Konfiguracja PC, ktora uciagnie 1080p

ein

New member
Jezeli ati

to technologia laczenia wielu kart zwie sie CrossFire. CF jest jednak nieco bardziej problematyczne od SLI Nv, dopiero od niedawna nie trzeba miec specjalnej karty master (grafika odpowienio dostosowana do CF) a i trzeba bylo (nowe produkty takoz nie potrzebuja) stosowac polaczenie kablowe (dnc dla NV nie trzeba, tylko lacznik i zwrotka na plycie glownej).
IMHO najlepszym rozwiazaniem, bo tanim i dajacym najlepsza imho relacje koszt/efekt jest polaczenie kart GF7900GS (u atiego X1950GT), bo za ok 1200zl ma sie naprawde potezna moc (oczywiscie alternatywa, dobra alternatywa jest zakup pojedynczego GF8800GT/320). Jak ktos juz ma taka karte to naprawde warto, bo przyrost mocy porownywalny z najnowsza rodzina GF (no ati z R600 siegle sie spoznia, wiec...) a 600zl nie majatek.
Co do konfiguracji, po zapowiedzianych wczoraj obnizkach u AMD i Intela moza powiedziec ze dwujajowce stana sie stanrdem i minimalna konfiguracja moze (musi) zawierac w sobie wlasnie dwujajecznego proca (za 70 dolcow kupimy np X2 3800 AMD :)). Ze swojej strony polecam jednakowoz Intele, a to ze wzgledu na mozliwosc wykorzystania ogromnej mocy do kodowania i enkodownia materialu HD. W multimediach te proce, szczegolnie po podkreceniu (co w przypadku takiego E4300 jest bajecznie proste i osiaglane na niemal kazdej dostepnej na rynku plycie glownej) nie maja sobie rownych. Przy 3 i powyzej Ghz procesory konkurencji zostaja daleko w tyle (oczywiscie mowimy tutaj o edycji materialow HD, do odtwarzania 1080p wystarcza w zupelnosci nawet najtansze 2 rdzenie zarowno od Intela jak i AMD)
 

dnc

Moderator
VIP
ein napisał:
Ze swojej strony polecam jednakowoz Intele, a to ze wzgledu na mozliwosc wykorzystania ogromnej mocy do kodowania i enkodownia materialu HD. W multimediach te proce, szczegolnie po podkreceniu (co w przypadku takiego E4300 jest bajecznie proste i osiaglane na niemal kazdej dostepnej na rynku plycie glownej) nie maja sobie rownych. Przy 3 i powyzej Ghz procesory konkurencji zostaja daleko w tyle (oczywiscie mowimy tutaj o edycji materialow HD, do odtwarzania 1080p wystarcza w zupelnosci nawet najtansze 2 rdzenie zarowno od Intela jak i AMD)

Widzę, że czytałeś (?) ostatni numer PC World Komputer. Tam opisywali jak można podkręcić tańszego Intela do niebotycznych wydajnosci.

Co do połaczenia kablowego to tak jak wspominałem nie jestem pewien czy tak jest teraz. Kiedys tak było. Zastanawiam sie tylko w takim razie do której karty podpina się monitor? A do którego np. TV? Czy to będzie karta nr1? Nigdy nie robiłem nic z SLI, ale kto wie? Mam taką mozliwość. Pożyjemy zobaczymy. Możliwe jest jednak, że lepsza będzie jedna karta GF z serii 8800. Tylko czy 420W zasilacz da radę?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
dnc napisał:
Możliwe jest jednak, że lepsza będzie jedna karta GF z serii 8800. Tylko czy 420W zasilacz da radę?
odpowiem tak
jak zwykły PC z 1 HDD ,1 DVD-RW/odtwarzaczem/ to jeszcze wyrobi ale jak wstawiłem drugi HDD ewentualnie pracuje nad obróbką video to już klapa.Musiałem kupić mocniejszy zasilacz.Ale dobrze się stało - nowy jest mocniejszy i cichszy zarazem.

