kompletny zestaw stereo 50m2 budżet 10-12 tys zł

mijamaja

New member
poszukuje kompletnego zestawu do salonu
do słuchania głośno muzyki, organizowania potańcówek a także do oglądania filmów
pokoj prostokąt 6mx8m, wysokość 3m, podloga płytki + wykładzina z podkładem
zależy mi na:
- dobrej jakości dzwięku podczas głośnego słuchania muzyki
- basie - jako idealnym uzupełnieniem zestawu, a nie przytłaczaniem całości
budżet 10-12 tys, w uzasadnionych przypadkach do 15 tys maksymalnie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolumny na fronty coś w stylu Klipsch RF82, Paradigm Monitor 11 v.7, JBL Studio 290. I reszta kolumn do kompletu. Do tego mocny amplituner np. Onkyo 828. Chyba, że skupisz się na stereo wtedy na pewno zyskasz na jakości przy muzyce, ale kosztem dźwięku przestrzennego przy filmach.
 

mijamaja

New member
klipsche RF82 slyszalam, ale niestety nie w pokoju odsluchowym i nie pozwolili mi ich za bardzo posluchac tak jak chcialam
z monitorow slyszalam model Monitor Audio Silver 10 - nie zrobily na mnie zadnego wrazenia, podobnie jak dali ikon 7
tylko JBL Studio 290 nie slyszalam ani nie widziałam, nikt mi tego nie proponowal

dopiero jak podłaczyli KEFy Q900 to poczułam moc, ale nie ta cena ;)

a subwoofer, któryś REL czy HECO New Phalanx 302A
czy może jeszcze cos innego?
 

lobos

New member
Bez reklam
do 50m2 potrzeba kawał kolumny i ja bym celował w Klipsch RF-82II, R-28F lub JBL Studio 290. Co do suba to zależy jaki Set wybierzesz... w/w firmy robią dobre suby kinowe i miałbyś do kompletu. Ze znanych i polecanych marek nie tylko do kina, ale także do muzyki to: REL i Velodyne.
 

mijamaja

New member
niestety mam zle doswiadczenia z harmanem,
za to ten Marantz SR7009 bardzo mi sie podoba,
mysle ze w przyszlosci jakbym chciala dwie tylne kolumny
podmienic na kolejne dwie duze podlogowe to marantz nie będzie na zgubie:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Za SR7009 trzeba obecnie zapłacić trochę ponad 5K, więc na porządne kolumny jeszcze zostanie, sporo ostatnio staniał Denon X4100, a jest porównywalny (niewiele gorszy) do SR7009 ;)
 

mijamaja

New member
Nie wiem co trzeba zrobić by grało to podobnie :)

miało zabrzmieć dramatycznie ;)
oczywiscie przesadziłam troszeczke
los.gif
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Pozbyłaś się już BDS? Można opylić HKTS60 i dokupić normalne kolumny np JBL Studio 270+220+225c+250p gra to lepiej niż tylko dobrze.
 
Do góry