Koniec z limitami w neostradzie

Deimos

Banned
Koniec z limitami w neostradzie
Na dzisiejszej konferencji prasowej, grupa TP zapowiedziała zniesienie limitów przesyłania danych ze skutkiem natychmiastowym.
Oznacza to, że wszyscy użytkownicy korzystający z tego najpopularniejszego w Polsce, szerokopasmowego dostępu do Internetu, mogą korzystać z sieci do woli bez obawy o ograniczenie przesyłania danych po przekroczeniu określonego umową limitu. Co więcej TP zapowiedziało, że dotychczasowi klienci neostrady 128 będą mieli nieodpłatnie zwiększoną prędkość przesyłania danych do 256 kb/s.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
to dopiero - w planach
jak wypali ? - tak jak podniesienie prędkości - nie wypaliło
na razie jest limit - wejdz w swój panel Neo i zobaczysz limit

ale w każdym razie coś się dzieje - masa ludzi odchodzi do Netii /ja też po 5 latach/ mam teraz 1MB w Netii bez limitu

pozd
 
Ostatnia edycja:

QuoVadis

New member
Ważny news dla użytkowników neo

To ważny krok, tak miało byc od poczatku a nie bawić sie w jakieś limity. Jesli chcą być konkurencyjni muszą oferować najszybsze łącza za najmniejszą cenę. Mnie powrót do tp przyciągnęło by tylko łącze synchroniczne 10 Mb/10 Mb za cenę <100zł
 

jarwisz

New member
Bez reklam
QuoVadis napisał:
Mnie powrót do tp przyciągnęło by tylko łącze synchroniczne 10 Mb/10 Mb za cenę <100zł

pomarzyć każdy może
to nie grzech ale przy apetytach TPS-a raczej <200zł nawet chyba nie wchodzi w rachubę

pozd
 

Ru$lan

New member
jarwisz napisał:
to dopiero - w planach
jak wypali ? - tak jak podniesienie prędkości - nie wypaliło
na razie jest limit - wejdz w swój panel Neo i zobaczysz limit
pozd
wszystko wskazuje na to, że jednak limity zniknęły - otwieram panel klienta Neo i nie ma wskaźnika limitu transferu.

jarwisz napisał:
pomarzyć każdy może
to nie grzech ale przy apetytach TPS-a raczej <200zł nawet chyba nie wchodzi w rachubę
pozd

tu nie chodzi o apetyt tepsy ale o jej (nie)wydolność techniczną, niedawno głośno było o podniesieniu transferu wszystkich użytkowników opcji mniejszej niż 1 mega do tej właśnie prędkości, potem o sprawie zrobiło się cicho, a teraz już wiadomo, że czegoś takiego nie będzie. Powód jest tylko jeden - TP nie jest technicznie przygotowana na taki krok. Na razie firma jest na etapie wymiany swoich linii, i doputy ten proces nie dobiegnie końca nie za co liczyć na poważne "przyśpieszenie"
 

Mabri

New member
Po co im nowe kable, jak klientów zaczyna ubywać w tempie najszybszej neo. Mam znajomego w Netii i sami są przerażeni.
Do wczoraj np. Netia załatwiała wszystkie formalności związane z przejściem z TP. Ponieważ nie dają sobie już z tym rady, klienci muszą już sami biegać do telepunktów z rezygnacją. Żeby dodzwonić się na infolinię Netii, trzeba odczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.
Sam się jeszcze zastanawiam nad przejściem, ale myślę sobie - czy oni są przygotowani na taką dużą liczbę klientów?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Może być jak z n-ką, i tak źle i tak nie dobrze. Niestety dopóki nie będzie prawdziwej konkurencji na tym rynku o ile w ogóle będzie, to kicha.
 

maszek

New member
Bez reklam
QuoVadis napisał:
To ważny krok, tak miało byc od poczatku a nie bawić sie w jakieś limity. Jesli chcą być konkurencyjni muszą oferować najszybsze łącza za najmniejszą cenę. Mnie powrót do tp przyciągnęło by tylko łącze synchroniczne 10 Mb/10 Mb za cenę <100zł
Miałeś chyba na myśli łącze symetryczne?;)
Nieźle, ATM za stówkę:D
 