pozd
 

luniopl

New member
odp

Ja mam athlona 64 3000, gf 7800gt , i płytkę s754, 1,5 gb ram, creative x-fi gamer fatality i filmy 1080 tną się paskudni. chodzą jak jakieś g..no. Mam kodek nvidii purevideo i nic to nie pomaga. 720p chodzą w porządku. do tego nie wiem jakie programy...używam VLC, power DVD (najnowszą wersję), WMP i żaden nie radzi sobie z 1080i.
Czy zwykłe DVD (harman kardon dvd-23) odtworzy filmy HD DVD?? albo te BLU-RAY-czy jakoś tak??
 

setunia

New member
Bez reklam
VLC korzysta z własnych kodeków i chociaż jest dość oszczędny jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc procka to nie może konkurować z zestawem:
Odtwarzacz - Media Player Classic - wygląda jak stary WMP 6, ale jest od niego dużo lepszy i bardziej funkcjonalny: współpracuje z Haali Media Splitterem i automatycznie ładuje napisy jeśli mają tą samą nazwę co plik video, pozwala na odtwarzanie osobnej ścieżki dźwiękowej np. dubbingu do bajki.
Do niego polecam w/w Haali Media Splitter, CoreAVC, x264 i dźwiekowy AC3 dekoder. Na konfiguracji z poprzedniego mojego postu w tym temacie chodzi WSZYSTKO TO CO MAM. A jest tego sporo :D. I jeszcze raz - przy HD podstawa to jak najszybszy procesor (najlepiej dwujajowiec), 1GB Ram-u w zupełności wystarcza, a przy szybkim procku grafa nawet Intel 950 daje sobie spoko radę i żadne cuda do gier nie są tu potrzebne.
 

ANGOL

New member
A co powiecie o tym:

Athlon64 3800+ (podkęcony o 25%)
1 GB ramu
Radeon x1900GT

pociągnie to 1080 ??
ewentulanie co poradzić by coś poprawić, ale tak bez dokupowania nowego sprzętu
 

noise

New member
Ja mam laptopa asus: core 2 duo 1,83mhz, ram 2mb (667), ati mobility radeon x1700. Styknie do 1080p? 720p smiga spoko ale 1080p to juz nie wiem. Chce kupic tv lcd full hd ale zastanawiam sie czy jesli ustawie rozdzialke 1900 to czy nie zamuli sie laptop.
Jakie jest wasze zdanie?
 

norman

New member
setunia napisał:
VLC korzysta z własnych kodeków i chociaż jest dość oszczędny jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc procka to nie może konkurować z zestawem:
Odtwarzacz - Media Player Classic - wygląda jak stary WMP 6, ale jest od niego dużo lepszy i bardziej funkcjonalny: współpracuje z Haali Media Splitterem i automatycznie ładuje napisy jeśli mają tą samą nazwę co plik video, pozwala na odtwarzanie osobnej ścieżki dźwiękowej np. dubbingu do bajki.
Do niego polecam w/w Haali Media Splitter, CoreAVC, x264 i dźwiekowy AC3 dekoder. Na konfiguracji z poprzedniego mojego postu w tym temacie chodzi WSZYSTKO TO CO MAM. A jest tego sporo :D. I jeszcze raz - przy HD podstawa to jak najszybszy procesor (najlepiej dwujajowiec), 1GB Ram-u w zupełności wystarcza, a przy szybkim procku grafa nawet Intel 950 daje sobie spoko radę i żadne cuda do gier nie są tu potrzebne.

Witam !

Mam pytanko, jak zobaczyć czy Media Player Classic używa przy odtwarzaniu filmu (.mkv) coreAVC ? A jeśli nie to jak zmusić system, aby go używał. Mam zainstalowane jeszcze CCCP (Combined Comunity Codec Pack), tzn. najpierw zainstalowałem CCCP a później coreAVC :/

pozdrawiam
 

norman

New member
scott napisał:
AMD 2x2 GHz (3800 x2) , RAM 1 GB, grafika na płycie (256 MB)

Jeśli mogę spytać to jaka grafa i na jakim chipsecie masz płytę? Bo ja zamierzam sprzedać lapcia i złożyć sobie za te pieniądze jakiegoś blaszaka.

pozdrawiam
 

scott

New member
norman napisał:
Jeśli mogę spytać to jaka grafa i na jakim chipsecie masz płytę?

Chipset: North Bridge: nVidia Crush 51PV
Graf: Integrated GeForce 6 GPU

Obciążenie procesora średnio po 75% (+-5) dla każdego rdzenia przy AVC HD 1080p
 

norman

New member
Dzięki Scott !

