Kontrast w Samsungu

K

komikas

Guest
Przymierzam się do kupna telewizora. Zaintersował mnie ten Samsung LE46M87BD lub ten LE46N87BD (btw nie mogę dojsc czym sie róznia). To, co mnie niepokoi to kontrast 15000:1. Z tego co zauwazyłem to wyżeszej klasy tv maja ten kontrats mozliwie niski (np 750:1). A w Samsungu kontrast jest zawsze b. wysoki. Interesuje mnie tv full hd 46 cali.
Nie mam mozliwosci obejrzenia tego sprzetu i porównania go z innymi tv, musze polegac na opinii innych. Przy okazji, czy taki tv wystarcza do oglądania tv i dvd (0o 5 metrów; zaden xbox, komputer etc) czy tez lepiej kupic plazmę.
pozdrawiam
komiakas
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
mam model 40 calowy

Taki duzy kontrast osiągniety dzieki czemus na kształ szyby

Efekt super - Czern jest w koncu czarna i prawie idelane podswielenie ( moze własnie przez tą czerń
 

brun

Member
15000:1 to kontrast dynamiczny, przykład 750:1 to zapewne statyczny czyli rzeczywisty, o ile się nie mylę,
osobiście denerwuje mnie to że samsung nie podaje obydwu wartości tak jak np sharp (mam na mysli serię rd2e)

40" M87 to rzeczywiście super czerń w porównaniu z innymi lcd, najlepsza jaką widziałem na lcd
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
HDTV_Fan napisał:
mam model 40 calowy

Taki duzy kontrast osiągniety dzieki czemus na kształ szyby

Efekt super - Czern jest w koncu czarna i prawie idelane podswielenie ( moze własnie przez tą czerń
Mam też ten TV i potwierdzam, czerń jest idealna, kontrast powalający. W żadnym dotychczas oglądanym, także w Sharpie, tak wysokich parametrów nie widziałem "naocznie". Po podłączeniu nboxa w sklepie do Sharpa XD1E obraz był blady, a pod małym już kątem zmieniał się w fiolet.

Wieczorem lub w ciemnym pokoju odbiór jest jeszcze lepszy.
Polecam!
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Max123

Tak sie dołącze - czy u Ciebie w nocy widać u gory matryce lekki nierownosci w podświetleniu ?

U mnie tak troche jest to widoczne, u samej gory jakos - ciut jasniejsze plamki jakby
 

Max123

New member
Nie zauważyłem nierównomierności podświetlenia matrycy u siebie. Może to kwestia (u Ciebie) ustawienia TV na odpowiedniej wysokości, choć nie sądzę, bo kąty w tym TV są rewelacyjne, jak na LCD?
Mam problem z odbiorem z DVB-T, bo gniazdo antenowe jest pojedyncze, a chcę podłączyć kablówkę i antenę naziemną i... nie wiem jak to zrobić?
 

jtd

New member
Bez reklam
Z ta czernia samsunga to nie jest tak rozowo jak piszecie, jak jest jasno to rzeczywiscie szyba daje efekt i obraz jest ciemny, ale jak jest troche ciemno to juz jest na odwrot, obraz staje sie granatowy a nie czarny...

p1000240tn8.jpg
 

Max123

New member
Jtd, to zdjęcie jest przecież robione w jasnym pomieszczeniu :)

U mnie nawet przy podświetleniu na 10 nikt mi nie powie, że czarny nie jest czarny, a biały - biały. Robiłem próby w dzień i wieczorem i nie zauważyłem granatowego odcienia w miejsce czarnego. Może ten TV pracuje w trybie - sklep? A może jest uszkodzony?
Jtd, spróbuj wyświetlić czarną, jednolitą planszę, a zobaczysz różnicę między Samsungiem a np. Sharpem XD1E. Poza tym zrób próbę, odejdź jeden krok w prawo i jeden do przodu, a matryca Sharpa w miejscu czerni wyświetli Tobie fiolet! Wybierałem TV od listopada, chodziłem po różnych sklepach, porównywałem na różnych TV, odtwarzałem obraz z różnych nośników i twierdzę, że czerń, niesamowite kąty i kontrast są nie do pobicia. Zresztą przedmówca HDT-Fan też tak twierdzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ustawienia są fabryczne na zdjęciu.
Ale faktycznie potwierdzam że Samsung po kalibracji ma znakomitą czerń .
Ta szyba robi swoje .Ale w nasłonecznionych pomieszczeniach konkurencja świeci lepiej.
 

Max123

New member
kiki napisał:
witam
ustawienia są fabryczne na zdjęciu.
Ale faktycznie potwierdzam że Samsung po kalibracji ma znakomitą czerń .
Ta szyba robi swoje .Ale w nasłonecznionych pomieszczeniach konkurencja świeci lepiej.