Ru$lan

New member
Mabri napisał:
Po co im nowe kable, jak klientów zaczyna ubywać w tempie najszybszej neo.
Nie wim czy klientów im ubywa czy nie faktem jest natomiast, iż ostatnio kupując zdrapkę na zwiększenie transferu (limit 2GB zjadbem w 18 dni... ) musiałem stać w sporej kolejce, w której większość stanowiły osoby zakładające Neo.
A po co im nowy kabel? Jeśli chcą zawalczyć z konkurencją ( a raczej utrzymać swoją dominującą pozycję :p ) muszą unowocześnić swoją infrastrukturę. Nie ma lekko. Obecnie wygląda to tak, ż co prawda w wielu miejscach można neostradę zainstalować, ale przez słabą jakośćinfrastruktury w grę wchodzi jedynie opcja 128, 256 - większej po prostu nie strawi linia.
 

yaneq

New member
Bez reklam
ucieszyłem się, że tp zniesie obligatoryjną linię telefoniczną przy używaniu neo. zniosła, ale dowaliła 37 zł za utrzymanie linii... musimy poczekać aż znowu dowalą jej karę, to zniesie tą opłatę lub ją dramatycznie zmniejszy. wkurzają mnie takie zagrywki, oj mocno wkurzają.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
ucieszyłem się, że tp zniesie obligatoryjną linię telefoniczną przy używaniu neo. zniosła, ale dowaliła 37 zł za utrzymanie linii... musimy poczekać aż znowu dowalą jej karę, to zniesie tą opłatę lub ją dramatycznie zmniejszy. wkurzają mnie takie zagrywki, oj mocno wkurzają.
oj chyba nie szybko to nastąpi..
nie pomyślałeś o tym że właśnie TPS-a płaci tą karę z tych 37zł ....
Jako że jest górna granica kary którą TPS-a właśnie płaci dla niej ta kara jest objętna.I tak pokrywa ona ją z tych 37zł.Jakby nie było górnej granicy to już co innego i musieli by pomyśleć czy warto ją płacić gdyż kara by rosła i rosła.A tak jest ona stała więc im łatwo policzyć ile osób płaci za dzierżawę łącza i czy to pokrywa koszty kary.Jeżeli tak to raczej będą płacić a Ty będziesz płacił za dzierżawę łącza.
pozd
 

Quenti69

New member
Witam serdecznie wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.

Ru$lan napisał:
wszystko wskazuje na to, że jednak limity zniknęły - otwieram panel klienta Neo i nie ma wskaźnika limitu transferu.

Oj chyba jednak nie zniknęły. Właśnie sprawdziłem w swoim panelu neosi i limity są tak jak były. No chyba, że ta opcja nie dotyczy wszystkich klientów neostrady. Może uwarunkowane to jest szybkością łącza jakie się posiada.
Lub jeszcze jedna opcja wchodzi w grę - starego klienta poprostu olać a nowemy włazić nie powiem już gdzie. Mam jednak nadzieje, że się mylę i że racje mają moi sznowni przedmówcy.

Pozdrawiam.

Mieliście Panowie świętą rację. Oto oficjalny komunikat tp.

http://www.tp.pl/prt/pl/o_nas/serwis_prasowy/informacje_prasowe?_a=610557

Wychodzi na to że ten limit tak jak u mnie w panelu to lipa :bober:
 

Mabri

New member
Mnie się jednak wydaje, że jak jest szansa, to trzeba od nich wiać ile sił w nogach. Chyba, że jeszcze coś przed 15 lutym wymyślą. Ja czekam jeszcze tydzień i podejmuję decyzję.
 

yetti

New member
jarwisz napisał:
pomarzyć każdy może
to nie grzech ale przy apetytach TPS-a raczej <200zł nawet chyba nie wchodzi w rachubę

pozd

Transmisja synchroniczna 10Mb/10Mb jest praktycznie możliwa jedynie w technologi FDDI/DTH czyli przy światłowodzie doprowadzonym bezpośrednio do budynku odbiorcy. Nie robi się tak i za taką cenę nigdzie na świecie. Więc możesz długo poczekać. I nie piszemy tu o np osiedlowych sieciach bo tam CIR/MIR bramki do świata jest na poziomie kilku procent nominalnej prędkości ETHERNET która jest na interfejsie dla uzytkownika.
Wszystkie telekomy oferują niestety ADSL lub ADSL 2 a to nie jest synchroniczne i jest asymetryczne.
 

Chrislonen

New member
Ru$lan napisał:
Nie wim czy klientów im ubywa czy nie faktem jest natomiast, iż ostatnio kupując zdrapkę na zwiększenie transferu (limit 2GB zjadbem w 18 dni... ) musiałem stać w sporej kolejce, w której większość stanowiły osoby zakładające Neo.
A po co im nowy kabel? Jeśli chcą zawalczyć z konkurencją ( a raczej utrzymać swoją dominującą pozycję :p ) muszą unowocześnić swoją infrastrukturę. Nie ma lekko. Obecnie wygląda to tak, ż co prawda w wielu miejscach można neostradę zainstalować, ale przez słabą jakośćinfrastruktury w grę wchodzi jedynie opcja 128, 256 - większej po prostu nie strawi linia.

Witam,

dla osób pragnących zrezygnować z Neo proszę wziąć pod uwagę kilka spraw:
1. Przejście do innego dostawcy nie oznacza zmiany węzła ADSL. Ciągle będziecie podłączeni do tych samych kabli i do tych samych urządzeń. Niezależni operatorzy wcale nie kwapią się do budowania nowych linii światłowodowych i stawiania nowych węzłów/central. Wystarczy podpisać umowę z TP i można przeciągać klientów. Tak to załatwił UKE;
2. To że nie ma podniesienia prędkości Neo do 1 Mbit/s dla wszystkich abonentów posiadających mniejszą prędkość, to wynik sprzeciwu UKE, a nie niewydolności technicznej;
3. Ograniczanie prędkości Neo do 129kbit/s lub 256kbit/s wynika z długości przyłącza abonenckiego i nie ma nic wspólnego z niewydolnością techniczą węzłów ADSL, np. dla abonentów z linią dłuższą niż 5km wystawia się negatywne warunki techniczne;
4. Wąskim gardłem jest przepustowość samej sieci światłowodowej między węzłami (miastami).

Osobiście liczę na obniżenie opłat za Neo i tych samym uniknięcia "zmiany" dostawcy. Cieszy mnie bardzo zniesienie limitów :)


Reasumując: aktualnie w większości przypadków przejście do innego dostawcy będzie wiązało się tylko z korzyściami ekonomicznymi - technicznie nic się nie zmieni, a raczej jeszcze się pogorszy. Zwiększy się ruch przez podniesienie prędkości i zniesienie limitów => sieć będzie się zapychać.
 

QuoVadis

New member
yetti napisał:
Transmisja synchroniczna 10Mb/10Mb jest praktycznie możliwa jedynie w technologi FDDI/DTH czyli przy światłowodzie doprowadzonym bezpośrednio do budynku odbiorcy. Nie robi się tak i za taką cenę nigdzie na świecie. Więc możesz długo poczekać. I nie piszemy tu o np osiedlowych sieciach bo tam CIR/MIR bramki do świata jest na poziomie kilku procent nominalnej prędkości ETHERNET która jest na interfejsie dla uzytkownika.
Wszystkie telekomy oferują niestety ADSL lub ADSL 2 a to nie jest synchroniczne i jest asymetryczne.

Na pewno szybko nie nastapi gwaltowny wzrost predkosci wykorzystywanych lacz jednak...

