Konfiguracja le32a551 p2

Flaszka

New member
Siemanko, mam prośbę do was, moglibyście mi podać dobrą konfigurację dla le32a551 p2 hd pod xbox 360, coś takiego żeby kolory były naturalne i wyglądało wszystko fajnie. A drugi mój problem jest taki iż posiadam ten TV od dłuższego czasu i kiedy gram w grę i się w niej rozglądam ludzikiem w lewo czy w prawo to kolory na monitorze łapią ostrość i się obraz wyostrza, ogólnie jak się poruszam w grze to nagle jest cacy ale jak stane to wszystko opada, kolory stają się bladsze a jak się rozglądam to fajnie się wyostrza i wygładza, o co kaman ? :hmm: próbowałem włączyć tryb Dynamiczny i DNie+ ale nie pomogło, prosze o pomoc.
 

Slupper

New member
Podpinam się pod pytanie!
Dzisiaj zamierzam zamówić 32a551 właśnie do Xboxa i nie chciałbym mieć problemu jak kolega.

edit:
obejrzałem filmik. Najszczersze kondolencje :(
 
Ostatnia edycja:

Flaszka

New member
Zamieszczam filmik jak to mniej więcej wygląda, jakość może nie najlepsza bo kręcone komórką.

//rapidshare.com/files/234920749/Wideo0115.3gp.html
 

michalk1

New member
Nie mam tego TV dopiero jutro planuje zakup, ale sprobuj wylaczyc funkcje Movie+, ponoc jest gdzies w menu i ona odpowiada za podobne akcje.

Mozesz ogolnie napisac jak telewizorek sie sprawuje? Warty zakupu ?:D
 

11Solitary25

New member
Witam,
po pierwsze nie każda gra na XBoxie działa w 1080p, znaczna wiekszość redukuje obraz do 720p -ze względu na wydajność w grach. Dodatkowo spora część gier -tych wymagających -ma tak zoptymalizowany kod lub parametry tekstur aby kosztem grafiki działały płynnie. Stąd możesz mieć wrażenie że niektóre gry dziwnie wyglądają w ruchu or something... sztandarowym przykładem może być GTA IV.

Ogólnie dla konsoli zaproponowałbym Tobie dobry kabelek HDMI-HDMI (dobry niekoniecznie drogi -koszt około 30-50zł), ludzie chwalą dla gier tryb "Dynamiczny" gdzie podświetlenie=10 , kontrast=100. Ja zawsze kolor zwiększam do 53, jasność na 45, czasem niżej. Jeśli włączyłeś uwydatnianie czerni to kosztem detali czerni zyskasz jej głębie, ale na konsolce możesz potem mieć wrażenie że w ciemnych uliczkach auto zleje Ci się z czarną ulicą że nic nie będzie widać...

DLA KONSOLI podłączonej kablem HDMI -OSTROŚĆ POWINNA BYĆ 0 (ZERO) -najlepszy rezultat...
Możesz też wyłączyć Cyfrową Regulacje Szumów -nie działa ona dla sygnału cyfrowego.

Inną sprawą jest tryb "GRY" -wejdz w MENU ->Ustawienia i włącz tryb "GRY" -lepsze kolory, ustawienie na dynamike i ruchome obiekty... do gier elegancko

inny cytat :
" tryb standardowy(jadę tak na kompie,cyfrze+ hd i x360) ostrosc-100 kolor-55 jasnosc-45 kontrast-100 r/g - 50/50 wzm.czerni-maks(tracisz detale cieni ale zyskujesz głębię) kontrast dyn.-maks podswietlenie-10 przestrzen kolorów-oryginalne ton kolorów-normalny(zimny jest zbyt niebieski) czern hdmi-niska odc skóry-0 wyostrzenie krawedzi-tak balans bieli-tylko wzm.czerwonego 10 a reszta standard a więc ja lubię żywy obraz który kłuje w oczy"
 

11Solitary25

New member
michalk1 napisał:
Nie mam tego TV dopiero jutro planuje zakup, ale sprobuj wylaczyc funkcje Movie+, ponoc jest gdzies w menu i ona odpowiada za podobne akcje.

Mozesz ogolnie napisac jak telewizorek sie sprawuje? Warty zakupu ?:D

Witam, to może ja napiszę -działam na LE32B551 , siedze jakieś 20cm od kompa -i powiem ze trochę jest za duży (32"), moja dziewczyna raczej unika teraz korzystania z PCta i działa na notebooku. Natomiast do XBoxa jest elegancki, trochę ciężko na początku wyregulować zgodność miedzy dobrą czernią a nie ucinaniem detali ciemnych obiektów ale z czasem da się to ustawić. Na kablówce też wszystko wygląda super, czerń powala, oglądanie fimów DivX to ogromna radocha.
PS. Ten TV też ma USB, i po lekkiej modyfikacji można odpalać filmy z PenDrive'a :D
 

Flaszka

New member
Dzięki panowie, zaraz pobawię się ustawieniami, a jak się wyłącza tryb Movie Plus ? bo ktoś napisał że to on czasami stoi za takimi rzeczami. Bo sprawa wygląda tak że w pokoju obok mam też samsunga 40n87b full hd kontrast
kontrast 10 000:1 i nie ma takich rzeczy, a ogólnie fajnie wygląda a551, tylko że mnie prześladuje te coś :D więc jeszcze raz dzięki i jak możecie powiedzcie jak się wyłącza tryb Movie Plus i czy wogule jest to możliwe.

I jeszcze jedno bo mnie nurtuje to pytanie, do czego służy TRYB NIEBIESKI bo kompletnie nie wiem :???:
 

11Solitary25

New member
Tryb "Niebieski" służy jako wytyczna do ustawienia/kalibracji kolorów -działa jak wzornik.
Co do trybów "Movie Plus" oraz "DNIe+" to u mnie (LE32B551 / soft ...104) w opcjach czegoś takiego nie ma -zakładam zatem że "Movie Plus" to u mnie tryb "FILM" i można go wł. i wył. (Opcje Obrazu -> Tryb FILM).
Gdzieś czytałem że "DNIe+" działa zawsze, więc nie ma możliwości jej wyłączenia.
 

mafia35

New member
Bez reklam
DNIe+ działa tylko w trybie "dynamiczny" więc przełączenie TV w tryb "standardowy" lub inny wyłącza DNIe.
 

Dantex76

New member
Flaszka napisał:
Dzięki panowie, zaraz pobawię się ustawieniami, a jak się wyłącza tryb Movie Plus ? bo ktoś napisał że to on czasami stoi za takimi rzeczami. Bo sprawa wygląda tak że w pokoju obok mam też samsunga 40n87b full hd kontrast
kontrast 10 000:1 i nie ma takich rzeczy, a ogólnie fajnie wygląda a551, tylko że mnie prześladuje te coś :D więc jeszcze raz dzięki i jak możecie powiedzcie jak się wyłącza tryb Movie Plus i czy wogule jest to możliwe.

I jeszcze jedno bo mnie nurtuje to pytanie, do czego służy TRYB NIEBIESKI bo kompletnie nie wiem :???:


menu=>opcje obrazu=>Poprawa filmów daj "wył" i masz Movie+ off
Pozdrawiam
 
Do góry