Komplet muzyczny do 10000 pln...

aarecki1

New member
Witam.

Potrzebuje pomocy w doborze sprzetu muzycznego tzn amplituner oraz 2 kolumny. Pomieszczenie do 20m2. Wraz z żoną lubimy basowa muzyke. Profil typowo muzyczny. Max 10000 za kpl.

Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Zestaw do rozbudowy w przyszłości? Czy tak ma zostać jeśli tak szukaj wzmacniacza jeśli nie to AV ma być wyposażony w media zabawki i nowinki techniczne ?
 

aarecki1

New member
Sluszne pytanie.

Chce jednak zeby to byl amplituner z odtwarzaniem usb, polaczeniem online, no i faktycznie moze kiedys dokupie tylne glosniki do kina...

Dziekuje za powazne podejscie do tematu.
 

ndo

New member
Onkyo 809 plus Klipsch 62 II nie zabraknie wam jakosci, dynamiki, basu. Jest mozliwosc rozbudowy zestaw a w kieszeni zostaje 2000 pln np na zakup tylow.
 

werf

Active member
Bez reklam
Taka trochę cięzka sprawa
Jak kupisz np AV 660/760 w cenie około 6 tyś od HK to nie wystarczy ci na przyzwoite kolumienki
Jak kupisz przyzwoite kolumienki to z elektroniki trzeba będzie troszkę zejść i niedosyt gotowy po kilku dniach słuchania
 

Monkin

New member
Bez reklam
Aarecki na twoim miejscu udałbym się do specjalistycznego salonu ze sprzętem hifi , wyłuszczył problem i poprosił o odsłuchy kilku zestawów z możliwością wypożyczenia sprzętu do domu. To co fajnie gra w sklepach, nie zawsze sprawdza się w warunkach domowych. Dobre sklepy ze sprzętem hifi nie robią problemów klientom. Tym bardziej, że chcesz wybulić 10 tauzenów.
P.S. I pamiętaj cenę w takim salonie zawsze możesz negocjować. Ceny z ich witryn internetowych nijak się mają do realnej ceny zakupu. Jest zawsze sporo taniej lub dorzucą coś jeszcze ekstra.
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Nie koniecznie musi brać taką drogą elektronikę 10 000zł to fajna sumka ;) wystarczy nawet na muzykalny zestaw 5.0 :)

Np. zestaw oparty na:
Triangle Esprit EX Altea+Titus+Voce 5.0 + np. Denon 2311 ( kolumny 8000zł ampli 3000zł)
Tonnoy 5.0 Revolution DC6 T+DC4 LCR+DC4 S + Denon 2311 ( kolumny 6500zł ampli 3000zł )

Co do Ampli plus kolumny stereo masz jeszcze większe pole do popisu ampli + 2fronty i 10 000zł :)
Coś na początek może Cambridge Audio 650R + :)

Posłuchaj zestawów jak masz możliwość i decyduj.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Denon AVR 2311 jest całkiem solidną maszynką i gra z odpowiednio dobranymi kolumnami bardzo głębokim i mięsistym basem, ale kolega Aarecki szuka ampli z lanem, a ten model nie ma wyjścia lan, jest w nim tylko usb np. do ipoda. Ma co prawda hdmi 1.4 (3D), bardzo dobre skalowanie 1080p, komplet dekoderów dźwięku HD ale multimedialnie nie jest chyba specjalnie dla Aareckiego. Bo dźwiękowo z basem w 20 m kw się wyrobi i to z naddatkiem.
 

damian820927

New member
Bez reklam
No niestety nie ma lanu ale to solidna muzykalna jednostka,
do takich warunków(20m2) i budżetu 10 000zł to fajna alternatywa bo można więcej wydać na zestaw kolumn a ampli da rade je dobrze napędzić w pieniądzach do 3000zł
Najlepiej będzie jak dosłucha zaproponowane zestawy i może ktoś coś fajnego dorzuci jeszcze do odsłuchu dla aarecki1.

aarecki1 rozumiem, że u Ciebie większym priorytetem jest muzyka ?
Ja wybrałbym za tą kasę wzmacniacz stereo plus fronty np. coś z Naima.
 

Monkin

New member
Bez reklam
No niestety nie ma lanu ale to solidna muzykalna jednostka,
do takich warunków(20m2) i budżetu 10 000zł to fajna alternatywa bo można więcej wydać na zestaw kolumn a ampli da rade je dobrze napędzić w pieniądzach do 3000zł
Najlepiej będzie jak dosłucha zaproponowane zestawy i może ktoś coś fajnego dorzuci jeszcze do odsłuchu dla aarecki1.

aarecki1 rozumiem, że u Ciebie większym priorytetem jest muzyka ?
Ja wybrałbym za tą kasę wzmacniacz stereo plus fronty np. coś z Naima.

