Konfiguracja Onkyo TX-NR636 v1

PLrzemeK

New member
Witam.

Zakładam ten temat przede wszystkim dla osób posiadających ten Ampli tuner.
Podzielcie się proszę swoimi odczuciami wynikającymi z użytkowania tego sprzętu.
W jaki sposób macie skonfigurowany swój AV.
Na co warto zwrócić uwagę i co warto ustawić lub wyłączyć.
Czy macie z nim jakieś problemy czy wszystko działa bez zastrzeżeń.
Jak macie go podłączonego i z jakimi głośnikami.

Ja używam go z głośnikami Wharfedale Obsidian 600 HCP i im więcej kombinuje z ustawieniami tym lepiej ten duet się sprawuje. Mogę śmiało powiedzieć że gra to całkiem przyzwoicie. Połączony jest do TV Sony KDL-42W655A poprzez Kabel SOUND & IMAGE HDMI - HDMI High SpeedEthernet Ultra Thin. Działa jak na razie ok. Posiadam do niego podłączoną kartęCI+ więc wszystko działa poprzez ten kabelek.

A teraz jeszcze mam pytanie.
Podczas gdy odpalam na TV przez dysk zewnętrzny jakkolwiek film i ustawiam dźwięk na DTS w filmie to ampli. w ogóle nie zmienia ustawień i pozostaje na domyślnych. Inaczej jest jak przełączę na Dolby Digital - AV automatycznie się przestawia na wykryty dźwięki wszystko działa jak należy. Jaka może być tego przyczyna ?

Druga sprawa - Zawsze gdy włączam czy wyłączam TV to samo robi AV. Tak jakby były "sparowane". Niestety nawet jak chce posłuchać choćby tylko radia musze za każdym razem włączać TV. Jak ustawić AV żebym to ja sam decydował kiedy ma się włączyć " sparować " z TV a kiedy nie ?

Dzięki za odpowiedź i zapraszam do dzielenia się doświadczeniami z tym że jak fantastycznym AV
 
Do góry