Kompletny zestaw do 3000 zł.

marcin_r

New member
Kasa to ok.2000zl.Ze wstępnych orientacji KEF C5,C7 i Dali Concept 6 będą poniżej mojej kwoty.Komplet Jamo S606 z subem jest na styk(po szybkich negocjacjach8))a Kef IQ50 trochę ponad. Tyle kalkulacji finansowych. Jakieś pomysły?
 

don111

Banned
http://allegro.pl/item697245996_celestion_f28_f18_f35c_nowe_5_lat_gwarancji.html
http://allegro.pl/item690626506_celestion_f38_f18_f35c_calvados_5_lat_gwar.html
http://allegro.pl/item697244437_celestion_f28_f10_f35c_s80_nowe_5_lat_gwarancji.html
http://allegro.pl/item698415866_koda_harmony_k_5200_salon_raty_0_okazja.html
http://allegro.pl/item698415880_koda_harmony_cv_20_salon_raty_0_okazja.html
tych ostatnich nie słuchałem ale podobno również bardzo udane...
o Jamo s606 raczej nie ma co wspominać w tym towarzystwie, zamulony dźwięk, bez dobrej stereofonii, do tego problem z ustawieniem żeby uzyskać poprawny bas
do jazzu to totalne nieporozumienie...
chociaż tutaj oczywiście usłyszysz coś innego, że Jamo są the best, a np Kody niezależnie od modelu be :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zakupiłem Kody i sprawa skończyła się w sądzie.
Jak dla mnie wystarczy .
Jeśli ktoś ma nadmiar czasu - to ok.
Wolę się cieszyć radością jakości dźwięku .
A w tej klasie wg mojej oceny Jamo jest extra.
Natomiast wybór każdy ma wg własnej woli.
A kolumn dla Twojej wiedzy dziesiątki najróżniejszych firm (oprócz Kody :()
 

don111

Banned
ok ale może napisz coś więcej o co chodziło i o jakie modele chodziło... bo nadal wiemy tylko że cała Koda jest "be", tylko nie wiemy dlaczego
mnie w sumie interesuje tylko brzmienie i jakość wykonania, a nie dawne perturbacje z dystrybutorem
w tej pierwszej kwestii nie mam tej firmie nic do zarzucenia, przynajmniej jeśli chodzi o te modele Harmony, wg mnie są bardzo dobre w swoich cenach i godne polecenia
 

Hssals

New member
Proszę o pomoc!

Do wydania: można przekroczyć 3000 zł (byle nie o 1000zł)
Do kupienia: kino domowe + kolumny
Pomieszczenie: jakieś 20-25 m2 (salon w mieszkaniu w bloku)

Przeznaczenie: głównie filmy z TV 50% (w najbliższym czasie przejście na cyfrową kablówkę) często koncerty na DVD 30%, muzyka najmniej (głównie rock) 20%.

Do tego mam lcd Samsung serii 6.

Znajomy proponuje mi coś takiego: ONKYO HTE 518/406 TREND 900

Bardzo proszę o rady, od wczoraj przeglądam stare tematy na forum, ale tego całego sprzętu jest tyle że nie łapie się w tym.
 

Hssals

New member
Dzięki!

kiki napisał:
jeśli do kina głownie to sprawdź wyposażenie i możliwości nowego Pioneera VSX 519

do tego Kolumny Jamo 406 (Wenge) - odsłuchaj proszę :D
Wielkie dzięki za odzew!
Przeglądając forum zauważyłem, że często polecasz właśnie sprzęt Pioneera, pytam z ciekawości; wynika to z jakiegoś 'przyzwyczajenia' (zaufania) do tego sprzętu czy po prostu w tej klasie cenowej jest on bezsprzecznie najlepszy?

Przejrzałem Twoją propozycję możesz mi dokładnie powiedzieć na czym polega wyższość sprzętu który zaproponowałeś nad tym zestawem Onkyo z mojego postu?

No i podsumowując; wg Ciebie taki zestaw by się nadał:
Pioneer VSX 519
DV 420V K
Jamo 406
?

A jak Subwoofer do tego?

Sorry że tak zarzucam pytaniami, ale nie mam bladego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, pomimo tego że na prawdę nie poszedłem na łatwiznę od razu i próbowałem wgłębić się w temat... Ale to chyba nie dla mnie; chcę po prostu żeby to ładnie grało i współgrało z TV. No i żeby kiedyś w przyszłości nie mieć problemów z tym, że jak kupię odtwarzacz BR to okaże się że cały sprzęt z tego powodu będzie trzeba wymienić.

No tak, tylko gdzie ja teraz tego posłucham...
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!
 

wajper

New member
Dąłączam się do ciekawskich i chciałbym poczytac jak skonczyla sie akcja z kolumnami Kody w sądzię i przedewszystkim czemu tam trafiła. Pytam bo sam mam na oku Kody Av-702.

Odrazu zapytam naszych speców co byście wybrali do kolumn Jamo s506:
Pionier VSX 519
Onkyo TX-SR507
Denon AVR 1908(9)
Yamacha 663?
 

Twol

New member
Witam,
A ja skonkretyzowałem juz potrzeby i szukam SONY HT-IS100 , Tylko nie wiem czy mi sie sygnał nie rozjedzie po wpieciu dekodera HD TV i ps3 do tego KD a z kina na TV bo is100 nie ma dts hd(ale musisz sie wczytac:) ) choc podobno optyczny rozwiazuje problem.

Czy blackninja lub kiki moze mi podpowiedzic gdzie nabyc rzeczone KD?
Na Allegro znalazłem za 2222,ale juz sie aukcja skonczyła.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twol -
wejdź na priw - jutro Ci podam dokładnie.
=======================================
wajper -
ale do jakich potrzeb ?
Jakiej muzyki słuchasz?
 

Twol

New member
kiki napisał:
Cena jest dla niebieskich - więc musisz najpierw się zalogować :D
hMM JESTEM NOWY WIEC DLA MIE TO WSZYSTKO JESZCZE NIEZBYT JASNE.
Jakbym nie był zalogowany to nie mógłbym pisam postów.... Wysłem ci PW, wiec zakładam,ze ty mozesz mi odpowiedzić w ten sam sposób.

Jezeli nie to moze maila Twolipan malpka o2.pl?
 

Voy

New member
Tez szukam czegos, tez do 3000. Tzn w polowie juz znalazlem. Kolumny w gre wchodza Infinity Beta HCS. Generalnie musza byc male bo pokoj ma tylko 15 m2 i na duze fronty zwyczajnie nie ma miejsca. No i kobiecie sie podobaja ;d Pytanko: jaki ampli do tego? DVD nie chce bo i tak wszystko bedzie szlo z komputera.

Filmy 75%, muzyka 25%.

Chyba ze cos innego, tzn inne kolumny, w tej cenie, no moze lekko przekroczyc. Tylko musza byc bukowe bo inne nie pasuja kolorystycznie do scian ;p

Prosze o pomoc.
 

Voy

New member
Ojej, o czym nie wspomnialem, ampli musi byc w wersji srebrnej. Czarny nie przejdzie ;( Wiec dzieki za propozycje ale moze cos innego?

Przepraszam za double post ale tez chce podbic temat ;p Kobiecie podoba sie Denon 1509. Mi tez tak po prawdzie. Wiem, ze nie ma kodekow hd ale w tej cenie i tak niczego nie wymysle. Poza tym w najblizszym czasie i tak blu raya nie bede kupowac, chyba ze tylko po to, zeby kolekcje divx'ow z dvd poprzegrywac. O filmach hd nie mysle, mam plazme 32 cale. Co myslicie o Denonie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry