Kono domowe do 30m^2 pasujące do yamaha sw300

kamyko

New member
Witam

Proszę o pomoc w wyborze kina domowego.
Obecnie mam pomieszczenie 16m^2 a w przyszłości będzie ok 30^2
Posiadam subwoofer yamaha sw300
Interesuje mnie zestaw składający się z amplitunera 5.1, jakby było 7.1 to bym nie protestował, do tego głośniczki, mogą być podłogowe. Odtwarzacz obecnie mi nie potrzebny.
Dźwięk to w 50% filmy, reszta to muzyka od chilloutu do popu.
Kwota w której chciałbym się zamknąć to 4tys.
Z góry dziękuje za każdą pomoc.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 16 metrów i do takiej muzyki jak znalazł byłby zestaw Indiana Line Nota 550 lub Melodiki BL310 a do tego amplituner Marantz SR5008/HK AVR 270/Yamaha RX-V677. Podobno w dobrych cenach są też amplitunery Cambridge Audio 351R , NAD T748 ale są mniej funkcjonalne od wcześniej wymienionych. Problem w tym że to co starczy na 16 m to na 30 może okazać się za mało. Tu albo dozbierać do wyższej sumy albo poszukać używek.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że w granicach 1000-1500 zł wyższa w zależności od kolumn które byś wybrał. Melodika BL420, JBL Studio 280/220/255C, Monitor Audio MR6/MRC/MR2, Canton GLE 496/426/456, Boston Acoustics A360/A25/A225C, Tannoy Mercury V4i/V1i/VCi. Jeszcze by się znalazło coś ;) Myślę że amplitunery które wcześniej wymieniłem dadzą radę a suba już masz. Pozostała kwestia połączenia ( potrzebny odsłuch) elektroniki z kolumnami.
 

kamyko

New member
Amplituner to waham się pomiędzy HK AVR 270 a Yamaha RX-V677.
A o co chodzi z tym odsłuchem, coś jeszcze trzeba będzie wpiąć pomiędzy kolumny a amplituner??
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko kable ale odsłuch jest po aby przekonać się samemu która konfiguracja jest dobra dla Ciebie. Każda kolumna zagra inaczej z różnymi amplitunerami, odsłuch w salonie służy temu aby wybrać najlepszą opcję taką która Tobie się spodoba brzmieniowo. Może też tak być że dźwięk podczas słuchania w domu tego samego sprzętu będzie się różnił trochę do tego co usłyszałeś w salonie choćby z tego względu że tam są dobrze przygotowane pokoje pod względem akustyki a w domach raczej rzadko kiedy kogoś stać na tego typu pomieszczenie lub zaprojektowanie pokoju pod takim kątem, ale walory brzmieniowe kolumn powinny zostać mniej więcej takie same. A czemu zrezygnowałeś z Marantz? To też ciekawy klocek i w stereo będzie przyzwoicie, warty odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

kamyko

New member
Już się obawiałem, że jeszcze jakaś zwrotnica albo jakieś inne urządzenie będzie potrzebne do podłączenia ;)
Odsłuch, jak teraz wiem czego słuchać, dzięki Tobie mam zawężony wybór, to muszę znaleźć gdzie można posłuchać i tam się udać.
A jeśli chodzi o Marantz to na "szybko" zerknąłem na zdjęcia i mi się nie spodobał, bo myślałem, że jest tam tylko ten mały, okrągły wyświetlacz, a tam jest zasłonięte klapką. Więc też będę brać go pod uwagę. Dziękuje za pomoc.
 
Do góry