Konkret propozycja🙂

pawel102

New member
Hej! Miotam się jakiś czas nad wyborem projektora. Odległość od ekranu do: oglądającego 2.7, do projektora3.2. pokój bez okien zaciemniony nawet w dzień. Budżet np do 3 tys za używkę. Za dużo się naczytałem i szczerze świruje. Dostępne do kupna używane modele wybrałem wstepnie takie:
Optoma hd27
Epson eh-tw 4400
Epson tw5900
Sony HW55
Mam kino domowe w miarę fajne brakuje dużego obrazu. Obraz będzie wysyłany po HDMI z amplitunera. Chciałbym jak najbardziej czarne czernizny i żywe kolory. Ratujcie 😉
 

pawel102

New member
W życiu może że dwa razy coś ogladalem więc nie mam żadnego odniesienia. Ale sony 55 wydaje się być kozakiem. Modeli optoma epson jest tyle że ciężko się połapać który godny uwagi.
 

lobo77

Member
Epson 9400 jest warty uwagi,to jest już naprawdę świetna maszyna. Tanie modele Epsona są ok.jak ktoś nie ma przesadnie wysokich wymagań.
Budżetowe projektory DLP nie mają funkcji przesuwania obiektywu co utrudnia ich instalację,a do tego dochodzi efekt tęczy.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Już nowy przedział cenowy ? :)
Sony 55 odpada ?
LCD nie lubię , bo jest bardzo wrażliwa matryca na kurz i czasami przesłona jest za głośna . Czerni także nie uświadczysz jak z srdx
 

pawel102

New member
Niee!! Zle chyba napisalem. Dla mnie ponad 3 to i tak duuuzo ponad zakładany budżet. Taki 55 na tą chwilę szczyt szczytow🙂 natrafiłem na duza ilość pozytywnych opinii o tym projektorze😉
 

lobo77

Member
Jak trafisz Sony HW 55,to śmiało bierz. Jeśli chodzi o jakość obrazu i poziom czerni to żadne DLP czy LCD nie mają podejścia do niego. Jest to zupełnie inna liga projektora.
 

pawel102

New member
Dzięki! Będę poszukiwał.. może jakiś ekran około 92 cali zwijany montowany na suficie możesz polecić? Na co zwracać uwagę co sobie darować😉
 

lobo77

Member
Nie kupuj najtańszych ekranów składanych,to na pewno.
Powierzchnia szara lub biała w zależności od warunków pomieszczenia i w zależności od tego czego oczekujesz.
Ja używam ekranu ramowego Magic screen typu ALR.
Można takiego typu ekrany znaleźć również rozwijane.Kauber takie ma i Adeo chyba też.
Sporo ogłoszeń używanych ekranów na OLX jest.
Rozwijany ekran może mieć pofałdowania, dlatego warto zwrócić uwagę na ekrany z napinaczami.
 

lobo77

Member
Chodziło mi bardziej o to czy pomieszczenie samo w sobie jest na jakiś ciemny kolor pomalowane lub wyłożone czarnym welurem tak żeby zniwelować odbicia światła od ścian i sufitu. Głównie od sufitu nad ekranem.
Jeżeli ekran ma być o przekątnej w okolicach 92 cali to napinacze nie będą raczej potrzebne.
 

pawel102

New member
Sufit mam w planach na początek pomalować tak z jeden metr na szerokość na czarno. Nawet wizualnie fajny efekt powinien być. Reszta ścian ciemne. Tylko tylna biała.
 
Do góry