Jtd twierdzi co innego, a co innego widać......??? "jak jest jasno to rzeczywiscie szyba daje efekt i obraz jest ciemny"!!! Zresztą, jak się zorientowałem, obsługa sklepów na ogół niezbyt orientuje się w zawiłościach technicznych, nie potrafią zaprezentować możliwości telewizora, nie znają podstawowych właściwości technicznych, nie potrafią nawet zmienić parametrów itd........ Tak jest nawet w dużych sieciach - MM, czy RTV-Euro-AGD.
Nam, przyszłym użytkownikom, pozostaje niestety jedynie to forum, samodzielne podłączenie swoich urządzeń w sklepie oraz przeanalizowanie instrukcji obsługi ściągniętych z neta!

Mogę tylko powiedzieć, w warunkach domowych, a w takich przecież każdy ogląda TV, i w takich mogę porównać już dokładniej Samsunga do 3-letniego odbiornika CRT, ten TV spisuje się znakomicie jeśli chodzi o czerń i kontrast. Zdziwiłem się, że wieczorem Samsung wyświetla obraz lepiej niż w dzień (tak jak plazmy), bo w przypadku mojego monitora Samsung 193P+ jest na odwrót!
Zastrzeżenia budzi jedynie pilot - małe i źle rozmieszczone klawisze.
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
Max123 napisał:
Zastrzeżenia budzi jedynie pilot - małe i źle rozmieszczone klawisze.
Masz rację - pilot beznadzieja.
Mnie najbardziej denerwuje brak przycisków "sleep timer" i "PC".
Co ciekawe mam plasmę Samsunga ze starszym pilotem i ...
te przyciski działają z nowym Tv(40M86). Pozostaje mi kupić starego typu pilota.
Co za kretyn go projektował ?
Masa niepotrzebnych przycisków, myślę nawet że połowa :-(

Ale jakieś minusy muszą być. Dobrze że tylko takie :)

Szybki komentarz do poprzednich postów i własne spostrzeżenia:
- kontrast i ostrość detali nieporównywalny do niczego przedtem (mam też plasmę), Sharpy i Soniaki są blade przy nim. Obraz brzytwa. Paski w obrazie panoramicznym(góra i dół) są CZARNE !!! :) - nie jak w innych LCD popielato-szare
- jeśli chodzi o nierównomierność podświetlenia to zawsze jakieś będą, przecież to LCD, są niewielkie ale widoczne tylko po odchyleniu i pod kątem(około powyżej 30 stopni).
- co do powłoki "crystal" to świało się mniej odbija niż od plasmy. Mam ustawiony bokiem do okna, na miejscu gdzie wcześniej stała plasma i nie ma żadnego problemu z oglądaniem. Uwagi typu że to przeszkadza są chyba tylko oszukiwaniem się właścicieli LCD-eków poprzednich generacji.

Robert
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
HDTV_Fan napisał:
Robercie, mowisz o modelu LE40M87BD, tak ?

Własnie pisałem tutaj:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12929&page=25

ze tez mam ciut nierowne podswietlenie, czyli to w kazdym tym modelu wystepuje ?
O modelu LE40M86 - ale to to samo - te modele różnią się tylko srebrną listewką na dole.
Jest lekka nierównomierność, ale wogóle jej nie widać przy normalnym oglądaniu. Napisz do mnie na priv: gzegzol@o2.pl i napisz kiedy to widzisz, na jakich ustawieniach, wyśli fotkę to zrobię to samo u siebie i zobaczymy. Z tego co słyszałem to duże nierównomierności są przy niedpowiednim transporcie, rzucaniem paczkami itd.., w każdym razie ja uważam że moje mieszczą się w normie i jak się bardzo przyjrzę w trybie PC gdy mam czarną tapetę i pod kątem większym niż 30 stopni.

Robert
 

@ndrew J.

New member
Max123 napisał:
...Mam problem z odbiorem z DVB-T, bo gniazdo antenowe jest pojedyncze, a chcę podłączyć kablówkę i antenę naziemną i... nie wiem jak to zrobić?...

Mam ten sam dylemat - może ktoś pomoże. Mieszkam 3 km od ośrodka nadawczego i u nas w kablówce nadają Polsat dodatkowo na hyperbandzie ze wzgledu na to że na 33 kanale nadaje POT i w wielu przypadkach zakłóca kablówkę na tym kanale mimo ,że jest on doprowadzany do głowic w budynkach za pomoca światłowodu. Czy możliwe jest polaczenie
sygnału z kablówki z sygnałem z anteny do DVB-T za pomoca sumatora ?
Nie chcąc rozpoczynać nowego tematu jako nowicjusz na tym Forum podpinam sie pod Ciebie @Max123 za co z góry przepraszam
 
Do góry