Najszybsza sieć w Polsce udostępniona dla przeciętnego zjadacza chleba została utworzona we Wrocławiu, teraz też juz zaczyna funkcjonowac w Nysie. Są to sieci wykorzystujące istniejącą juz infrastrukturę w postaci np sieci cieplowniczych i wtedy połozenie swiatlowodow jest o wiele tansze.

Celem sieci 3play jest dostarczenie łącza 100 Mb/100 Mb lub w najgorszym przypadku :p 10/10 Mb dla każdego abonenta oraz swiadczenie dodatkowych uslug jak telewizji, wypozyczalni dvd online oraz taniej telefoni. Sieć w całości może funkcjonować z prędkościami do 10Gb/s i rozwija się w zaleznosci od zapotrzebowania sieci na szybsze transfery. Przy swiatlowodowym szkielecie mozliwa jest wymiana odpowiednich przelacznikow w celu ciaglego zwiekszania predkosci.

Sieci metropolitalne 3play moga tez pomoc w automatyzacji zdalnych odczytow
monitorowanie mieszkań i obiektów, instalacji gazowych, monitorowania stanu otwarcia/zamknięcia drzwi, ogladanie wnętrza mieszkania podczas nieobecności - za pomocą kamer, czujników otwarcia itp... obsługę urządzeń TV i AGD, systemów ogrzewania - jeżeli urządzenia te posiadają odpowiednie gniazdko,

Pionierska siecia metropolitalna byla siec stworzona w Mediolanie

Są już tacy co za cenę ok 60zł miesięcznie juz teraz cieszą się tak szybkimi łączami. Sieci tego typu wchodza do dużych miast mają też na celu przyciągnięcie inwestorów wszelkiego typu by zostawiali swoje pieniadze wlasnie w tym miescie.

Pozwole sobie jeszcze na jeden cytat
Najczęściej wykorzystana do stworzenia sieci technologia nosi nazwę Metro Ethernet (ETTX). Jej główną zaletą jest to, że jest ona zgodna ze stosowanym w większości lokalnych sieci komputerowych (LAN) standardem Ethernet. Niemal 90 proc. kart sieciowych do komputerów sprzedawanych na świecie korzysta właśnie z tej technologii. Metro Ethernet stanowi rozwinięcie tego standardu i pozwala na włączenie użytkowników do szybkich siecimetropolitalnych, zbudowanych często na bazie światłowodów.

Firma nie musi wymieniać urządzeń obsługujących sieć, a transmisja danych odbywa się w oparciu o istniejące standardy przesyłu w trzech przedziałach prędkości - do 10 Mb/s, do 100 Mb/s i do 1 Gb/s. Standardowa sieć oparta na kablach miedzianych (np. sieć telefoniczna) pozwala na maksymalną prędkość na poziomie 2 Mb/s. Szybsze są sieci szerokopasmowe ADSL - tu przesył danych od operatora do użytkownika odbywa się z maksymalną prędkością 8 Mb/s, a w odwrotną stronę sięga 640 kb/s.

Przywyczailem sie do szybkiego internetu, wpiety jestem do LANu i transfery rzędu 10-20 Mbit/s symetryczne nie robia na mnie wrazenia a i place za to 60zł miesiecznie. Predkosci jednak zaleza od aktywnosci calej sieci i im mniej ludzi siedzi jednoczesnie tym lepiej; moglbym sie od tego uwolnic tylko gdyby Tepsa zaoferowala mi lacze symetryczne od 10Mb i za cene ponizej 100zł a za 100Mb ponizej 300zł tak jak to ma miejsce w Szwecji.

Jesli Tepsa pojdzie w tym kierunku to bym nawet dopingowal i pisal TPSA wielkimi literami :) a jesli nie tepsa to predzej czy pozniej znajda sie firmy co postawia szybki nternet i na tym zarobia.
pozdro

linki
http://nysa.3play.pl
http://www.e-wro.pl/

http://www.dcg.pl/ firma specjalizujaca sie w tworzeniu sieci metropolitalnych

i bardzo ciekawe artykuly
http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=6096
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_65642.html
 
Do góry