W moim ulubionym sklepie komputerowym znalazłem płytę główną firmy MSI z wyjściem HDMI ale na chipsecie AMD690G i z grafą Radeon x1200. Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć ? jak na niej chodzą filmy 1080p ?

Myślę aby do tej płyty wstawić Athlona X2 4000+ (dwa rdzonka 2.1 Ghz) + 2GB Ramu w dualu i jakiś szybki dysk na SATA.

Link do opisu płyty : http://www.comp-art.pl/opis.php?id=FFF1B65C

pozdrawiam

Roman
 

lulek

New member
nie zakladam nowego tematu tylko odkopuje ten ;P

AMD Athlon TK-57 1.9Ghz x 2 1MB cache
2GB DDR2 667mhz
nVidia GeForce 7000M 256mb wlasnej pamieci + 640mb wspoldzielonej z RAM-u

jak latwo zauwazyc - laptop

pytanie proste :p czy na tym ruszy full hd :] po wyslaniu na TV przez DVI-D -> HDMI

mi sie wydaje ze tak ale nie wiem jak to jest z tymi dwoma rdzeniami, czy taki procesor potrafi sie skupic obydwoma rdzeniami nad jednym zadaniem? a jesli nie to czy 1.9 pociagnie full hd? (w co juz watpie)

dziekuje i pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gregorp

New member
To może i ja zaproponuje swoje rozwiązanie:

Płyta główna: ASUS P5E-V (lub VM) HDMI
Chipset P35 z GMA x3500

Procek: INTEL DUAL CORE E2160

RAM: 1GB RAM (ale lepiej odrazu kupić 2GB w dualu) PATRIOT PDC22G6400LLK (tylko dlatego ze się bardzo dobrze podkręcaja-ale jak ktoś nie ma zamiaru się bawic w podkręcanie to i zwykłe GoodRam-y wystarczą).

Ja sobie jeszcze dołożyłem obudowę Silverstone z zasiłką 300W

Wszystkie filmy smigają jak trzeba, nieważne czy 1080P czy 720P.

Procek niezbyt obciążony. Mozno się nie grzeje a działam na boxowym coolerze maksymalnie skręconym regulatorem zalmana.

Powiem tak: oczywiście można i Quad Core Extreme ale... PO CO??

Wcześniej odtwarzałem filmy na Athlonie XP+ 2500 Barton, na płycie Abit NF7S (zresztą jak ktoś jest zainteresowany to sprzedaję: http://allegro.pl/item311988501_abit_nf7s_asus_v9999_gf6800gt_super_sprzecik.html i jednynie 14Gb releasy 1080P z dzwęikiem DTS mi sie czkały, więc jaki jest sens wkładania jakichś wyczesanych komponentów do HTPC???)

Do grania mój sprzęt też się nadaje-oczywiście najnowsze tytuły raczej nie będą śmigać w max rozdziałce ale bez przesady, nowe gry potrafią zabić nawet najmocniejsze konfiguracje.

Do odtwarzania polecam MPC, AVC, AAC, oraz AC3.
 

dnc

Moderator
VIP
lulek napisał:
nie zakladam nowego tematu tylko odkopuje ten ;P

AMD Athlon TK-57 1.9Ghz x 2 1MB cache
2GB DDR2 667mhz
nVidia GeForce 7000M 256mb wlasnej pamieci + 640mb wspoldzielonej z RAM-u

jak latwo zauwazyc - laptop

pytanie proste :p czy na tym ruszy full hd :] po wyslaniu na TV przez DVI-D -> HDMI

mi sie wydaje ze tak ale nie wiem jak to jest z tymi dwoma rdzeniami, czy taki procesor potrafi sie skupic obydwoma rdzeniami nad jednym zadaniem? a jesli nie to czy 1.9 pociagnie full hd? (w co juz watpie)

dziekuje i pozdrawiam!

Dla płynnego odtwarzania filmów w HD ważne są CPU (wartość sumaryczna szybkości to 3GHz i RAM 1GB). Dobrze też jest mieć kartę GPU z obsługą sprzętowego dekodowania MPEG2 i MPEG4 AVC, VC-1. Jeśli Twoja karta 7000 obsługuje te tryby, co możesz sprawdzić na stronie producenta GPU, to myślę, ze pójdzie.
 
Do góry