Kompletny zestaw do 3000 zł.

Player-01

New member
Witam!

Interesuje mnie zakup kina domowego (amplituner, odtwarzacz dvd, zestaw głośników) do 3000 zł. z tym, że najlepiej by było jakby sprzęt pochodził z ofery sklepu EURO.

Zastanawiam się obecnie nad takim zestawem:
Onkyo DV-SP405B, TX-SR505B, Quadral Quintas 500
z tym, że obawiam się, że ten odtwarzacz DVD nie będzie czytał polskich znaków.

Sprzęt ma służyć w 60% do muzyki, a w 40% do filmów oraz musi posiadać wejścia/wyjścia HDMI, USB oraz "polskie znaki" w DivX'ach.

Bardzo proszę o jakieś sugestie. :confused:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Player-01 napisał:
Witam!


Onkyo DV-SP405B, TX-SR505B, Quadral Quintas 500


Sprzęt ma służyć w 60% do muzyki, wejścia/wyjścia HDMI, USB oraz "polskie znaki" w DivX'ach.

ja bym tego na twoim miejscu nie wzial....;), zaraz napewno rzuca sie opinie i sugestie, a ja jestem ciekaw na czym skonczysz?! ;)

pozdro
 

Player-01

New member
Hmmm... A co będzie najlepszym wyborem do 3000 zł. patrząc na obecną ofertę w internetowym sklepie EURO?

A jakby wypadł taki zestaw:
Yamaha RX-V361 i DVD-S661 + Yamaha NS-50 NSP-60
??? (+ soobwoofer w przyszłości)

Dodam, że jeśli chodzi o muzykę, to głównie będzie jej odsłuchiwać na tym sprzęcie moja mama, która nie jest melomanem i zadowoli ją wszystko, co zagra lepiej niż boombox.
Co do filmów... No właśnie jak taki sprzęcik sprawi się w filmach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wiele dołożysz do nowości Pioneera w high glosie ampli 519 , do tego Jamo 506 i dvd 410 . Ale jak masz dobre remasterowane płyty CD to też super.
Gra ciepło, nie narzuca. Przekładając na kolory - szeroka gama barw :D
 

marcin_r

New member
kino i to jakie???

Witam.Pomóżcie mi dobrać odpowiedni sprzęcik,który można skompletować do 3000tyś. Mam pokój 16m2. Chciałbym kupić amplituner np.

Onkyo TX-SR 5060
Denon AVR-1509
Yamaha RX-V463Sony STR-DH500

oraz głośniki
Quadral Quintas 500
Jamo S 606 Hcs 3
Wharfedale Vardus VR-300

Cały sprzęt ma grać 70/30 kino domowe/muzyka.Sub zakupię za jakiś czas(ale na pewno będzie)Ponieważ muszę iść na kompromis ceny do jakości proszę o opinię oraz jeśli coś nie pasuje o radę co jest godne uwagi.Liczę na pomoc tzn."starych wyjadaczy" choć nie tylko
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak do Jamo 606 dołożysz Onkyo 506 to powinieneś być zadowolony.
Jaki miałeś sprzęt audio do tej pory ?
 

marcin_r

New member
To co możesz mi polecić?
Rozejrzałem się w okolicznych elektronikach i
Denon AVR-1908 - 1600zl
Denon AVR-1509 - 1500zl
Słuchajcie moi drodzy podaję wam przykłady tego co mnie zainteresowało ale nie koniecznie jest dobre patrząc na to waszym fachowym okiem.
Chciałbym żebyście podali mi kombinacie jakie są najrozsądniejsze.Na początek chcę kupić ampli taki by w cenie do 1700zl miał moc adekwatną do moich możliwości mieszkaniowych,aby można było mieć wybór w doborze głośników i suba. Co do dekoderów HD czy warto dopłacać i mieć ich komplet czy dać sobie na razie spokój(mam PS3).
W tej cenie jest wybór i można trafić na jakąś okazję .Czy ten w/w sprzęt jest godny uwagi czy szukać czegoś innego.
Ps.Poprzednio miałem nie miałem żadnego zestawu ,więc wszystko co mi polecicie najpierw odsłucham i zdam relację co i jak.Co do Electro to gwarancja będzie ale nic nie słyszałem od sprzedawcy ,że ni polska.
 

marcin_r

New member
To teraz zagadka.Czy mogę do tych kolumn podczepić Onkyo HT-R518 zamiast H/K bez różnicy na jakości bo różnica w cenie jest.
 

Twol

New member
blackninja, czy mógłby coś doradzić?

Próbuje dobrac KD do 46we5w

Plan był dobry. Nabyłe swojego czasu kilka klocków BOSE (ML3, MODELL100 I SUB),zakładałem ampli i heja...
Teraz widze, ze :
1.mało miejsca
2. Minimalizm
Efekt:
Wpadlo mi w oko Sony Bravia Theater DAV-IS50, male z powerem, bezprzewodowe i praktycznie calkiem do schowania.
Cena jak za niezle ampli na necie 2400, wiec troche duzo jak na to co proponuje ten zestaw. (możesz mi zaproponowac jakąś ciekawą cenę?)


Sony ze wzgedu na BRAVIA Theater Sync, a model ze wzgledu na glosniczki mniejsze od piesci i tyl bez kabli.
Choc niepotrzebny mi odtwarzacz bo filmy pojda z PS3.
Ale co ciekawe poprzedni model, is100 bez odtwarzacza, jest droższy od tego.

Pokoj to 20 m2

filmy 60%
Pop 40%

Dzieki za odpowiedz
 

marcin_r

New member
Witam.Amlpi zakupiony - H/K AVR 155.Wiem,wiem są lepsz ale jak dla mnie trafiony wybór:D.Teraz kolejna sprawa to głośniki.Pomóżcie mi dobrać coś co udźwignie powyższy ampli tak żeby tworzyło to zgrany komplet.
Głośniki będą grały 70/30 kino/muzyka a jak muzyka to jazz,funky oraz czasem coś mocniejszego.Fundusze to 1900zl.Mam do wyboru:
-5.1 Jamo S606(może uda mi się wyrwać z subem 200)
-lub narazie postawić na stereo i tu
KEF C5
KEF C7
KEF IQ50
Dali Concept 6
Tyle mojego.Czekam na rady i pozdrawiam.
 

Twol

New member
Kiki, super. Tylko tak jak napisałem musze sie ograniczyc do KD Sony:(

Bravia Sync i te sprawy, a nie chce z tego rezygnowac bo wszystko bedzie kompatybilne.

Jest tyle modeli, ze mozna dostac zawału. Choć IS50 i np. IS10 wydają sie jakimś rozwiązaniem, biorąc pod uwagę wielkość głośniczków.

Ale jestem otwarty na sugestie:)
 
Do góry