konsternacja pomocy

lolaszek

New member
Witam , dostałem wypłatę trochę wcześniej więc chciałem sie Was poradzić co do kupna telewizora, może zacznę do czego ma on służyć i w jakiej kwocie ma być:

kwota 4500-5000
przekatna 40-46
cel:

gry z laptopa (hdmi karta graf HD)
ps3
filmy HD (1080p)

Chciałbym aby telewizor był na technologii LED

Brałem pod uwagę model który ma mój ojciec mianowice Samsunga 40 cali seria B6000 (przepłacił za niego w markecie 5000zl w grudniu) teraz za 3000 zł na ceneo - wsumie to fajny telewizor i teraz nie wiem czy nie warto go kupić do siebie czy wybrac więcej cali w tym samym modelu czy wybrac opcje b7000 lub serie 8smą - nie wiem jakie są różnice i czy to sie opłaca - dodatkowych problemow napatoczyła mi seria C - poczekać i wziąc C czy to nieoplacalne ??

II

Jak sie ma sprawa odtwarzania plików przez telewizor B6000 do odczytu plikow z dysku zew2,5 cala wysokiej rozdzielczosci np 1080p slyszalem ze trzeba zmienic najpierw opcje

Czy w modelach b7000 ib8000 odtwarzajac pliki wysokich jakosci jak obrac? plynnie to bedzie dzialac



Zalezy mi glownie na filmach HD jak i grach HD nie chce placic za glupoty ale nie chcemiec rowniez problemow z odtworzeniem hd ani utrata jakosci - nosniki bluray raczej odpada (mam internet 30mb/s bez powodu place za niego sporo kasy)

Ogolnie to jestem juz zaklopotany co robic - slyszalem o urzedzeniu zwanym Western Digital TV HD MEDIA PLAYER moze warto go kupic aby miec pewnosc sygnalu


Bardzo Was prosze o pomoc - cena jak wspomnialem do 5000 chyba ze warto dolozyc to juz przeboleje ale mysle ze 4500-5000 to cena jest spora jak na 40 -45 cali
 

michas140

New member
b7000 lub b8000. Polecam stworzyć domową sieć (Laptop - router - Tv z wiselinkiem), najważniejsze żeby kupić router z dobrym przesyłem wtedy niebędzie problemów z płynnością. Co do gier z laptopa to jak dla mnie to bez sensu chyba ze masz jakiegoś super Laptopa. Ja osobiście mam spięty TV z komputerem i jestem bardzo zadowolony.

filmy w HD pewnie w *.mkv ? jeżeli tak to tracisz na jakości, porównaj sobie film bluraya a MKv 1080p różnica bardzo widoczna.

Pozdrawiaam
 
Ostatnia edycja:

lolaszek

New member
tak mkv, więc podpowiedzcie jak nie tracic tej jakosci, trzeba ogladac przez odtwarzacz blueray aby miec HD ? Bardzo zalezmi na jakosci wiec myslalem o tym media boxie od western'a czzy on moze poprawic sygnal ? Dodam ze wszystkie pliki odtwarzane beda przez dysk 2,5 cala nie przez siec wiec sygnal powinien byc okey ;/ moze przez to pudeleczko o ktorym pisalem wyzej leci to jakos konkretnie
 

lolaszek

New member
Jestem raczej zdecydowany na Samsung UE40B8000
ma ktoś to szkiełko ??
Jaka jest roznica od serii 7dmej tylko 100>200 hZ ??wsumie to spoko 200 hercow ale czy napewno on tyle ma czy to chwyt reklamowy kosztujacy tysiac zl.
Wsumie to sam nie iwem Samsung UE40B8000 to wybralem ale tu nasuwa sie pytanie czy samsung ^^
 

michas140

New member
Samsung = cena do jakości

Kupując westerna nic nie zyskasz na jakości ! Musisz wybrać między odtwarzaczem bluraya, a mkv puszczanym z komputera. MKV jest formatem bezstratnym ale bez przesady np. film BLU RAY 30gb, ten sam film zdemuxowany na 1080 mkv = 8-10gb
 

TheCezar

New member
A jak z odległością oglądania? Może warto rozważyć serię b7000 w 46 calach zamiast b8000 w 40 calach? Sam już nie wiem. Kupno tv to dla mnie męczarnia :(
 

Horhe Ortega

New member
Jak Samsung to najtańszy B6000 z możliwością "poprawki" mkv-ale dobra alternatywa to nowa edge-Toshiba VL733 + jednak dobry zewnętrzny HDD playerek ze względu na dokuczliwy brak obsługi DTS-u w serii B Samsunga.Dopiero seria C to ma(i lepsze ceny).Poczekaj jak syt. z Toshibą się wyklaruje bo to nowość.Ceny zapowiadają się atrakcyjnie.Lag w Tośce będzie chyba ciut niższy.
 
Ostatnia edycja:

rendar

New member
Moim zdaniem nie opłaca się teraz kupować serii B, bez sensu jest dopłacać do 200 Mhz, praktycznie nic to Tobie nie da, w tej chwili seria nowa C6000 kosztuje tyle samo co B7000 lub taniej, a ma podobne możliwości jak nie lepsze, no i odtwarza DTS, co sam wczoraj sprawdziłem, nowy odtwarzacz filmów też jest bardzo ciekawy i ma znacznie więcej funkcji niż poprzedni, ale to już decyzja własna każdego kupującego, co wybierze, ale jeśli można zapłacić więcej to na pewno za więcej cali, a nie za 200 Mhz.
 
Do góry