybie standby?

nie mam tego w 577 ale wyłączenie powoduje tylko odłączenie urządzenia(jak przy usb) ale napewno nic mi nie przechodzi w tryb uspienia
 

plewan

New member
O ile sie nie myle problem moze być w KomputerzeJakiej firmy komputer, oraz jaki system.
Proszę pokombinować z "Połącz z projektorem lub innym ekranem zew." następnie podłącz ekran...
i tam w opcjach poustawiać. Pisze na "czuja" może to pomoże.
 

pkomp

New member
hmmmm może masz w trybie jednego ekranu?wtedy tak może się dziać - włącz rozszerzony pulpit albo klonowanie i sprawdź
 

jackal211

New member
Witam.
Dość długo mnie nie było na forum bo nie miałem za bardzo czasu.
W tzw. między czasie dużo kombinowałem i zmieniałem dożo ustawień w kompie ampli. Doszło nawet do zmiany karty graficznej oczywiście tylko na próbę i też nic to nie dało. Przy okazji dowiedziałem się że o wiele lepsza karta graficzna ATI daje dużo gorszy obraz (jeżeli chodzi o filmy na monitorze i plaźmie po HDMI) niż moja stara zintegrowana GF 8200.
Dochodząc do finału owej sprawy naprawiłem problem poprzez ponowne zainstalowanie systemu (oczywiście przywrócenie kopii zapasowej:), tak więc jeżeli chodzi o powód takiej sytuacji nie mam pojęcia co się stało – widocznie coś w systemie się przestawiło – być może jakiś program po drodze dokonał zmian w ustawieniach.
Dziękują wszystkim za sugestie i życzę bezproblemowego użytkowania sprzętu.
 

jackal211

New member
Witam.
Być może ATI daje lepszy obraz od GF ale moim zdaniem i kilku moich znajomych (co testowaliśmy) akurat ten konkretny model karty graficznej daje gorszy obraz i to widoczny gołym okiem - co było dla nas zaskoczeniem. Nie mówię tutaj o pikselozie i tym podobnych tylko jakość w sensie kolorów skóry, odwzorowanie kolorów, często filmy mimo wysokiej jakości wyglądały jakby ktoś wcześniej potraktował je blurem, kolory wyblaknięte i przekłamane a na GF te same filmy wyglądały o niebo lepiej.
Co do rozdzielczości to sprawdzałem chyba ze wszystkimi możliwymi kombinacjami karty, monitora i tv i zawsze było nie zaciekawie - być może coś im nie wyszło, akurat w tym przypadku, albo ja miałem wadliwy egzemplarz. Nie wiem jak ta karta sprawuję się w grach bo akurat nie gram za dużo ostatnimi czasy i nie miałem okazji tego sprawdzać ale kolego sprawdzał i też mu się nie podobał generowany obraz.
Pozdrawiam.
 

zimoch

New member
Witam - mam ten sam problem z wyłączaniem się obrazu na monitorze w przypadku wyłączania się telewizora.

Nawet żeby włączyć kompa muszę włączyć ampla a następnie telewizor. (więc podejrzewam że nie jest to wina systemu)

Czy ktoś może zasugerować gdzie szukac rozwiązania?

Moj sprzet wszystko łączone kablami HDMI
DENON 1611 -> HDMI OUT -> TV SAMSUNG
DENON 1611 -> HDMI IN -> RADEON 5770
RADEON 5770 -> DVI OUT -> LCD DELL

System Windows 7 64bit. Stery Catalysty 11.3

Próbowałem klonować. rozszerzac pulpit i nie pomogło.
 

jackal211

New member
Witam.
Jak wcześniej napisałem u mnie to był problem systemu. Na początku działało wszystko ok dopiero po pewnym czasie się przestawiło. Teraz mam podobny problem, czyli monitor wyłącza się po włączeniu ampli nie mogę klonować abrazu, dodatkowo jak chcę podlączyć sam dźwięk po otyku (mam podłączone po optyku i hdmi) to muszę wyciągnąć hdmi z komputera wtedy system przełącza sie na optyk - a na początku tak nie było (wystarczyło wybrać odpowiednie źródło na ampli i działało ok). Wyszedłem z założenia że to napewno wina systemu ale na razie nie mam potrzeby na robienie systemu i tak zostawiłem.
Ja też mam Windows 7 64 bity wcześniej na XP takie rzeczy się nie działy wiec może to wina siódemki i sterowników.
Na początek może odłącz sam monitor i zobacz czy reszta działa prawidłowo jak tak to może jednak to wina systemujak u mnie. Sprawdź jeszcze kolejność wyświetlanych obrazów czyli który wyświetlacz jest jako 1 a który jako 2.
Co do szybkiego sprawdzenia systemu to polecam zrobienie kopii zapasowej w Acronisie (Hiren's boot) i po instalacji czystego systemu gdyby nadal był problem przywracasz w 10 min stary system z wszystkim co było na parycji:)! jak sie okaże że że to wina systemu zainstalujesz wszystkie programy robisz kopie zapasowa i w razie problemów przywracasz czysty i sprawny system w pare minut - ja tak robie i przynajmniej mam czysty i sprawny system i znów wszystko działa jak należy.
pzdr.
 
Do góry