Zgadzam się z tobą w 100 proc., gdyż sam jestem posiadaczem avr2311 , który z zestawem monitorów Paradigma i subem PDR10.v4 nieźle harcuje. I basów moi sąsiedzi mają całkiem sporo.:oops:.
Wyrabia się takie połączenie i w muzie i w KD bardzo przyzwoicie. A Naim - również popieram. Bardzo zacne brzmienie.
 

aarecki1

New member
Witam Panowie.

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi !!!

Z tego co teraz przegladalem to fajnie prezentuje sie denon 2311 ( lan moge sobie odpuscic ).
Podpowiedzcie czy do niego beda pasowaly Focal Chorus 816 ( 826 ) , bo takie akurat mam na miejscu w sklepie. Czy moze cos innego polecacie ?

PS. W mojej miejscowosci jest tylko 1 sklep audio tylko amplitunery ONKYO no i kolumny fakt juz roznych marek wiec z odsluchem to tylko Onkyo plus kolumny takie jakie sa u nich na stanie ;(

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek sugestie...
 

aarecki1

New member
Panowie wybralem:

Denon avr-2312 ( posiada lan ) oraz Focal Chorus 826

Prosze o utwierdzenie mnie w pozytywie wyboru, bo bede zamawial w ciemno bez odsluchu ...



Pozdrawiam jeszcze raz i z gory dziekujeza odpowiedzi.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Focal Chorus 826 świetne kolumny ja słuchałem ich z wzmacniaczem Arcam A38 pięknie.
Ale podziwiam Ciebie bez odsłuchu tyle kasy wydać... powinieneś być zadowolony i kolumny świetne jak i Denon.
 

aarecki1

New member
Witam.

Troche mnie nie bylo online - praca...

Panowie sprzet juz wybrany, zamowienie uruchomie w polowie miesiaca, bo sprzedalem mieszkanie i czekam na kase od kupujacych a w nowym domu az zal tylek sciska ze nic nie gra ....

Jak juz podlacze to opisze na pewno jakie mam odczucia

Pozdrawiam.
 

GORB

New member
A co ostatecznie wybrałeś? Pozostałeś przy Denon avr-2312 oraz Focal Chorus 826?

Pytam bo mam podobne potrzeby, ale zakupy najwczesniej po wakacjach 2012. Wcześniej jednak warto trochę pochodzić po sklepach i posłuchać.
 

aarecki1

New member
Witam po dosc dlugiej przerwie. Jak obiecalem pisze pare zdan na temat audio ...

Wiec tak - komplet wprawdzie nie wyszedl za 10000 a 11000 bez kabli , bo wzialem avr-3312 no i focal 826.

Pierwsze wrazenia po podlaczeniu stereo - MARNE !!!

Bas wogole nie "pracowal" , dopiero po 75% mocy ampli to dawalo lekko po plecach ale nie mozna wytrzymac z sopranem.
Szczerze to myslalem ze wyleci przez okno ten amplituner ( widok grymasu na twarzy mojej zony - bezcennie irytujace ). Podejrzewalem brak mocy z jednostki ale ....
Jak mi znajomy podpowiedzial o docieraniu sie Focali i "ulozeniu" kabli to dalem mu wiare, bo przeciez nie przyznam sie dla zonki ze spieprzylem sprawe nie jadac na odsluchy ale wez tu na wszystko znajdz czas... Mowie do malzonki poczekamy - pogramy.
No i po 1h sluchania dziwne objawienie poprawionej jakosci, 2-4h juz zasuwa fajnie. Prawdopodobnie Focale moga miesiac czekac na 100% swojej kondycji. Powiem co i jak ale to pewnie w lutym...
Chce podkreslic, ze nie jestem audiofilem i opisuje tak jak ja to slysze.

Pozdrawiam wszystkich, ktorzy mi pomagali w wyborze !!!

Do siego 2012 roku !!!
 

damian820927

New member
Bez reklam
Super, że opisałeś co nieco, a Focale tak jak i Monitor Audio muszą mieć troche czasu na rozruch.
Z Ampli Denon avr-2312 czy Denon avr-3312 Focale nie osiągną meritum dziwięku ale zagrają fajnie.
Stereo nie jest mocną stroną żadnego albo prawie każdego amplitunera, ale o tym wiedziałeś, do świetnego stereo wzmacniacz ;) czekam na twoje odczucia z odsłuchu w nowym roku.
Najlepszego !!!
 
Do góry