Koncowka mocy stereo do aplitunera

neokrk

New member
Witam, mam prosbe o pomoc w wyborze koncowki mocy - obecnie mam aplituner Yamaha RXV3040 i kolumny glowne to B&W CM9 S2 - fajnie to gra i generalnie jestem zadowolony jednak w stereo
sa braki.
Zastanawiam sie nad koncowka mocy do stereo - czy mozecie cos polecic co sie sprawdzi z Yamaha i tymi kolumnami?
Myslalem o np. Rotel RB 1552 ale nie wiem czy to nie jest za "mala" koncowka do tych kolum.
Wszelkie sugestie i rady mile widziane.

Pozdrawiam
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wielu łączy B&W z angielskimi sprzętami (Arcam, Cambridge Audio itp) lub Marantzem to może cos z tego właśnie.
 

neokrk

New member
Witam, dziekuje za odpowiedzi odnosnie budgetu to nie mam jakichs duzych ograniczen ale zakladam/celuje tak w okolice do ok. 6K PLN.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie testowałem nigdy amplitunera + końcówki mocy. Najlepiej by było wypożyczyć do domu i sprawdzić jaki będzie efekt. Pewnie tam gdzie kupiłeś B&W i Yamahę maja też Rotel-a więc nie powinno być problemu. Możesz też zwrócić uwagę na mocniejszą RB-1582. Dość mocno chwalona w swoim budżecie jest też końcówka Atoll-a AM200 SE. Potężne końcówki i nie takie drogie ma też Audio-gd, Vincent. Opcja druga to zakup wzmacniacza zintegrowanego aby pominąć pre w amplitunerze kd.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Opcja druga to zakup wzmacniacza zintegrowanego aby pominąć pre w amplitunerze kd.

I tu własnie jest pies pogrzebany:) Nawet najlepsza końcówka mocy nic tu nie zmieni,za dźwięk w tym wypadku odpowiada przedwzmacniacz w amplitunerze. Jeżeli dobierzesz odpowiedni wzmacniacz i podłączysz go analogowo z odtwarzaczem,to efekt w stereo będzie zdecydowanie lepszy,a i kino zyska na jakości.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Sama końcówka na pewno i zdecydowanie poprawi dynamikę dźwięku. Ale cała jakość, detaliczność to w większej mierze zależy od źródła i przedwzmacniacza. Jak te pozostaną niezmienione to efekt w stereo nie koniecznie będzie powalający.
Chyba że brakuje ci właśnie samej dynamiki dźwięku.
 
Do góry