Konwerter i co z tymi kablami ???????

llcoolm

New member
Witam,

mam oto takie pytanie. Zamierzam lada dzień nabyć "N" :) (nbox recorder) mam czasze 90cm (aluminiowa- nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i potrzebuje do tego konwerter najlepiej takiego żeby odbierał z dwóch satelit. czy ten z linku niżej będzie odpowiedni ? rejon (Warszawa)

allegro.pl/item493242255_nagrodzony_monoblock_twin_0_2db_gold_class_v_22.html

i teraz drugie pytanie które mnie zastanawia !!
a mianowicie rozumiem, że z tego konwertera bedą wychodziły 2 kable ! w pokoju mam gniazdko które ma jedno wyjście ! czy potrzebny jest nie wiem jakiś sumator czy coś ??

dzięki wszystkim z góry za pomoc
 

zoltan

New member
Ten konwerter powinien byc odpowiedni "Dedykowany do czasz o średnicy 75-90cm".
Bedziesz musial pociagnac drugi kabel.
 

llcoolm

New member
no z drugim kablem to raczej nie da rady :( a czy jak bede miał ten konwenter to na jednym przewodze będę odbierał sygnał z dwóch satelit ? jeżeli nie to czy jest możliwość oglądania zarówno z jednej satelity i z drugiej bez przełączania kabli ? i czy znaczenie ma dekoder - nbox HDTV albo nbox HDTV recorder ?

pozdrawiam
 

zoltan

New member
Na tym konwerterze i jednym kablu bedziesz mogl odbierac sygnal z HotBirda i Astry. Podlaczasz kabel od dekodera do jednego z wejsc w konwerterze i ogladasz w danej chwili cos z Astry, albo z HotBitda. Drugie wejscie w konwerterze pozostaje wolne. Byc moze przyda ci sie w przyszlosci, gdy pociagniesz drugi kabel. jesli natomiast nie zamierzasz ciagnac drugiego kabla w przyszlosci to wystarczy ci taki konwerter. Do zwyklego nboxa wystarczy instalacja z jednym kablem i konwerter Monoblock Single. Do recordera przydalyby sie dwa kable i konwerter Monoblock Twin, abys mogl w jednym czasie negrywac jeden program, a ogladac inny.
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja mam takie pytanie. Mam dwa TV w domu (na parterze i na piętrze) i czy da się tak zrobić abym miał na obu sygnał z n-ki przy użyciu jednego dekodera? Czy będzie można niezależnie oglądać kanały na obu TV? Jeśli tak to co potrzebuje do tego - jaki konwerter itp - antene mam starą (ma z 8 lat=]) więc może na niej pójdzie.
 

zoltan

New member
trade napisał:
Ja mam takie pytanie. Mam dwa TV w domu (na parterze i na piętrze) i czy da się tak zrobić abym miał na obu sygnał z n-ki przy użyciu jednego dekodera? Czy będzie można niezależnie oglądać kanały na obu TV?

Sygnal z jednego dekodera na dwa tv da sie puscic, ale na obu tv bedzie ten sam program.
 

janwojx

New member
Też nie bardzo się da. Jeśli do telewizorów jest blisko, to tak, ale z piętra na parter to już najczęściej kilkanaście-kilkadziesiąt metrów kabla i "po niskiej" będzie totalna kaszana, a dekoder wyjścia RF nie ma. No i jak n-ka pracuje w trybie HD, to na wyjściu EURO chyba jest pusto.

Nie cytujemy poprzednika
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
janwojx napisał:
Też nie bardzo się da. Jeśli do telewizorów jest blisko, to tak, ale z piętra na parter to już najczęściej kilkanaście-kilkadziesiąt metrów kabla i "po niskiej" będzie totalna kaszana, a dekoder wyjścia RF nie ma. No i jak n-ka pracuje w trybie HD, to na wyjściu EURO chyba jest pusto.

Pytanie bylo dosc ogolne: "Mam dwa TV w domu (na parterze i na piętrze) i czy da się tak zrobić abym miał na obu sygnał z n-ki przy użyciu jednego dekodera?" Jesli puscic n-ke po Euro i zastosowac nadajnik tv to sie da.
 

llcoolm

New member
witam,
mam teraz nastepny problem :)
więc do rzeczy - mam instalacje TV w domu (sam robiłem) i potrzebuje teraz podłączyć do tej instalacji antene sat (posiadam konwenter monoblock z jednym wyjściem) do gniazkda idzie jeden kabel (gniazdko z wyjściem TV,SAT i radio). załączam schemat. niech mi ktoś powie jakie urządzenie/a potrzebuje i gdzie mam je wpiąć aby wszystko działało.
 

Attachments

  • schemat.jpg
    schemat.jpg
    35,6 KB · Wyś: 537
Do góry